Stream episode Mõttekoht, Osa 89: Pereterapeut: „Armumine on organismile väga suur koorem“ by Mõttekoht podcast

Stream episode Mõttekoht, Osa 89: Pereterapeut: „Armumine on organismile väga suur koorem“ by Mõttekoht podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-02-22T15:24:52Z

„Armumistunne on ajutine, kestes mõnest kuust paari aastani. See on asjade normaalne käik, kuigi vahel inimesed ehmatavad, et tunne läks üle ja armastus sai otsa,“ räägib tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht pereterapeut ja psühholoog Karmen Maikalu.

Tema sõnul ei ole armumisel armastusega mingit pistmist. „Armumine peabki vaibuma, sest armumine on organismile väga suur koorem. Selle ajal on pulss laes ja vererõhk kõrge – nii pole ju võimalik pikalt elada, süda ei pea vastu,“ selgitab ta, et pärast armumist tekib niiöelda normaalne elu tagasi. Aga hea uudis on see, et pikaajalises suhtes on võimalik armumist taas tekitada, luues selleks sobilikke tingimusi, võttes selleks ekstra aega.

Pärast seda tekib inimestel võimalus ka hakata oma armastust ehitama või üksteisest distantseeruda – kõik oleneb sellest, kuidas omavahel sobitakse ning kui palju suhtesse panustatakse. „Paarisuhteks on vaja teadlikult aega võtta, kuigi see pole lihtne,“ rõhutab psühholoog lisades, et paarisuhte hoidmist ning hea partner olemist on võimalik õppida. Näiteks osaleda PREP koolitustel või lugeda äsja eesti keeles ilmunud raamatut „Kuidas jääda abielus õnnelikuks? Toimiva paarisuhte käsiraamat“.

Värskes podcastis räägime aga veel, kuidas paarisuhe ajas muutub, paarisuhte komistuskividest, millised on märgid, et viimane aeg on midagi paarisuhtes ette võtta ning kuidas paarisuhet parandada.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Genre
Learning

License: all-rights-reserved