Stream episode Mõttekoht, Osa 93: Ühe depressiooni lugu: „Ma ei elanud enam. Lihtsalt eksisteerisin“ by Mõttekoht podcast

Stream episode Mõttekoht, Osa 93: Ühe depressiooni lugu: „Ma ei elanud enam. Lihtsalt eksisteerisin“ by Mõttekoht podcast

Kuula:

Kirjeldus:

published on 2022-03-21T11:30:28Z

„Minuga hakkasid imelikud asjad juhtuma. Näiteks leidsin end autoga koju sõites metsa vahelt parkimast, kuid ei mäletanud, kuidas sinna jõudsin,“ meenutab kogemusnõustaja Annely Järvsalu tänases Naistelehe podcastis Mõttekoht hetki, mis panid teda enda pärast muret tundma ja abi otsima.

Annely räägib, et depressioon on salakaval ja hiiliv haigus, mis võib välja lüüa üle öö. Seni rõõmsameelse ja aktiivse naine pöördus üle öö pea peale. „Ma ei tahtnud kedagi näha, ma ei tahtnud midagi teha, ma ei tahtnud tööle minna. Ma püsisin püsti vaid seetõttu, et teadsin, et lapsed vajavad süüa,“ meenutab naine aega, mil ta enam ei elanud, vaid lihtsalt eksisteeris. Ta ütleb, et sel ajal kadusid ta elust kõik värvid. Ning umbes nädalaga lisandusid ka paanikahood ja ärevushäire. Näiteks istus naine enne poodiminekut autos, käed värisedes roolilt tuge otsimas ja hambad plagisemas, sest ta ei suutnud autost väljuda. Viimaks unustas ta ka söömise.

Õnneks oli naisel hooliv perearst, kes diagnoosis depressiooni kiirelt ning määras asjakohase ravi.

Depressioonist ja sellest, kuidas see võib inimest ning tema lähedasi mõjutada, kuidas sellest üle saada ning milliseid samme teha paranemise teele astumiseks, sellest tänases podcastis Mõttekoht räägimegi.

Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.

Genre
Learning

License: all-rights-reserved