Aimar Altosaar

Vanad on popkultuuris läbi murdnud

Vanad on popkultuuris läbi murdnud Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid20210306.mp3 Kirjeldus: Vanainimesed ja popkultuur? Kas need kaks tõesti käivad koos? Postimehe ja 60+ ajakirjanikud Aimar Altosaar ja Eve Rohtla võtsid teema luubi alla.

Read More

Kvaliteetminutid rahast

Kvaliteetminutid rahast Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid20201116.mp3 Kirjeldus: Rahvastik vananeb ning eakatel on aina rohkem raha käes. Kes esimesena muutuse ära tabab, on võidumees. Aimar Altosaar ja Eve Rohtla arutlesid, millised on vanainimeste suhted rahaga, kas eakatele peaks rohkem reklaami suunama ning kuhu me üldse niimoodi välja jõuame.

Read More

Kvaliteetminutid vanemaealiste poliitikast

Kvaliteetminutid vanemaealiste poliitikast Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid20201027.mp3 Kirjeldus: Kuidas on Eestis viimastel aastakümnetel kujundatud vanemaealiste poliitikat? Millist poliitikat oleks vaja? Ajakirja 60+ peatoimetaja Eve Rohtla ja Postimehe ajakirjanik Aimar Altosaar võtsid taskuhäälingus «Kvaliteetminutid» just need küsimused vaatluse alla, et otsida lahendusi ja pakkuda vastuseid.

Read More

Töö otsimisest

«Kvaliteetminutid» töö otsimisest Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid2020052101.mp3 Kirjeldus: Kuidas elukogenud inimene saaks leida endale töökoha? 60+ peatoimetaja Eve Rohtla ja Postimehe arvamustoimetaja Aimar Altosaar võtsid vaatluse alla, mida saab inimene ise teha ja millega peaksid tööandjad arvestama. Eve rõhutas, et töökuulutus peab olema lihtne, loogiline ja arusaadav, et pika tööajalooga inimesed üldse söandaksid end pakkuda.

Read More

Üksindusest karantiiniajal

Kvaliteetminutid üksindusest karantiiniajal Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid2020051301.mp3 Kirjeldus: Postimehe taskuhääling «Kvaliteetminutid» võttis koroonaajal uuesti vaatluse alla üksinduse, üksilduse ning kuidas nendega hakkama saada. Jutuks tuleb, et millised inimesed saavad kriisiga paremini hakkama ning kuidas tõsta enda turvatunnet.

Read More

Meedia pimetähnist

«Kvaliteetminutid» meedia pimetähnist Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid2020020501.mp3 Kirjeldus: Millegipärast valitseb ajakirjanduses kujutlus, et vanainimesed on ühiskonnale koormaks, justkui nad oleksid kõigil jalus ja ülepeakaela veidrikud. Lugusid illustreeritakse piltidega tuvisid toitvatest vanaprouadest või hädistest härrasmeestest, kuigi tegelikult on pilt kirjum. Eve Rohtla ja Aimar Altosaar annavad nõu, kuidas lahendada meedia kõverpeegli probleemi, kas seenioritele suunatud omaette väljaanded on…

Read More

Üksindusest

«Kvaliteetminutid» üksindusest Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid2020012901.mp3 Kirjeldus: Inimesele on kõige raskem üksi olla. Isegi kui kaaslased on kõrval, võid tunda üksildust. Eve Rohtla ja Aimar Altosaar räägivad, mida peaksid tegema kogukonnad, et inimesi kokku tuua ning kas eestlastel ja venelastel on selles küsimuses vahet.

Read More

Miks me kardame vanaks jääda?

miks me kardame vanaks jääda? Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid2020010701.mp3 Kirjeldus: Ela hästi, sure püsti! Vanadust ei pea kartma, aga sellega kaasnevateks muutusteks tuleb valmis olla. Kuidas teha nii, et iga elatud eluaasta oleks õnn? Jutustavad Eve Rohtla ja Aimar Altosaar.

Read More

Kas vana inimene on ühiskonnale koormaks?

kas vana inimene on ühiskonnale koormaks? Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid2020010702.mp3 Kirjeldus: Noorena on vähestele surra antud. Kui me ühiskonnas anname signaale, et inimesed on väärtusetud, siis kuidas me saamegi luua tervet kogukonda? Eve Rohtla ja Aimar Altosaar peavad aru.

Read More

Väärikast vananemisest

«Kvaliteetminutid» väärikast vananemisest Kuula: https://router.euddn.net/media.postimees.ee/kvaliteetminutid/kvaliteetminutid2020010703.mp3 Kirjeldus: Kuula Postimehe uut saadet Eve Rohtla ja Aimar Altosaarega. Väärikas vananemine tähendab, et kõigile leitakse kogukonnas oma koht ja eakaid võetakse arvesse ka siis, kui nad ei jaksa noortega võidu joosta.

Read More