Eksklusiivne «intervjuu» Postimehe aasta ajakirjanikuga

Eksklusiivne «intervjuu» Postimehe aasta ajakirjanikuga

Kuula:

Kirjeldus:
55. saate puhul on meil erikülaline: Postimehe aasta ajakirjanik (rahvahääletus) ja aasta noor ajakirjanik Loora-Elisabet Lomp! Uurime, et kuidas ja mille eest see au talle osaks sai ning mismoodi seal valge poole peal ajakirjandust siis ikkagi tehakse. Kas eraeluks jääb aega? Kas pressikonverentsid päästavad vaimset tervist? Kas Stenbocki majas kummitab? Kuidas tegelikult sõdu lahendama peaks? Aga teades meid, siis ajame intelligentse inimesega tarka juttu ikka parajas lobakastmes!

Allar Levandi tennise toetamisest, panustamisest, lapsevanematest ja paljust muust

Allar Levandi tennise toetamisest, panustamisest, lapsevanematest ja paljust muust

Kuula:

Kirjeldus:
“Matšpalli” 45. saates käis külas 1988. aasta Calgary olümpiapronks ja Eesti Tennise Liidu juhatuse liige Allar Levandi, kellega rääkisime tema tennisepisikust, tennise toetamisest, spordiennustusest, tennise lapsevanemaks olemiseks kui ka paljust-paljust muust, muu hulgas ka näiteks ajakirjanduse rollist sportlase karjääris ja Eesti spordiajakirjanduse tasemest.

Meediakonkurentsist, kohtunike võimust ja abortide rahastamisest

Meediakonkurentsist, kohtunike võimust ja abortide rahastamisest

Kuula:

Kirjeldus:
Iganädalases saatesarjas “Lobjakas vs Vooglaid” analüüsivad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid erameedia ja riiklikult rahastatava rahvusringhäälingu konkurentsi, mille ajendiks on Meediaettevõtete Liidu kaebus Euroopa Komisjonile. Lisaks arutlevad Lobjakas ja Vooglaid riigikohtu ja kohtunike võimu ning nende demokraatliku mandaadi ning abortide riikliku rahastamise üle.

Ajakirjandusest eriolukorras (Priit Hõbemägi)

Ekspert eetris: ajakirjandusest eriolukorras (Priit Hõbemägi)

Kuula:

Kirjeldus:
Koroonapandeemia ja eriolukord on pannud väljaannete toimetused tegutsema ebatavalistes tingimustes. Midagi sellist pole varem ajakirjandusega juhtunud. Kuidas ajakirjandus väljakutsega hakkama saab? Sellest räägib zoomiseminaril lähemalt Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi ajakirjanduse lektor, Eesti Ekspressi toimetaja Priit Hõbemägi. Seminari modereeris BFMi lektor Mart Soonik.

Tallinna Ülikooli uuel zoomiseminaride sarjal „Ekspert eetris“ jagavad ülikooli parimad õppejõud ja teadlased praktilisi nõuandeid efektiivseks õppimiseks ning õpetamiseks, näpunäiteid vaimse tervise hoidmiseks ja toimetulekuks keerulistes oludes. Eksperdid on eetris iga teisipäeva ja neljapäeva pärastlõunal. Info seminaridest ja lingid salvestustele: www.tlu.ee/eksperteetris

Küsimused, millele ekspertide abil vastused leida saada: kysimus@tlu.ee

Majanduse ja ajakirjanduse toetamisest

«Lobjakas vs Vooglaid» majanduse ja ajakirjanduse toetamisest

Kuula:

Kirjeldus:
Arutatakse, kas riik peaks abistama eraettevõtteid nagu Bolt ja Tallink ja võetakse ette peamine küsimus: millise kuju saab meie kriisijärgne maailm. Eraldi teemana tõuseb küsimus, kas riik peaks kriisiajal rahaliselt toetama kommertsmeedia väljaandeid. Juttu tuleb ka Tartu Ülikoolis puhkenud konfliktist õppejõu ja tudengi vahel, kus õppejõud nõuab solvava anonüümse tagasiside eest endiselt tudengilt üle 2000 euro.

Olukorrast riigis ja ajakirjanduses

«Lobjakas vs. Vooglaid»: olukorrast riigis ja ajakirjanduses

Kuula:

Kirjeldus:
«Lobjakas vs. Vooglaid»: olukorrast riigis ja ajakirjanduses

Meedia pimetähnist

«Kvaliteetminutid» meedia pimetähnist

Kuula:

Kirjeldus:
Millegipärast valitseb ajakirjanduses kujutlus, et vanainimesed on ühiskonnale koormaks, justkui nad oleksid kõigil jalus ja ülepeakaela veidrikud. Lugusid illustreeritakse piltidega tuvisid toitvatest vanaprouadest või hädistest härrasmeestest, kuigi tegelikult on pilt kirjum. Eve Rohtla ja Aimar Altosaar annavad nõu, kuidas lahendada meedia kõverpeegli probleemi, kas seenioritele suunatud omaette väljaanded on halb toon ning kuidas saada võitu vanainimeste hädaldamisest ja noorte ükskõiksusest.

Hans H. Luik meediaärist

Hans H. Luik meediaärist – LHV Podcast 18 2019

Kuula:

Kirjeldus:
LHV podcasti külaliseks on meediaettevõtja, investor ja ajakirjanik Hans H. Luik. Eesti vaba ajakirjandus tähistas hiljuti konverentsiga 30. sünnipäeva ja sel puhul tuleb juttu tänasest meediaärist, ajakirjanduse juhtimisest ja Eesti ühiskonnast laiemalt. Kuidas läheb Ekspress Grupi äridel? Miks on vajalik anonüümne kommentaarium? Miks on meedia hajusus halb? Kuidas suuri ühiskondlikke probleeme paremini lahendada? Küsimusi esitab LHV ettevõtete panganduse juht Indrek Nuume.

„Avalikult arutlemisest“: kuidas osaleda avalikus arutelus?

„Avalikult arutlemisest“: kuidas osaleda avalikus arutelus?

Kuula:

Kirjeldus:
Milleks kirjutada arvamuslugusid? Kuidas tekitada konstruktiivset arutelu ja saavutada dialoog?

Arutelu juht: Indrek Lepik Postimehe arvamustoimetuse juhataja
Osalejad: Postimehe kolumnist Jaak Jõerüüt jt

Arutelu toimus 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Eeva Esse – ajakirjanikutööst ja hullumeelsetest sportlikest väljakutsetest

#7 Eeva Esse – ajakirjanikutööst ja hullumeelsetest sportlikest väljakutsetest.

Kuula:

Kirjeldus:
Meie tänase saate külaliseks on naine, kelle hääl ja nägu on tuttavad kõigile eestlastele, kes end vähegi igapäevaste uudistega kursis hoiavad. Eeva Esse on naine, kes pole mitte ainult tuntud telenägu vaid ka kirglik sportlane, kes ei löö risti ette ei Vasaloppeti läbimisele ega ka Antarktika avastusretkel osalemisele. Tänases saates räägime me kuidas muudab ajakirjaniku töö inimest, kui raske on 300km rattal sõita ja miks peaks iga inimene oma taldriku puhtaks lakkuma.