Eurovisionil käinud Katharina: ehmusin, kui kuulsin, et testitakse iga 48 tunni tagant

263. osa: Eurovisionil käinud Katharina: ehmusin, kui kuulsin, et testitakse iga 48 tunni tagant by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Katharina Toomemets on ajakirjanikuna käinud Eurovisionil kaheksal korral.

Arvestades koroonaolukorda, on selleaastane Eurovision vägagi erinev ülejäänutest – pressikeskuses oli tavapärase 1500 ajakirjaniku asemel 500, europeod jäid ära, pidevalt oli vaja maski kanda, publikut lubati saali üsna vähe ning toimus lakkamatu koroonatestimine. Katharina tunnistab, et kui kuulis, et Rotterdamis on vaja iga 48 tunni tagant testida, siis mõtles ta, et vaene nina… Kohapeal selgus aga, et kasutusel on moodne hingamistest.

Kui ajakirjanikel oli liikumine ja tegemised üsna vabad, siis delegatsioonidel oli see vägagi piiratud. Katharina toob näite, et vaatamata sellele, et nad viibisid Uku Suvistega ühes hotellis, pidid nad intervjuu tegema veebi vahendusel.

Üleüldiselt leiab Katharina, et Holland sai Eurovisioniga hästi hakkama – piirangud ei tundunud üle mõistuse karmid ning samas ei tekkinud ühtegi koroonakollet.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Õpetajate Lehe ajakirjanik Sirje Pärismaa

#97 Õpetajate Lehe ajakirjanik Sirje Pärismaa by Õpime koos

Kuula:

Kirjeldus:
Kuidas portreteerida ajakirjanikku, kellel õpetaja taust?

Taskuhäälingu “Õpime koos” tegijad, Karin ja Signe tegid proovi, ampsasid suurema tüki kui tavaliselt ja kutsusid endale külaliseks Sirje Pärismaa. Sirje on endine õpetaja, kes täna töötab Õpetajate Lehe toimetaja ja ajakirjanikuna. Sirje meenutused õpetajaametist paljastavad seiku minevikust ning tore on taaskord tõdeda, et Eesti on ikka väike. Millised ühendusniidid leiad saatest sina: oled ehk samast generatsioonist ja leiad äratundmist, et sinu kooliajal oli samuti; oled alustav õpetaja; karjääri pööraja või kordki elus sirvinud/skrollinud/lugenud Õpetajate Lehte või hoopis …? Mõnusa kuulamise leiad siit igal juhul.

00:00 sissejuhatus
00:45 soojendusküsimused
04:27 Sirje päritolulugu
06:27 koolitee
09:40 Sirje õpetajad
11:24 eriala valikud
15:36 õpetajaks olemisest
23:57 õpetajad siis ja täna
25:53 koolielu rikastamine
28:13 tööst kooliraadios
32:12 õpetajaametist ajakirjanikuks
35:05 kuidas head lugu mitte ära rikkuda
36:18 ajakirjaniku kuldsed reeglid
38:04 ajakirjaniku tööpäev nädalalehes
41:30 ajakirjaniku töö rikastamine
43:51 dokumentaalfilmide tegemisest
46:01 enim kirge tekitavad teemad hariduselus
51:27 südant valutama panevad teemad
54:37 Ida-Virumaa teemadest rääkimine
1:00:50 mida toob tulevik
1:02:55 kuidas pääseda Õpetajate Lehte
1:04:51 Sirje ise küsib ja vastab
1:05:51 kokkuvõte

Õpetajate Leht

Avaleht

“Õpime koos”
Kuula:
YouTube: https://bit.ly/327qt5V
Spotify: https://spoti.fi/3bzOQfO
Apple Podcasts: https://apple.co/2lHsXoY
Google Podcasts: https://bit.ly/2WJS4ri
Jälgi:
Instagram: https://www.instagram.com/opimekoos/
Facebook: https://www.facebook.com/opimekoos
Toeta:
www.patreon.com/opimekoos

Kui soovid taskuhäälingut “Õpime koos” ühekordselt toetada, siis täname sind annetuse eest MTÜ Tartu Loomemaja arveldusarve kontole EE437700771002831014

Saates “Õpime koos” esitatud seisukohad ei pruugi ühtida Tartu Veeriku Kooli ega Tartu Forseliuse Kooli seisukohtadega.

Hiina võim, Hongkongi meeleavaldused ja miks peavad hongkonglased end hiinlastest paremaks

256.osa: Hiina võim, Hongkongi meeleavaldused ja miks peavad hongkonglased end hiinlastest paremaks by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline on Teele Rebane, kes räägib elust Hongkongis, sealsetel meeleavaldustel osalemist ning Hongkongi tulevikust.

Teele õpib Hongkongi ülikoolis ajakirjandust. 2019. aastal avanes noore ajakirjaniku jaoks harukordne võimalus kajastada sealmail toimuvaid suuri meeleavaldusi.

Meeleavaldused said alguse, sest Hiina tahtis kehtestada uut väljaandmisseadust, mille järgi saaksid nad viia Hongkongist Hiina kohtu ette inimesi, kelle on kurjategijateks kuulutanud. Rahvale see ei sobinud – Hongkong peaks olema 2047. aastani Hiina erihalduspiirkond, mistõttu ei tohiks riik linna tegemistesse niiviisi nina toppida.

Meeleavaldused kestsid küll pikalt ja muutusid vägivaldseks, kuid resultaat oli hoopis vastupidine – Hiina võim sekkub Hongkongi asjadesse veelgi rohkem kui enne. Hongkongi inimesed ei taha aga muutuda sellisteks nagu hiinlased. Teele sõnul vaatavad hongkonglased hiinlastele veidi ülevalt alla ja peavad neid lammasteks.

Saates jutustab Teele, mida koges ajakirjanikuna meeleavaldusi kajastades ning mis hirmutavatesse olukordadesse sattus. Nii mõnestki pääses ta just tänu oma valgele nahavärvile…

Vilja Kiisler: Elu on minu jaoks läinud paremaks vanusega!

Vilja Kiisler: Elu on minu jaoks läinud paremaks vanusega!

Kuula:

Kirjeldus:
Vilja Kiisler on kindla raudbetoonist käekirjaga ajakirjanik, kes seisab võrdselt väärika vastasena isegi kõige positsioonikamate ning tihti ühiskonnas ebameeldivateks peetavate inimeste kõrval. Ta ei karda väljakutseid ja tema professionaalsed piksenooletervausega esitatavad küsimused tabavad tihti valusalt sihtmärke. Saates peotab Vilja ukse oma lapsepõlve ilusatele mälestustele Valgamaa Raudteejaamas peitust mängides, kus veel tiheda liiklusega raudteerööpad olid tema lemmikuks peidupaikaigaks.

Roald Johannson – teletööst, purjus jõuluvanast ja unehäiretest

#71 Roald Johannson – teletööst, purjus jõuluvanast ja unehäiretest.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil saates külas mees nagu orkester – ajakirjanik, saatejuht, isa, sportlane – Roald Johannson. Meil oli uskumatult põnev vestelda temaga teletööst, purjus jõuluvanast, inimese tükeldamisest, unehäiretest ja tuhmistunud pilkudega inimestest.

Kehakultuur Andres Mustaga

«Kehakultuur» Andres Mustaga

Kuula:

Kirjeldus:
Sel laupäeval pääseb koroonatammi tagant Saksamaa jalgpalli kõrgliiga, kus jätkatakse 26. vooruga. Jalgpalliajakirjanik Andres Must jälgib Bundesliga ja Saksamaa vutti kullipilguga. Lisaks rahateemadele uurisid saatejuhid Mustalt muu hulgas, kas fännid pooldavad kõrgliiga naasmist ja kas praegu on õige aeg arutada Saksamaa vuti ühe kuulsaima reegli muutmist.

Ajakirjandusest eriolukorras (Priit Hõbemägi)

Ekspert eetris: ajakirjandusest eriolukorras (Priit Hõbemägi)

Kuula:

Kirjeldus:
Koroonapandeemia ja eriolukord on pannud väljaannete toimetused tegutsema ebatavalistes tingimustes. Midagi sellist pole varem ajakirjandusega juhtunud. Kuidas ajakirjandus väljakutsega hakkama saab? Sellest räägib zoomiseminaril lähemalt Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi ajakirjanduse lektor, Eesti Ekspressi toimetaja Priit Hõbemägi. Seminari modereeris BFMi lektor Mart Soonik.

Tallinna Ülikooli uuel zoomiseminaride sarjal „Ekspert eetris“ jagavad ülikooli parimad õppejõud ja teadlased praktilisi nõuandeid efektiivseks õppimiseks ning õpetamiseks, näpunäiteid vaimse tervise hoidmiseks ja toimetulekuks keerulistes oludes. Eksperdid on eetris iga teisipäeva ja neljapäeva pärastlõunal. Info seminaridest ja lingid salvestustele: www.tlu.ee/eksperteetris

Küsimused, millele ekspertide abil vastused leida saada: kysimus@tlu.ee

Ede Schank Tammkivi

Ede Schank Tammkivi – Ebaõnnestumine on osa õppimisest ja väga…

Kuula:

Kirjeldus:
KUULA | Ede Schank Tamkivi: Äratundmine tekib esimestel hetkedel. Kui peaksid hakkama kedagi milleski veenma, siis ei peaks sellele energiat kulutama
Ede Schank Tamkivi on vabakutseline ajakirjanik, kes on 2012. aastal kolis koos perega California läänerannikul asuvasse Palo Altosse, mille põhjal on ta kirjutanud raamatu “Minu California. Mull mullis.”

Eestisse naastes avanes Edel võimalus  liituda uue ja huvitava projekti juhtimisega nagu Eesti 2.0 ning millega tänaseks on tegutsetud juba kolm ja pool aastat. MTÜ Eesti  2.0 eesmärk on aidata leida noortel oma tulevik tehnoloogia valdkonnas.

“Ebaõnnestumine on osa õppimisest ja väga vajalik ise läbi teha.”

Ede räägib meile:

* milline oli tema teekond MTÜ Eesti 2.0 juurde,
* elust välismaal – eelarvamused ja sissesulandumine,
* kui raske on naistel lapsehoolduspuhkuselt naasta tööellu,
* kuidas ta jõudis ajakirjandusest antropoloogiani,
* kuidas haridussüsteem elu mõjutab,
* kuidas igast olukorrast võtta parimat!

“Äratundmine tekib esimestel hetkedel. Kui Sa peaksid hakkama kedagi milleski veenma, siis ei peaks sellele tegelikult energiat kulutama.”

Hea kuulaja! Kui Sul on meile või Edele küsimusi/ettepanekuid, siis võta julgelt ühendust facebookis või kirjuta indrek@hakkametegutsema.ee. Hoia end meie tegemistega kursis ja jälgi meid ka Instagramis!

Mihkel Raud – alkoholismist, paanikahoogudest ja suhetest

#55 – Mihkel Raud – alkoholismist, paanikahoogudest ja suhetest

Kuula:

Kirjeldus:
Mihkel Raud on laulja, kitarrist, endine poliitik, ajakirjanik, saatejuht ja kirjanik.

“Ma olen ebaõnnestumiste fänn!” Mihkel Raud.

Hans H. Luik meediaärist

Hans H. Luik meediaärist – LHV Podcast 18 2019

Kuula:

Kirjeldus:
LHV podcasti külaliseks on meediaettevõtja, investor ja ajakirjanik Hans H. Luik. Eesti vaba ajakirjandus tähistas hiljuti konverentsiga 30. sünnipäeva ja sel puhul tuleb juttu tänasest meediaärist, ajakirjanduse juhtimisest ja Eesti ühiskonnast laiemalt. Kuidas läheb Ekspress Grupi äridel? Miks on vajalik anonüümne kommentaarium? Miks on meedia hajusus halb? Kuidas suuri ühiskondlikke probleeme paremini lahendada? Küsimusi esitab LHV ettevõtete panganduse juht Indrek Nuume.