Telegrami loojad ja juhid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa

144. SAADE | Telegrami loojad ja juhid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseteks “Puuduta mind” saate külalisteks on portaali Telegram eestvedajad, lamemaalased Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa.

Hando Tõnumaad ja Mariann Joonast võib pidada Eesti esipaariks vandenõuiteooriate osas. Muu hulgas toetavad nad ka lameda maa teooriat.
Vaimsete uudiste portaali Telegram loojad ja juhid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa on möllanud popimate veebiportaalide rivis juba aastaid.

Seekord väidavad Mariann ja Hando saates “Puuduta mind”, et koroona pandeemia ümber käiv trall on puhas teater. Samas on viimastel nädalatel on koroonasse nakatunute arv Eestis tõusnud kolme protsendi võrra. Suuremad kolded on Tartumaal ja Ida-Virumaal. Kas räägime taas üle-Eestilisest pandeemiast? Terviseameti peadirektori kohusetäitja Mari-Anne Härma sõnul pole muretsemiseks põhjust, kuid soovitab noortel olla pidutsemistega tagasihoidlikum.

Parapsühholoog Albert Stepanjan õpetab sõltuvusest vabanema

143. SAADE | Parapsühholoog Albert Stepanjan õpetab sõltuvusest vabanema by Puuduta Mind

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks “Puuduta mind” saate külaliseks on hüpnotisöör ja parapsühholoog Albert Stepanjan. Teemaks on sõltuvused.

Albert Stepanjani poole pöördutakse peamiselt erinevate sõltuvusprobleemidega – alkoholismi, narkomaania, hasartmängusõltuvuse, ülekaaluga. Inimene ei ole iseendaga rahul ja otsib kompensatsiooni tegevustest, mis kiiresti ning vaevavabalt rõõmu- ja rahulolutunnet tekitavad.

„Võtame näiteks ülekaalu – see võib olla pärilik, kuid enamasti on tingitud emotsioonidest,“ sõnab Stepanjan. „Ka alkoholismil on kaks vormi: üks on geneetiline – emalt-isalt. Need inimesed võivad olla mitu kuud joomata, aga kui joovad, siis kaks nädalat järjest. Ja teine on sõltuvus. Paljud naised võtavad üksindusest – hing valutab – õhtul klaasikese veini. Serotoniin tuleb ja hakkab kergem. Naise rakud harjuvad kiiresti rõõmuga, ühest klaasist saab varsti kaks klaasi ja siis terve pudel. Suhkur on samamoodi rõõm. Pidev magusaisu näitab, et organismis ei ole piisavalt rõõmuhormooni. Sööd magusat – oled rõõmus. Mitte inimene ei maiusta, tema emotsioonid maiustavad.“

Mingit võluvärki – maagiat ega posimist – pole, kinnitab parapsühholoog. Tervenemise võime on inimeses endas. Ehkki natuke muinasjuttu armastab tervendaja oma teraapiasse lisada.

„Saatuseratta” kaardimoor Maily pani Joel Juhti värisema

142. SAADE | „Saatuseratta” kaardimoor Maily pani Joel Juhti värisema by Puuduta Mind

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks “Puuduta mind” saate külaliseks on YouTube’i kanali “Saatuseratas” omanik ja taro kaartide spetsialist Maily Kaljuvald.

Maily on tegelnud küll kaartide panemisega juba pikki aastaid, kuid mitte avalikult. Nüüd, alates aprillist, on tal Youtube’is oma kanal Saatuseratas, kus on üleval erinevad ennustusvideod. Lihtsad, loogilised, arusaadavad. Näiteks rubriigid: “Mida toob juuli 2020”, “August 2020 armastuses”, “Rituaal”, “Vabane negatiivsest energiast” jne. “Olen ka ise ka üllatunud, kui suur huvi selliste videote vastu on,” imestab naine. “Hiljuti hakkasin lisaks üldistele ennustusustele tegema ka personaalseid kaardilugemisi. Loomulikult on minu lemmikteemaks armastus ja suhted.”

Viisime Mailyga ennustusriduaalid läbi Liipa talus Jõelähtmel, kus oli kohal ka talu peremees, tuntud maratoonar Joel Juht, kes ei usu ei vaime, ennustusi, kaartide panemisest rääkimata. Maily viis Joeli peal läbi taro kaartide rituaali, mis nii mõndagi näinud mehe värisema pani. “Mul olid ihukarvad ehmatusest püsti ja pidin ruumist lahkuma, et maha rahuneda,” tunnistas mees hiljem. Maily polnud Joelist kunagi varem midagi kuulnud, kuid pani kaartidega ennustades kümnesse nii mineviku, kui ka oleviku osas. Samuti ennustas kaardipanija Joelile tulevikku. Eks näis, kas läheb täppi…

Anu Saagim ja Epp Kärsin seksikatest dilemmadest ja noorematest meestest: võtta või jätta?

KUULA | Anu Saagim ja Epp Kärsin seksikatest dilemmadest ja noorematest meestest: võtta või jätta?

Kuula:

Kirjeldus:
Elu on elamiseks ja positiivsete emotsioonide kogemiseks, ütleb Epp Kärsin. Kuula edasi, kuidas elada elu maksimaalselt nautides!

Terapeut Katrin Kalvi jagab teiega ainulaadseid Dr Bachi õieteraapia saladusi

140. SAADE | Terapeut Katrin Kalvi jagab teiega ainulaadseid Dr Bachi õieteraapia saladusi by Puuduta Mind

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on Bachi õieteraapia propageeria Katrin Kalvi.

Bachi õieteraapiast on kasu kasu, kui:

-sa tunned, et su elus on hirmusid ja/või palju muretsemist;
-sul on raske otsuseid vastu võtta, lükkad asju aina edasi;
-miski ei rõõmusta ega kurvasta;
-tunned, et kõik hea oli minevikus;
-sind vaevavad korduvad soovimatud mõtted;
-soovid paremat keskendumisvõimet;
-soovid suuremat eneseusaldust;
-tunned väsimust, tüdimust ja uute asjade ettevõtmine ei õnnestu;
-su elus on palju üksindust, üksiolemist (isegi, kui saad sellega hästi hakkama);
-lähed kergesti endast välja;
-inimesed su ümber ajavad sind närvi;
-endale võetud ülesanded on üle pea kasvanud;
-su elus on palju ahastamapanevat ja masendavat;
-tunned, et elu on sinu vastu liiga karm
ja paljudel muudel juhtudel, kui tunned, et emotsioonid on tasakaalust väljas.

Miks kanname endas esivanemate käitumismustreid?

137. SAADE | „PUUDUTA MIND“ | Miks kanname endas esivanemate käitumismustreid?

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks “Puuduta mind” saate külaliseks on konstellöör Kadri Riisik.

Saates arutleme muu hulgas, kuidas saab konstellatsiooniga inimeste probleeme lahendada ja miks kanname me põlvest põlve endas esivanemate käitumismustreid. Tavaliselt püütakse konstellatsiooniga minna probleemi juurte juurde, seega ajas tagasi. Aga kas saab ka ettepoole vaadata?

Vandenõuteooriate uurija Peeter Proos vastab põnevatele küsimustele

136. SAADE | Vandenõuteooriate uurija Peeter Proos vastab põnevatele küsimustele

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks “Puuduta mind” saate külaliseks on meie uue põlvkonna vandenõudeuurija ja portaali Vanglaplaneet omanik Peeter Proos.

Saates arutleme, kas meil on üldse poliitikuid vaja? Kas riigipiirid võiks olla lahti või kinni? Miks on ühed homode vastased, teised naisõiguslased, kolmandad vihkavad venelasi, neljandad vihakavad taimetoitlasi jne? Miks on nii, et kui maailmas midagi jahmatavat sünnib, siis paljud ei taha sellest mitte midagi teada ega kuulda ja peidavad pea pigem liiva alla? Mis juhtuks, kui Eesti dekriminaliseeriks kanepi ja see oleks nüüd kõigile mugavalt saadav? Kas maaväline elu on olemas? Miks vaktsineerimisteema meil juhtme kokku ajab?

Sünge prohvet Villu Põldma: meid kõiki kiibistatakse!

135. SAADE | Sünge prohvet Villu Põldma: meid kõiki kiibistatakse!

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks “Puuduta mind” saate külaliseks on astroloog ja sünge prohvet Villu Põldma.

Villu Põldmaga räägime saates Mustast Päikesest ehk surnud tähest oma planeetidega, mis praegugi päikesesüsteemis viibib ja mõned aastad tagasi möödus Maast väga lähedalt. Nüüd juba õnneks kaugeneb.

Astroloogilises kalendris on suurte muutuste aeg – 2160 aastat kestnud Kalade periood vahetub Veevalaja ajastu vastu. Idealistlikuma vaatega tähetargad näevad terendamas helget aega – senised võimustruktuurid varisevad kokku ja elu edeneb inimeste üksmeelses ühisloomes.

Villu siiski inimloomuse paranemisse ei usu. Astroloog prognoosib hoopis politseiühiskonna kehtestamist. „Kõik inimesed kiibistatakse, kõik on arvel ja kõik saavad ühepalju,“ ütleb ta. „Inimestest tehakse robotid, kel on ühiskonnas oma kindel ülesanne.“

Sünnitoetaja: kodus sünnitamine on väestav ja ilus kogemus

134. SAADE | Sünnitoetaja: kodus sünnitamine on väestav ja ilus kogemus

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on doula ehk sünnitoetaja Ann Vool.

Anu: Ann Vool, oled kahe kodus sündinud lapse ema. Sinu tee doulaks ehk sünnitoetajaks?

Ann: Minu teekond doulaks algas minu enda esimese lapse kodus sünnitamisega, mis oli väestav ja ilus kogemus. Sealt edasi läksingi õppima doulaks, kus süvenes veelgi minu veendumus, et soovin aidata beebisid ja emasid võimalikult leebe sünnikogemuse saavutamisel. Minu teise lapse sünd oli samuti väga kerge ja nauditav, mis kinnitas taaskord teadlikkuse ja turvatunde olulisust. Sünnitus on elu üks olulisemaid hetki ja vajab meie täit tähelepanu ja ettevalmistust. Iga sünd on olnud omamoodi eriline.

Alan “Eikeegi” Durier: ma ei usu horoskoope!

133. SAADE | Alan “Eikeegi” Durier: ma ei usu horoskoope! by Puuduta Mind

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks “Puuduta mind” saate külaliseks on Alan Durier, kes ei tituleeri ennast mitte millekski ega kellekski.

“Mina olen Mina ja olen väga alguses enda teekonnal. Ma ei tituleeri ennast mitte millekski ega kellekski, aga inimesed näevad ja tunnevad mind ära.

Ma võin näha üsna selgelt. Vahel siis, kui keskendun. Nii võid ka sina, aga ma ei ole seetõttu selgeltnägija. Ma ei usu horoskoope, aga ma oskan vaadata teatud inimeste mustreid ja läbi selle näha ette mis hakkab saama olenevalt inimese valikutest. Ma oskan kirjutada ainult sisetundest ja ma ei ole seotud ühegi religiooniga, küll aga õpin igast religioonist midagi enda jaoks,” kirjeldab Durier enda olemust.