Kasutatud arvuti ostmist ei pea kartma

Kasutatud arvuti ostmist ei pea kartma

Kuula:

Kirjeldus:
Eestlane tahab uut. Ja siis kindlasti naabrist mitu korda paremat. Olgu jutt autost, telefonist või saunamajast. Kui aga rääkida arvutitest, siis täiesti arvestatav võimalus on osta arvuti teiselt ringilt. Garantiiga ja selleks spetsiaalselt mõeldud kauplusest. Seekordses saates avab Ants Õnne, kes just sellise äriga tegelebki, telgitaguseid ja räägib, miks kasutatud arvuti on teine kord isegi parem kui uus ja läikiv.

Apple’i kasutajatel on põhjust sügist oodata. Androidi omadel jällegi vist mitte liiga?

Apple’i kasutajatel on põhjust sügist oodata. Androidi omadel jällegi vist mitte liiga?

Kuula:

Kirjeldus:
Apple’i WWDC üritus on selleks korraks lõppenud ning see annab põhjuse teha väikesed kokkuvõtted uudistest. Lisaks põikame ka korraks Androidi-maailma ning tõdeme, et kui oled õunamees, on põhjust sügist oodata, Androidi-mehed aga peavad leppima kesisema saagiga.

Kõige parem internetilahendus suveks on see, mis alati kaasas!

Kõige parem internetilahendus suveks on see, mis alati kaasas!

Kuula:

Kirjeldus:
Kohe kui ilmad soojad, võtab eestlane kätte ja kihutab oma tavalisest igapäevasest koduinternetist eemale. Klassikaline “kodune internet” asendub juhtmevabadusega ja talvine paikseks olemine liikumisega. Millest valikute tegemisel lähtuda, milliseid seadmeid eelistada ja kas juhtmevaba internet ikka katab kõik mu vajadused? Külas on Tele2 Klienditurundus direktor Ines Estrin.

Sergei Anikin

Memcpy2 #011 – Sergei Anikin

Kuula:

Kirjeldus:
Mis asub praegu endise Kalinini tehase territooriumil? Kes ja millest ehitas Sergei esimese arvuti ning mis opsüsteem seal peal käis? Millest sai ZX Spectrumile hea korpuse? Mille vastu Sergeil kirge ei ole? Misasi ei panustanud eriti arvutiharidusse? Misasjad olid Sergeil vihiku tagakaanel? Mitu inseneri perekonna kohta on piisav? Mis on osa müügiprotsessist? Millest tekkis arusaam, et arvutitega on tulus toimetada? Mis toimus samal päeval, kui Sergei Hansapanka tööle läks? Mis juhtus Sergei esimese internetipanga riliisiga? Miks mindi Hansapangas internetipõhisele telleri rakendusele? Kuidas ja miks tekkis omast ajast 20 aastat ees olnud arhitektuur? Kuidas tekkis korrastatus Hansapanga tuumas? Mis sunnivad inimesi tegema õigeid otsuseid? Milline on hea kood? Mida me saime maitsta enne, kui see popiks sai?

Kain Kalju

Memcpy2 #010 – Kain Kalju

Kuula:

Kirjeldus:
Mis koolist tuli ootamatult palju it-spetse? Millega sai 1993. aastal Tallinnast New Orleansi? Mis oli elu kõige tähtsam aparaat? Mis oli kõige ägedam BBS ja mida sealt sai? Milleks kasutas Elektriside Inspektsiooni Amet internetti? Mis raamatu abil õpiti Cd programmeerima? Millest koosnes Keila koolis arvutieksam? Miks oli vaja Momratile kiri saata? Kelle käest sai Kuus Kriitilist Flopit ja kus olid kõige ägedamad häkkerid? Mis peab igal Unixi masinal kindlasti olema? Kuidas ja miks tekkis neti.ee? Kui kaua võttis aega kogu Eesti interneti läbi kammimine? Mille käigus tekkis hot.ee?

Meelis Roos

Memcpy2 #009 – Meelis Roos

Kuula:

Kirjeldus:
Mille eest sai Meelise isa töögrupp auhinna? Millise mispoolest olulise arvuti millise variatsiooniga kontrollisid Tartu füüsikud oma eksperimente? Milline oli Meelise algusaegade parim programm ja miks ta selle tegi? Mida oli Meelisel kodus mitmeid rulle? Kuidas tuleks asjad teha? Mis tegevuse juures õppis Meelis Fortranit? Kus sai Meelis esimest korda arvutiviirustest teada? Miks Meelis kooli vahetas ja miks just sellesse? Mis oli füüsikute probleemiks Tartu Ülikoolis? Kuidas HTGs medaliga kooli lõpetati? Mispoolest oli ZX Spectrum hea arvuti? Milles oli venelastel viga? Miks võeti Matemaatikateaduskonnas kasutusele Linux? Millised inimsed on UT ATIs? Kuidas sai kätte arvutiõpetaja arvuti parool? Miks oli vaja ajalootunnist ära minna? Millega hoidis arvutiõpetaja HTGs noori tegevuses? Mida sai Elmer Joandi käest laenata? Kuidas sündis Küberi Tartu andmeturbelabor?

Priit Raspel

Memcpy2 #008 – Priit Raspel

Kuula:

Kirjeldus:
Kuidas Jaapanis aega arvestatakse? Mille mõtles Priit välja ammu enne, kui ta olemas oli? Misasi sõitis Priidu akna all ringi? Mis mängu kirjutades tabas Priitu selguse hetk? Kuidas käis EPTs side? Mis tempoga käis EPT arvutite vahel esimene side? Kui palju sai Priit preemiat? Misasi läks Priidul lukku ja misasi selle tulemusena selgus? Mis on Priidul kapis, mida kellelgi teisel ei ole? Kus istus kaval juut ja mille ta kirjutas? Kuidas sai Iskra külge veel kaks kuvarit? Mis on pärit aastast 1936? Mis tänapäeval kasutatava sõna mõtles Priit välja? Kes mõtles välja XMLi? Miks oli vaja arvuti peale karjuda? Kuidas Priit Kalle Kulmaniga sõbraks sai? Mis oli Priidu kõige uhkem ametnimetus eales? Kus päästeti ära Eesti Kindlustuse raamatupidamisandmed? Mis on asja juures kõige olulisem? Head kuulamist!

Sten Tamkivi

Memcpy2 #007 – Sten Tamkivi

Kuula:

Kirjeldus:
Mispoolest erineb Tartu teistest Eesti linnadest? Mispoolest erinevad tänapäeva arvutid nõukogude omadest? Misasi peaaegu ühe korra FI keskjaamaga õnnestus? Kuskohas asus paradiis? Milliseid pühi tekste Sten Kalifornias oma silmaga nägi? Mispeale arvutimänguks kaineks sai? Millise õppetunni sai Sten oma BBSi softi kirjutades? Mida on siiamaani üle interneti hea saata? Mida Halo kontoris sageli tehti? Mida tehti üheksakümnendatel CD peale? Millisele majandusloogikale allub uus majandus? Kuidas sattus Sten avalikkussuhteid õppima? Head kuulamist!

Arne Ansper

Memcpy2 #006 – Arne Ansper

Kuula:

Kirjeldus:
Külas on Arne Ansper. Saame teada, mida tuli Nõo Keskkooli poiste ühikas hommikuti purustada? Misasi pidi ühel aknal kindlasti olema? Mis seadme abil otsiti ISA siini peal toimiva süsteemi seest vigu? Kuidas pahandas Arne vanu spetsialiste Ektacos? Mis on teadlaste ja akadeemikute ülesanne? Mida programmeeriti Küberneetika Instituudis igal aastal vähemalt üks? Kes oli Küberi varastel aegadel väga haruldane nähtus? Kui kähku ja millal ja miks sündis x-tee?