Anne Villems

Memcpy2 #013 – Anne Villems

Kuula:

Kirjeldus:
Kuidas sattus Anne Trefneri kooli ja mida talle seal õpetati? Kes pani aluse arvutiteadusele Tartus? Miks õpetati Trefneris programmeerimist? Milline tegevus on programmeerimine? Kuidas väljastati Uralil veateateid? Mille alusel kuuekümnendatel programmeerimist õpetati? Mis oleks Anne programmeerimisest viie kilomeetri kaugusele ajanud? Kui suur oli Urali mälumaht? Miks oli Anne sobilik tudengite ette saatmiseks? Kuidas õpetas Anne venekeelsetele gruppidele programmeerimist? Mida oleks kadunud akadeemik Lippmaa arvutiga teinud? Mitu Apple IIte sai kümne tuhande kuldrubla eest? Mille jaoks ehk kõlbab Basic? Mis peegeldus Liivi tänava arvutiklassi akendelt? Millist vannet on Anne siiani suutnud pidada? Kuidas on seotud masinkood ja kits? Mida on vaja selleks, et programmeerimises midagi suurt ära teha? Milline oli Anne elu kõige keerulisem programm? Milles seisnes arvuti viga, mille Anne leidis? Misasi hiilis koolidesse tagauksest? Mida Tartus ei toimunud ja mida see tähendas? Kes ja miks maksis kinni Tartu satelliidiseadmete ümberseadistamise? Kui kaugel Tallinnast asus Tartu? Kes paigaldas Eesti esimese veebiserveri? Kuidas sigis Tartu Ülikooli esimene veeb? Misasi ei tule Eesti kooli mitte kunagi? Misasi tuleb elus ikka kasuks?

Tanel Tammet

#22 – Tanel Tammet – Vabriku Seminar

Kuula:

Kirjeldus:
Tanel Tammet on TalTech’i arvutiteaduste professor.

Kuulatav veidi hiljem ka Spotify’s ja Apple’i Podcast’is.

Saatejuht Toomas Saarepera

Heiki Riesenkampf tootearendusest ja suurel skaalal mõtlemisest

Heiki Riesenkampf tootearendusest ja suurel skaalal mõtlemisest

Kuula:

Kirjeldus:
Meie esimene saatekülaline on Heiki Riesenkampf. Heiki taust on arvutiteaduses Imperial College Londonist, aga ta on teinud palju katsetusi eri toodete käivitamisega ning hiljuti teinud Google’is praktika tootejuhtimise alal.Selles podcastis räägime Heikiga:
* Mis on tootejuhtimine, mida teeb tootejuht (product manager) Google’i skaalal ja mis teeb selle töö raskeks?
* Mida teha, kui tahad teha leivatootmisettevõtet ja oled jõudnud punkti, kus sul on garaažis euroalusetäis leiba?
* Miks tasub aatomite maailmas tegutsedes uurida välja, kas kellelgi on su toodet vaja?
* Kuidas ainult ühe teema õppimisele spetsialiseerumine võib kahjulik olla – nii keskkoolis kui ülikoolis?
* Kuidas välisülikoolis õppimine ja välismaal õppimine annab motivatsiooni suuri asju ellu viia?
* Miks ei tasu end lasta häirida asjadest, mis on su kontrolli alt väljas?
* Miks Heiki piirab enda sotsiaalmeedia kasutust?
* Mida võiks Eestis teistmoodi teha?

Saade on salvestatud 24. augustil 2017 Zürichis. Head kuulamist!

Tsitaadid:

“Google tüüpiliselt üritab lahendada väga suuri probleeme… Google’is on üks selline huvitav asi, et öeldakse, et ei ole mõtet uut toodet arendada eriti, kui selle potentsiaalne revenue on alla ühe miljardi.”

“Kui sa päriselt tahad ehitada täpselt seda, mida sa arvad, et maailmal vaja on, siis seda on palju lihtsam teha enda ettevõttes.”

“Kõige olulisem ongi see, et keegi sulle ütleks, mis on võimalik. Sest siis sa vaatad seda inimest ja ütled, et miks ei võiks mina ka seda teha?”

“Mulle kohutavalt inspireeriv on see, kui ma saan kellelegi kasulik olla, kedagi aidata ja sellega neile meelde jääda.”

“Ma arvan, et tulevikus üks hetk me saame rahvustest üle. Me hakkame kõiki inimesi nägema sellisena, millisena nad on, mitte neid lahterdama mingite asjade põhjal, mida nad ei saa ise valida.”

“Kui ma lähen Eestisse tagasi, siis ma väga tihti saan kokku paljude endiste klassikaaslastega ja tihti probleem, mis ma näen, on, et väga talendikad inimesed mõtlevad väga väikesel skaalal. Ma ei tea, kas probleem on selles, et nad ei ole Eestist väljaspool olnud, või et nad on lihtsalt vähemaga rahul, aga väga tihti ma näen seda, et inimesed ei julge mõelda suuremalt.”