Tehnoloogiakompass: nutikad asjad pole lihtsalt põnevad, vaid neid saab panna raha teenima

11.02.21 Tehnoloogiakompass: nutikad asjad pole lihtsalt põnevad, vaid neid saab panna raha teenima by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Nutikas röster võib olla rohkem asi moe pärast kui kasulik tarbeese, kuid paljusid asju on siiski mõttekas internetiga ühendada.

Kui tavainimese jaoks pakub asjade internet eelkõige mugavust, siis äriliselt võib rakendust ning väärtust leida rohkematel viisidel: näiteks võivad kogutud andmed näidata seda, mida silm ei näe ning seetõttu on võimalik teha paremaid otsuseid.

Just seetõttu räägimegi seekordses “Tehnoloogiakompassi” saates asjade internetist ehk IoT-st ehk terminist, mis on nüüdseks küll paarkümmend aastat vana, kuid on viimastel aastatel üha rohkem meie ellu tunginud.

Seda teemat aitavad lahti mõtestada IoT lahendusi arendava ettevõtte Krakul juht Jaan Hendrik Murumets ning Telia IoT valdkonna juht Vjatšeslav Antipenko.

Sealjuures räägime, milliseid ärivõimalusi võiks tehnoloogiline areng pakkuda ettevõtete jaoks ning millised on elulised näited nendest. Hea näide sellest on näiteks Starshipi pakirobot, kuid võimalused on palju laiemad ning tehnoloogiat saab ära kasutada ka palju argisemate esemete puhul. Saadet juhib Priit Pokk.

Saadet toetab Telia.

Asjade internet turundajale ja EV100 Turundusidee: “Igal lapsel oma pill”

Asjade internet turundajale ja EV100 Turundusidee: “Igal lapsel oma pill”

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on stuudios Peep Põldsamm Levikomist, kellega räägime asjade internetist ja selle võimalustest turundajate ja ettevõtjate jaoks.
Kui kaugel on asjade interneti areng Eestis ja maailmas täna?
Missugused on esimesed võimalused? Missugused on olnud katsetused?
Mida peavad ettevõtjad ja turundajad asjade internetist teadma?
Missugustesse valdkondadesse jõuab asjade internet kõige varem ja kuhu suure tõenäosusega hiljem?
Kuidas peaksid ettevõtted asjade internetti kasutusele võtma? Kas tegemist on turunduse, tootearenduse või IT teemaga? Mis tüüpi lahendusi on turule oodata?
Kuidas võiks näiteks tootmises, põllumajanduses, meedias, meditsiinis asjade internetti kasutada? Kud on oodata suurimaid muudatusi?
Kas on asjade internet põhiseid teenuseid ja lahendusi, mille jõudmises te Eesti turule kahtlete näiteks turu väiksuse vms põhjuse tõttu?