Kiirusepiirang: kas inimesele või loomale?

72. Kiirusepiirang: kas inimesele või loomale? by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne “Istmesoojendus” vaatleb kiiruspiiranguid puudutavat uuringut. Arutleme selles valguses selle üle, kuidas viimase viie aasta jooksul kiirustesse suhtumine Eestis muutunud on.

Lisaks toome välja kaks uut langenut elektriautode tootmise rindel. Jah, kaks uut suurt autotootjat on taas lubanud, et lähema kümne aasta jooksul jääb nende müügisaalidesse ainult elektriauto.

Võtame vaatluse alla ka Euroopa ja Eesti autoturu muutuse. Kuidas koroonaviirus mõjunud on ja mida võiks tuua lähikuud? Kuidas on muutunud Eestis müüdavad brändid?

Proovisõiduautoks oli Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Facelift. Osalise elektriajamiga elukas, mis on küll praktilisem kui keskmine Porsche, aga milline on sõidukogemus?

Nädala automõte puudutab autobrändide nimesid. Viimasel ajal on uueks trendiks, et kirjutame kõik brändid AINULT SUURTÄHTEDEGA. Miks see rumalus on? Seda arutame saates.

Eestlaste lemmikumad automudelid

Eestlaste lemmikumad automudelid

Kuula:

Kirjeldus:
Millised on eestlaste lemmikumad automudelid ? Millises seisus on tänane autoturg ? Nendel teemadel arutavad Coop Panga Liisingu äriliinijuht Martin Ilves ja Škoda Laagri juhatuse liige Maario Orgla.
Saatejuht Jana Vainola.

Koroonakriisist võib ka võita: tootjad pikendavad garantiid

34. Koroonakriisist võib ka võita: tootjad pikendavad garantiid by Istmesoojendus

Kuula:

Kirjeldus:
Häid uudiseid Korea autode omanikele – koroonaviirus tõotab nende autode garantiisid pikendada. Tõsi, mitte ülemäära, kuid raskel ajal on abiks seegi.

Lisaks räägime saates taas Eesti autoturust, suuresti perspektiividest, mis aruteludes eelmise saate kuulajate ja kommenteerijatega välja koorusid. Tundub, et praegu pole asjad automüüjatel veel ülemäära hullud, aga see on loomulikult vana rasva peal liu laskmine.

Räägime ka Volvo elektriautode divisjoni Polestari uusimast sõidumasinast Polestar Precept. See tekitab küsimuse – kuidas on võimalik, et elektriautode turg üldisele suundumusele linnamaastureid vorpida niivõrd vastu ujub ning kaunid kupeed või sedaanid on selles turuosas täiesti okei nähtus?

Lisaks räägib Veli sellest, milline on tegelikult autoajakirjaniku elu – kuidas sünnivad ülevaated, mis vahe on arvustusel ja sisuturundusel ning räägib sellest, kuidas tema end lugeja jalavarjudesse asetab. Valearusaamasid selles vallas on palju ning seetõttu on teema täitsa kuulamist väärt.

Lõppeks räägime tärkavast kevadest – loomad, linnud ja kõik muud olendid on taas ärkamas ja seega ka teedele jõudmas. Vaatleme liikluspiiranguid ja anname pisut nõu, kuidas mitte rändavaid konnasid lömaks sõita.