Muruniitmisest rohujuure tasandil – külas Aveliina Helm

Muruniitmisest rohujuure tasandil – külas Aveliina Helm

Kuula:

Kirjeldus:
Öökulli akadeemia kolmandas osas vestlevad Sander Olo ja Asta Tuusti bioloogi Aveliina Helmiga muru niitmisest – kuidas targalt niites olla rohujuuretasandi looduskaitsja.

Aveliina Helm ja Kalevi Kull “Pärismaistest ja pärandkooslustes”

Ööülikool. Aveliina Helm ja Kalevi Kull “Pärismaistest ja pärandkooslustes”

Kuula:

Kirjeldus:
Ökoloog Aveliina Helm ja biosemiootik Kalevi Kull kõnelevad pärismaistest ja pärandkooslustest.

Kuidas süsinik liigub ja kuidas ta kinni püüda?

Kuidas süsinik liigub ja kuidas ta kinni püüda?

Kuula:

Kirjeldus:
Sõnad “kliimamuutused” ja “süsinik” käivad koos nagu sukk ja saabas. Samas on vähe räägitud sellest, kus süsinik lisaks fossiilkütustele end veel peidab. Arutelus otsime teadlaste abiga selgust, kuidas süsinik planeedil liigub ning millised on võimalused selle kinni püüdmiseks. Räägime nii looduslikest protsessidest kui ka tehnoloogilistest (tuleviku)võimalustest.

Arutelu juht: Jaan Praks
Osalejad: Aveliina Helm (Tartu Ülikooli teadur), Kazbulat Shogenov (TalTechi teadur), Martin Liira (Tartu Ülikooli teadur)
Korraldaja: Eestimaa Looduse Fond

Arutelu toimus 9. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Muutus – kas me oleme selleks võimelised?

Muutus – kas me oleme selleks võimelised? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Öeldakse, et inimloomus ei muutu, kuid kas see on ka tõsi vaadatuna erinevate distsipliinide vaatenurgast? Arvamusfestivali arutelu eesmärk on arutleda selle üle kui muutumisvõimelised me inimestena oleme. Peaaegu
igapäevaselt kirjutab keegi ajalehes, et me elame ennenägematute muutuste ajastul. Kas tõepoolest on käimas muutuste ajastu või on igal põlvkonnal oma kordumatud väljakutsed, mis tähendabki muutustes elamist ja muutustega kohanemist? Vastamine suurtele väljakutsetele nagu kliimamuutus või ääremaastumine nõuab meilt oma väärtushinnangute ja igapäevapraktikate muutmist. Me peame muutuma, kuid kui kiiresti me oleme võimelised muutuma? Kas elu muutub kiiresti või meile ainult tundub nii? Kuidas muutus toimub – kas läbi suurte sekkumiste või hoopis läbi igapäevaste väikeste sammukeste?

Arutelu juht: Kristi Grišakov (linnaplaneerija)
Osalejad: Aveliina Helm (bioloog ja looduskaitseteadlane); Grete Arro (hariduspsühholoog); Tõnu Viik (filosoof); Jan Kaus (kirjanik); Liiri Oja (õigusteadlane); Annika Laats (kirikuõpetaja ja hingehoidja)
Korraldaja: Koostöö kogu

Arutelu leidis aset 10. augustil 2019 Paides.
Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.