Linnar Looris: minu eesmärk juhina on, et Eesti rahvusballett oleks kõrgel tasemel

Linnar Looris: minu eesmärk juhina on, et Eesti rahvusballett oleks kõrgel tasemel by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Eesti rahvusballeti juht Linnar Looris. Ta on sündinud Viljandis, õppinud Tallinna Balletikoolis, tantsinud Estonia balletisolistina, samuti hooaja Birminghamis ja pärast seda pikalt Houstoni Balletis esitantsijana. Nüüd aga on Linnar viimased paar aastat töötanud Estonia teatris rahvusballeti juhi ametis. Kutsusin Linnari oma podcasti, et rääkida temaga juhiks kujunemise teekonnast. Minu jaoks oli jutuajamine seda põnevam, et tegemist on täiesti omanäolise valdkonna ja sealse loovmeeskonna juhtimisega.

“Meil on balletis nii lühikesed eesmärgid kui ka pikad eesmärgid. Meie lühike eesmärk on alati iga järgmine etendus. Kui spordivõistlustel sa valmistud, kas siis Euroopa meistrivõistlusteks, maailmameistrivõistlusteks või olümpiamängudeks – need on ikkagi pigem sellised suurvõistlused –, siis meil balletis on fookus pigem iganädalastel etendustel, mis ongi meie jooksvad eesmärgid. Iga etenduse tahame välja tantsida võimalikult tipptasemel, võimalikult kvaliteetselt, pakkudes publikule parimat tantsuelamust. Ja meie pikk eesmärk on see, et me järjepidevalt areneksime edasi, et Eesti rahvusballett – selle tase, repertuaar, tantsijad, laiemalt kogu balletti institutsioon tervikuna – areneks edasi. Tantsus nagu ei olegi käegakatsutavat lõpptulemust, see on pikk mäng, mingis mõttes nagu tulemuseta mäng. See teeb ka selle valdkonna eriliseks. Kui sa tantsisid oma etenduse ära, siis sellega ei ole veel midagi lõppenud. See ei ole läbi, see ratas käib edasi. Ja selles mõttes on loomingulises kollektiivis raskem; meie jaoks ei olegi sellist tunnet, et nüüd läksin üle finišijoone ja oh nüüd ongi kõik. See töö, see ratas keerlebki kogu aeg lakkamatult. Minu eesmärk juhina ongi, et Eesti rahvusballett oleks kõrgel tasemel, et me saaksime oma publikule pakkuda võimalikult head balletielamust siin Eestis. Meie Eesti publik väärib seda. Ja juhina on minu jaoks väga tähtis just see pikk mäng, need pikaajalised eesmärgid, jätkusuutlikkus.” – Linnar Looris

Kuulake ikka …

Arida Muru: mu elus on olnud nii pisaraid kui ka kulda, aga see kõik on kasuks tulnud

89. Osa: Arida Muru: mu elus on olnud nii pisaraid kui ka kulda, aga see kõik on kasuks tulnud by Tugitoolis sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Saates “Tugitoolis sportlane” oli külas bikiinifitnessi maailmameister Arida Muru, kellega vestles spordiajakirjanik Deivil Tserp.

Arida on sporditeel olnud väga edukas. MM-kulla võitis ta juba 21aastaselt. “Ma pole kunagi arvanud, et lähen järgmisele võistlusele ja võidan jälle. Olen tahtnud endaga võistelda ja saavutada parema vormi kui eelmisel etteastel. Ma ei ole iial läinud medaleid jahtima, olen soovinud teekonda lihtsalt nautida, kuid tulin ikka medaliga tagasi,” räägib tallinlanna.

Saates on palju juttu ka Arida sporditee algusest. Ta hakkas juba nelja-aastaselt iluvõimlemise ja balletiga tegelema. “Kurikuulsad Urumarja laagrid kestsid kümme päeva,” meenutab ta. “Seal tekkis meeletu koduigatsus, aga kogu aeg hoidsin nuttu tagasi ja tegin täpselt seda, mida treener palus. Ei saanudki aru, milleks neid harjutusi vaja on. Ema ja isa ütlesid, et see on treeninglaager ja ma pean olema kõige parem. Ühesõnaga, mulle sooviti juba maast madalast edu.”

Pärast kümmet iluvõimleja-aastat jõudis Arida teelahkmele. “Trennid olid pikad,” mõtiskleb ta. “Koju jõudsin alles õhtul hilja, seetõttu muutus õppimine raskemaks. Tundsin, et kuskilt peab midagi vähemaks võtma. Algul kaalusin iluvõimlemise koormuse langetamist, hiljem sain aga aru, et ei soovi sel alal jätkata.”

Piiga hakkas koos isaga jõusaalis treenima ja leidis uue väljakutse. “Alguses ei osanud seal midagi teha,” ütleb ta ning lisab, et paps oli igati toeks. “Isa tegi harjutamise nii meeldivaks, et nautisin seda alati ja ootasin jõusaali minekut. Mul tekkis huvi, kuidas paremaks saada. Jälgisin veel rohkem toitumist ja varsti tulid ka head tulemused.”

Saates on palju juttu tervislikust toitumisest, dieedi pidamisest ja treenimisest. Ühtlasi saab kuulaja vastuse küsimusele, miks pole Arida juba kaks aastat võistlustel osalenud.

Age Oks: Rollid muutuvad ajas, küpsevad sügavamaks nagu meie naistena

Age Oks: Rollid muutuvad ajas, küpsevad sügavamaks nagu meie naistena

Kuula:

Kirjeldus:
Age Oks armastas balleti sama palju kui oma ema. Naist, keda elu ei hellitanud, aga kelle positiivsus ning hingeline side andsid Agele jõudu nendel hetkedel kui tantsijana seisis ta pragusel õrnal jääl. Kukkumine ei olnud lubatud, samas iga samm tegi valu, kuid tahtejõud sihikindlus töökus hoidsid Age alati esimeses positsioonis. Armastus on Age jõud, printsess Aurorana maailma suursugusematel lavadel ja armastus oma väikese printsess Aurora vastu emana. Age ei sündinud printsessiks, aga tema habras naiselik jõud voolis temast kuninganna.

Shalini Mody – Südame hääl teeviidaks pimeduses

#89 – Shalini Mody – Südame hääl teeviidaks pimeduses

Kuula:

Kirjeldus:
Shalini Mody on Tartust pärit imeline naine, kuid kelle juured ulatuvad Indiani. Ta on GraceFiti asutaja ja treener. Shalini juhendab naistele mõeldud naiselike treeningute programme, mis on inspireeritud balletist, joogast, kõhutantsust ja pilatesest. Lisaks räägime programmidest headest harjumustest ja toitumisest. Tema trenne iseloomustatakse kui teraapias käimist. Shalini missiooniks on aidata näha igas naises tema ilusat graatsiat ja naiselikkust.

Alustas 4 aastaselt iluvõimlemisega Tartus VK Janika iluvõimlemine
Viimased 12 a tegelenud kõhutantsuga pro tasemel artisti kui ka juhendajana
15 aastat iluvõimlemist ja balletti
10 + aastat treener olnud
Shalini pidi kahjuks see aasta läbi elama enda mõlema vanema lahkumise. Siin videos ta jagab enda mõtteid pärast isa surma:

Saate märkmed (Varsti tulemas)

Investeeringute toomine piirkonda – Peep Siitam

Investeeringute toomine piirkonda

Kuula:

Kirjeldus:
Peep Siitam Team Paldiskist jagas kogemusi investeeringute toomisest Paldiskisse ja helilooja Timo Steiner tutvustas multimeedia balletti “Keres”. Saate pikkus 75.15