Kellele usaldada miljoni euro vise? Kotsar tõusis Euroliiga klubide vaatevälja, Baskonia hoidku alt

Kellele usaldada miljoni euro vise? Kotsar tõusis Euroliiga klubide vaatevälja, Baskonia hoidku alt by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpallitarkade klubi “Pihtas Põhjas” pidas järjekorras 58. koosoleku, stuudios arutlesid akuutsetel teemadel Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko.

Kahe tunni sisse mahtus väga palju erinevaid teemasid – alates USA üliõpilasliigast, kus läinud ööl lõppes Tulsa Oral Robert Golden Eaglesi ja Carlos Jürgensi imeline teekond ning kuni NBA ja Euroliiga intrigeerivate seisudeni välja.
NBA-s toimus rida vahetustehinguid, kus ekspertide arvates tõmbasid pikema kõrre eelkõige Miami Heat, Denver Nuggets, Chicago Bulls, LA Clippers ja Portland Trail Blazers. Omad käigud on soolas ka LA Lakersil ning Brooklyn Netsil.
Euroliiga põhiturniiril seisab ees otsustav nädal, mil saab suuresti paika play-off’i koosseis. Kullamäe loeb sõnad peal Baskoniale, et nad ei jätaks kõike viimasele mängule, sest siis on kuri karjas. Jurtšenko ennustab, et Madridi Real kukub kaheksa hulgast välja. Seisud on ülipõnevad!

Vastame kuulaja küsimusele, keda valida viskajaks kui ühe viske hinnaks on miljon eurot. Oh jumal, mis nimed kõik läbi käivad… Räägime Kullamäe särgibisnesist ja härrasmehe julgest lubadusest… ning loomulikult peatume meie naabrite Läti-Leedu-Soome korvpalliuudiste plokil. Head kuulamist!

Kes rikkus Kullamäe rahvusvahelise läbimurde? Varrak jätab jalad “saagimata”. Jordani küsimusmäng

Kes rikkus Kullamäe rahvusvahelise läbimurde? Varrak jätab jalad “saagimata”. Jordani küsimusmäng by PIHTAS PÕHJAS

Kuula:

Kirjeldus:
Korvpalliteemaline podcast “Pihtas Põhjas” on taaskord kuulderaadiuses ning ikka selleks, et huvilistele häid mõtteid, tarkuseteri ja tähelepanekuid jagada. Stuudios on kohad sisse võtnud kolmik – Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko.

Teemasid jagub seinast seina. Alustuseks tehakse juttu eesti mängijate liikumisest välismaalt koju ja kodust välismaale ning mõistagi leiab pikemat lahkamist PAF liiga liidrite Pärnu Sadama ja BC Kalev/Cramo omavaheline duell. Teistest meistriliiga klubidest rääkides jõutakse ühtäkki sinnamaani, kus Tartu Ülikool/Maks&Mooritsa treeneritele Toomas Kandimaale ning Tiit Sokule soovitakse ilusaid unenägusid. Huvitav, mis põhjustel?

Pikemalt arutletakse ka Saksamaa Bundesligas toimuva üle. Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond Hamburg on alustanud hooaega viie järjestikuse võiduga. Kuna Saksamaa klubid Müncheni Bayern ja Berliini Alba mängivad edukalt ka Euroliigas, siis kas Saksa kõrgliiga tase on selgelt tõusuteel ning nad on kerkimas näiteks Itaalia ja Prantsusmaa liigast paremaks.

Sel korral on meil saates ka küsimusmäng. Kirjastus “Tänapäev” on värskelt välja andnud raamatu “Michael Jordani elu”. Tõlgitud teos, maht 600 lehekülge. Kahtlemata huvitav lugemine.
Et väärikat auhinda võita, tuleb õigesti vastata järgmisele küsimusele: Michael Jordan ja Scottie Pippen, kes tulid Chicago Bullsis mängides kuuel korral NBA meistriks on hilisemalt olnud NBA väljakutel korra ka vastamisi. Millal see juhtus ning kui palju punkte kumbki selles mängus viskas?
Kõigi õigesti vastanute vahel jagame loosi teel ära kaks raamatut. Vastused saatke hiljemalt 24. detsembriks aadressile pihtaspohjas@delfi.ee. Head nuputamist ja head loosiõnne!

Renee Teppan ühines saatega ja võttis koduse võrkpalli kohe luubi alla

“Kuldne geim”, 69. osa | Renee Teppan ühines saatega ja võttis koduse võrkpalli kohe luubi alla

Kuula:

Kirjeldus:
Poolteist aastat tagasi alustanud “Kuldne geim” vahetab tänasest suunda ning asub persoonikesksete üllitiste asemel pakkuma kuulajatele päevakajalist jutusaadet, kus võetakse kokku möödunud nädala tähtsamad teemad Eesti ja Euroopa võrkpallis.

Saates hakkavad iganädalaselt ringlema viis võrkpalliga tihedalt seotud meest: kuulajatele juba tuttavad Andres Toobal, Rivo Vesik ja Karl Rinaldo ning uued liikmed Renee Teppan ja Urmas Piik.

Kolme erinevat Euroopa tippklubi ridades Meistrite liigas osalenud Teppan naasis tänavuseks hooajaks Tallinna Selverisse ning patt olnuks temasugust läbi ja lõhki maailma võrkpallis sees olevat meest sel perioodil kasutamata jätta. Piik on võitnud palju medaleid aga rannavõrkpallis ja saalivõrkpalli esiliigas ning tõestas augustis meie saadet väisates, et tuleb ka oma arvamuse avaldamisega kenasti toime.

Uue formaadi avasaates lähevad nelja pikema teemaga eetrisse Toobal, Vesik, Rinaldo ja Teppan.

Jutuks tulid muuhulgas järgnevad teemad:

*Kes kvartetist oli noorpõlves ülekaalukalt kõige kõvem laulumees?
*Kas kõik võrkpallimaailma suuremad tähed saavad spordivälisel ajal normaalset elu elada?
*Läti koondis pääses EM-ile. Kas seda tulemust tähtsustatakse üle või mitte?
*Kas Läti koondis võiks võita Tallinna Selverit?
*Mida näitasid EM-valikmängud Pärnu meeskonna tulevast hooaega silmas pidades?
*Kas Chicago Bulls oleks võitnud meistritiitleid ka Michael Jordanita?
*Läti esipaar jääb kodusest rannavolle EM-ist koroona tõttu eemale. Mis sedasi turniirist saab?
*Kas Rivo ja Venemaa koondis lendavad EM-ile?
*Robert Täht ja Timo Tammemaa pidasid Poola superkarikas esimesed ametlikud mängud Resovia eest. Mida nägime?
*Kes on tänavu Poolas tiitlipretendent number üks?
*Karikaloos tekitas kõneainet. Kas Tartu Bigbank pääseb kindlalt finaali?
*Kuidas suhtuvad Renee ja Andres juba veerandfinaalis Pärnuga kohtumisse?
*Millise mulje on jätnud Selveri meeskond esimeste treeningnädalate ja -mängudega?