Imeline Teadus: juubeliaasta lind ja igaühe võimalus tutvuda ravimitega

16.02.21 Imeline Teadus: juubeliaasta lind ja igaühe võimalus tutvuda ravimitega by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Imelise Teaduse veebruarikuises saates teeme juttu sellest, et Eesti ornitoloogiaühing on oma väärikal juubeliaastal (ühing saab tänavu 100) valinud aasta linnuks ühe eestlastele hästi tuntud, võib-olla isegi pisut ikoonilise tiivulise – kuldnoka. Sel talvel on iseäralikul moel kuldnokki erakordselt, lausa rekordiliselt palju otsustanud Eestisse talvituma jääda, kuigi inimesed neid tõenäoliselt ära ei tunne – uhket läikivmusta sulestikku ja kuldset nokka sel linnul talvel pole. Kuldnokkadest teeme juttu EOÜ kuldnoka-aasta koordinaatori Margus Otsaga.

Tartu ülikoolis algab 1. märtsil farmaatsia instituudi e-kursus „Ravimitest maakeeli“. Päris kindlasti on COVID-19 tõttu kõikvõimalikud medikamendid päevakajalisemad kui eales varem ja neist kõneldakse ja kirjutatakse väga palju. Selles maailmas infos aitab orienteeruda täies mahus veebis toimuv kursus „Ravimitest maakeeli“, mis alustab neljandat korda ja millel osalejaks võivad tasuta registreeruda kõik. Sellest, kuidas kursus on üles ehitatud, mida teada saab ja miks seda kursust tarvis on, räägib farmaatsia instituudi doktorant ja nooremlektor Janne Sepp.

Saatejuht on ajakirja Imeline Teadus toimetaja Madis Aesma.

Õppetund: 50–60aastased täiendavad end ise, sama ei julge öelda 20–30aastaste kohta

04.02.21 Õppetund: 50–60aastased täiendavad end ise, sama ei julge öelda 20–30aastaste kohta

Kuula:

Kirjeldus:
Alustab uus saatesari pealkirjaga „Õppetundˮ, kus tulevad jutuks kõiksugu teemad, mis on seotud täiskasvanu-, ümber- ja täiendusõppega.
Esimeses saates räägitakse lähemalt töötajate oskuste arendamisest ja sellest, milline on olnud koroonaviiruse mõju oskustele. Selleks on valminud OSKA COVID-19 tööjõumõjude uuring, mida koos ekspertide ja praktikutega täpsemalt arutatakse. Muu hulgas tuleb juttu sellest, kui palju tehakse koostööd ülikoolidega ja millised oskused aitavad koroonakriisis ellu jääda.
Vestlemas on OSKA peaanalüütik Yngve Rosenblad, Magnetic MRO personalijuht Ene Krinpus, Grano Digitali tootmisjuht Koit Variksoo EPALE Eesti keskuse juht Georgi Skorobogatov.
Saadet juhib Äripäeva Personaliuudiste juht Kai Miller.

Tervisesaade: COVID-19 saab olema lihtsam ennetada kui ravida

18.12.20 Tervisesaade: COVID-19 saab olema lihtsam ennetada kui ravida

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne tervisesaade tuleb veidi teistsugune. Meil ei ole seekord stuudios külalist, vaid anname eetrisse konverentsil Meditsiin 2020 toimunud vestlusringi.

Tegemist on Eesti tervishoius juba traditsioonilise konverentsiga, mida korraldab Äripäeva arstidele suunatud väljaanne Meditsiiniuudised. Nagu varasematelgi aastatel olid ka 9. detsembril toimunud konverentsil vaatluse all Eesti tervishoiu sõlmküsimused ja eesootava aasta plaanid.

Konverentsi lõpetanud vestlusringi teemaks oli ootuspäraselt COVID-19 ja täpsemalt COVIDIga seotud uuringud Eestis. Vestlusringis osalesid TÜ mikrobioloogia professor Irja Lutsar, TÜ molekulaarimmunoloogia professor Pärt Peterson, TÜ peremeditsiini professor Ruth Kalda ja Kliinikumi intensiivraviarst Kadri Tamme. Saate toimetas Violetta Riidas.

Tervisepooltund episood 45: Astma ei diskrimineeri

Tervisepooltund episood 45: Astma ei diskrimineeri by Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases saates on külas pulmonoloog Triin Sadam, kes töötab Regionaalhaigla pulmonoloogiakeskuses ja on omandanud kopsuhaiguste ravis kogemust ka Tartu Ülikooli Kliinikumis pulmonoloogiaosakonnas õena töötades. Astmat esineb nii täiskasvanutel kui lastel ning tekkepõhjused ulatuvad allergiatest kuni geneetilise eelsoodumuseni. Kuidas astmat ära tunda ja ravida? Mis eristab astma sümptomeid COVID-19 sümptomitest ja kas astmaatikud kuuluvad viimase riskirühma? Kõigile neile ja paljudele teistele küsimustele leiame vastused värskest episoodist.

Leia meid ka Spotify keskkonnas: open.spotify.com/show/5KySGcL5lfjrZe29fnXDBQ

Saatest:

Mida mõtleb anestesioloog oma tööst? Kuidas ja kuhu areneb personaalmeditsiin? Kuidas hoiduvad vähiraviarstid vähist? Need on vaid mõned küsimused, millele saame vastuse uues, Eesti ainsas haigla terviseteemalises podcastis.

Tervisepooltundi kutsume vestlema erinevate erialade esindajaid, saade annab eksklusiivse võimaluse piiluda üle 4000 töötajaga Eesti tipphaigla meditsiini telgitagustesse ja kuulata, millist tervisenõu annavad arstid, millised on uuemad ravisuunad ja meetodid, mida arvavad ning mõtlevad oma tööst kirurgid, anestesioloogid ja kõik teised, kes erineval moel patsientide tervenemisele kaasa aitavad.

Sakhiri GP – Üks silm nutab, teine naerab

Sakhiri GP – Üks silm nutab, teine naerab

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses saates:
Hamilton COVID-19ga väljas;
Russelli imeline, aga südantlõhestav sõit
Mida peaks Mercedes nüüd tegema?
Mida F1 õppis Bahreini “ovaalist”?
F2 sõidud pakkusid meeletut vaatemängu.
Ja veel palju, palju muud!
Head kuulamist!
Oled Facebookis? Liitu Eesti Vormel 1 fännide grupiga ja viska Motoorsele Rahutusele pöial!

Termokaameraga COVID-19 leviku vastu?!

Termokaameraga COVID-19 leviku vastu?!

Kuula:

Kirjeldus:
Uus aeg nõuab uusi kangelasi ning lahendusi ja üks sellistest on kahtlemata termokaamera. Kuidas ja kas üldse võiks olla termokaamerast kasu ühes ettevõttes või laiemalt avalikus ruumis üldisemalt. Kas see masin aitaks piirata viiruse levikut? Paigaldaja poolelt saab sellest rääkida Priit Orasson G4S’ist, tarbija poolelt jazzklubi Philly Joe’s vedur Reigo Ahven.

Helgor Markov “Kuidas müüa Food Studio puljongeid ja kastmeid kodumaast kaugemal”

#8 Helgor Markov “Kuidas müüa Food Studio puljongeid ja kastmeid kodumaast kaugemal”

Kuula:

Kirjeldus:

Kuidas valmistuda messiks?
Mida teha messil kohapeal ja peale seda?
Kas ja kuidas COVID ärile kaasa aitas?
Kas minna ise otse lõppkliendini või kasutada distribuutorit?
Kuidas ekspordi juhtimine päriselt käib?

Kristina Noorsalu: Pulmad, sünnipäevad ja ME AJASIME PAARI LAHKU!!!

78. Tissident x Kristina Noorsalu: Pulmad, sünnipäevad ja ME AJASIME PAARI LAHKU!!!

Kuula:

Kirjeldus:
Me ei tea, mis juhtus. Ausalt! Täiega läks käest. Sillekas sai 30. Me räägime pulmadest, sünnipäevadest, ettevõtlusest ja kõigest, mis sinna vahapeale jääb.

Meil on stuudios külas üks äge naine, kes veab eest kahte kohvikut Lõuna-Eestis: Kristina Noorsalu! Saame kuulda, kuidas ta leidis oma kire ning hakkas ettevõtjaks. Lisaks sellele jagab Kristina mõtteid oma pulmadest ja kuidas on korraldada nii suurt sündmust COVID-19 ajal.

Ahjaa, me kogemata ajasime ühe paari ka lahku …

Kristina tegemistel saab silma peal hoida tema instagramis @kittiesandcakes
kirjuta meile mõni naljakas seiklus: tissident@ekspressmeedia.ee
17.12 Tissident Jõulueri on tulemas @Uus Laine! Piletid on saadaval Comedy Estonia veebipoes: pood.comedyestonia.com/product/tissident-joulueri/

58: Varusta mind rõivastega

58: Varusta mind rõivastega

Kuula:

Kirjeldus:
Teemad:

Intro
Covid-19
Liiga palju riideid
Proovikabiinid liitreaalsuses
Automatiseeritud stilisti nõu
Vahepeal kosmoses…
Nobeli preemiad
Ig Nobeli preemiad
Outro

Viited:

Covid-19 nakkumise visualisatsioon
Vanad riided on moes – Display Copy
Ivo Krustok – Ringmajandus
Articles of Interest
Thread.com
Vahepeal kosmoses:

OSIRIS-REx
Hayabusa
Kontakt Voyager-2-ga
Tom Cruise teeb kosmoses filmi
Tõsieluseriaali võitja saab kosmosesse
Kuu roostetab
Vesi Kuul

CRISPR
Ig Nobel
Misophonia – Twenty Thousand Hertz

Baltic bubble: Covid-19

Baltic bubble: Covid-19

Kuula:

Kirjeldus:
Hello dear liberal friends. We welcome you to listen our Baltic bubble Covid-19 edition podcast. “How much covid-19 has influenced our Baltic countries economy and how dark or bright is the future?” Starring Estonian MP Keit Pentus-Rosimannus, Latvian MEP Ivars Ijabs and Lithuanian mayor of Vilnius Remigijus Šimašius.
This podcast is brought to you by Friedrich Naumann Federation and the Academy of Liberalism.