Liisa Põldma ja Ragne Maasel: LHV juhtidelt ootame empaatiat ja hoolivust oma inimeste suhtes

Liisa Põldma ja Ragne Maasel: LHV juhtidelt ootame empaatiat ja hoolivust oma inimeste suhtes by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne episood on valminud juhtiva värbamispartneri CV-Online’i “Tööelublogi” podcasti ning populaarse juhtimisvaldkonna podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” koostöös. Käesolevas erisaates lähen külla LHV personalijuhile Liisa Põldmale ja LHV ESG valdkonna juhile Ragne Maaselile. Kuigi LHV näol on tegemist juba üsna suure tööandjaga konservatiivses pangandussektoris, siis minu jaoks on LHV alati olnud natuke eriline, temast kumab mingit erilist isikupära ja personaalsust. Nii on LHV tunnustatud tööandja, kes on noppinud erinevatelt maineuuringutelt kõrgeid kohti ning kus töötajate pühendumus ja rahulolu-näitajad on kõrged. Mind hakkas siiralt huvitama, mida ja kuidas LHVs tehakse juhtimiskultuuri vaates, et on saavutatud inspireeriv organisatsioonikultuur ja silmasära, millega inimesed iga päev tööle tulevad.

“Juhtimiskultuuri kujundamisel tegeleme peamiselt ju just emotsioonide ja tunnetega. Organisatsioonikultuuriga tegelemine ongi tunnete juhtimise kunst, inimemotsioonide manageerimise kunst. Meie peamine fookus organisatsioonikultuuri timmimisel on see, et meie inimestel oleks siin hea. Me tahame, et meie inimesed tunneksid ennast siin töötades hästi – et nad tunneksid, et nad töötavad nende jaoks parimas kohas. Iga inimene soovib kuuluda talle olulisse inimgruppi, ta soovib, et teda võetakse omaks, ta soovib, et temast hoolitakse. Päeva lõpuks soovib igaüks ka, et lisaks oma tööalastele väljakutsele arvestataks võimaluste piires ka tema isikliku elu unistuste ja soovidega. Ja kuna kõik inimesed on ikkagi väga erinevad, siis meie ootus juhtidele on, et nad suudaksid lahti häkkida, kes on need inimesed, kes tema tiimis töötavad ja mis on see, mida tema inimesed vajavad, et oma tööd parimal moel teha. Seega võti hea juhtimise juures tähendab oma inimeste suurepärast tundmist ja tunnetamist. Ja kui seda hästi teha, siis varem või hiljem peegeldub see kindlasti ka väljapoole organisatsiooni.” – Liisa Põldma ja Ragne Maasel

Kuulake ikka …

SEB on magnet enesearengut väärtustavatele, MyFitness tervislikku elustiili hindavatele töötajatele

SEB on magnet enesearengut väärtustavatele, MyFitness tervislikku elustiili hindavatele töötajatele by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne episood on eriline. Tegemist on juhtiva värbamispartneri CV-Online’i “Tööelublogi” podcasti ning populaarse juhtimisvaldkonna podcasti “Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis” koostöös valminud saatega. Käesolevas erisaates püüame avada loori Eesti atraktiivsete ettevõtete edu saladustelt. Eelmise aasta lõpus ja käesoleva aasta alguses viis CV-Online läbi oma traditsioonilise TOP tööandja uuringu, millega selgitati välja Eesti kõige atraktiivsemad ja populaarsemad tööandjad, kelle heaks inimesed sooviksid töötada. Minu seekordseteks vestluskaaslasteks ongi verivärske uuringu edetabelis kõrged kohad noppinud SEB Eesti juht Allan Parik koos panga personalijuhi Margit Pugaliga ning MyFitness Grupi juht Erkki Torn koos MyFitness Eesti juhi Tiina Otsaga. Mul oli au ja rõõm koos Eesti atraktiivseimate tööandjate esindajatega tunnikeseks maha istuda ning arutleda selle üle, mis siis ikkagi on nende edu saladus ja atraktiivsuse valem.

Siinkohal mõned olulisemad väljanopped meie ühisest vestlusringist:

“Minu jaoks on ettevõtte atraktiivsuse seisukohalt oluline, et inimesed tunneksid, et organisatsioon on hea koht, kus oma ambitsioone ja enesearengu potentsiaali maksimaalselt realiseerida. On huvitav töö, on põnevad väljakutsed ja inimene tunneb, et ta saab edasi areneda.” – Allan Parik

“Me hoolime väga töötajate ambitsioonidest ja arenguvõimalustest. Meil on hästi toimiv sisemine ülikool online õpikeskkonna näol, kus on tuhandeid koolituskursusi, mis aitavad töötajatel edasi areneda. Lisaks sellele otsime me ka töötajatele teadlikult uusi ja nende potentsiaali veelgi paremini rakendada võimaldavaid väljakutseid ja tööülesandeid. Me usume, et töö ise on ikka kõige parem arengumootor. Kui inimesel endal on suur soov ühes või teises projektis kaasa lüüa, siis me igati toetame sedalaadi initsiatiivikust.” – Margit Pugal

“Oluline on, et tekib tööandja ja töövõtja vahel hea klapp väärtuste ja kultuuri osas. Me pakume oma eksistentsiga klientidele tegelikult ju tervist. Ja väga paljude inimeste jaoks on tervis ning selle eest hea seismine prioriteet number üks. Täna me näeme, et need töötajad, kes meie juurde tee leiavad, omavad sisemist missioonitunnet ning erilist tahet tervise ja tervisliku elustiili valdkonnaga tegeleda.” – Erkki Torn

“Ma olen veendunud, et me oleme atraktiivne tööandja just meie missiooni toetajatele. Kui MyFitness pakub oma klientidele tervislikku elustiili, siis me ise otsime ja tõmbame ka ligi neid inimesi, kelle jaoks see missioon on samuti südamelähedane.” – Tiina Otsa

Kuulake ikka …

Eetris on turundusuudised: millised turundustöötajad on liikvel ja milliseid otsitakse?

17.11.20 Eetris on turundusuudised: millised turundustöötajad on liikvel ja milliseid otsitakse?

Kuula:

Kirjeldus:
Saatekülalisteks on Telia turundusosakonna juht Ranno Pajuri ja CV-Online turundus ja teenindusjuht Maris Viires. Juttu tuleb heade turundustöötajate leidmisest ja sellest, kuidas otsida ettevõttesse sobilikku turundusinimest.
Saatejuht on Uku Nurk.

Tööandjana on Tallink rohkem kui laevandusettevõte

Tööelu #12: Tööandjana on Tallink rohkem kui laevandusettevõte by Tööelu

Kuula:

Kirjeldus:
AS Tallink on kasvanud tänaseks rohkem kui 7000 töötajaga ettevõtteks. Vähesed teavad, et ettevõte tegutseb koguni kuues riigis, peale Eesti veel: Soomes, Rootsis, Lätis, Venemaal ja Saksamaal. Lisaks alustasid nad ühe projektiga Hiinas, nii et tegelikult saab rääkida isegi seitsmest riigist.

Ihaldusväärseima tööandja nimetus transpordi- ja logistikasektoris on just Tallinki käes – seda kinnitas ka viimane CV-Online iga-aastane TOP Employer uuring.

Tallink Grupp personali- ja arendusdirektor Vahur Ausmees ütles, et lisaks laevadele on nad tegevad kaldateeninduses. Tallink haldab mitut hotelli ja Tallinnas on neil kaks restorani. Kohe-kohe avavad nad kaubanduskeskustes mitmeid Burger-King kiirtoidukohti.

„Saame öelda, et Tallink on hea tööandja. Meie juures on töötajal võimalik areneda, tal on võimalik ennast meie juures väga paljudes teemades ja valdkondades arendada,” rääkis Ausmees.

Kuna Tallinkis on paljud töökohad sõltuvuses hooajaga, mil on reisijate tipphooaeg, siis vajatakse kevad-suvisele hooajal juurde töötajaid väga paljudes valdkondades.

„Kui rääkida nõuetest, mille täitmiste me inimestelt ootame, siis need ametikohad, mis puudutavad merendustöid, neile on eraldi nõuded ohutuse ja turvalisuse kohta. Samas need ei ole midagi eriskummalist, inimene peab olema valmis selleks. Eelkõige ootame seda, et merel töötavatel inimestel on võimekus ise hakkama saada. Lisaks peab inimene olema valmis kliente teenindama ja kõik muu on õpitav,” rääkis Ausmees. „Ettevõttel on oma koolituskeskus, kus kõiki neid kompetentsioskuseid suudame ka edasi anda.”

Kuna töötajatel tuleb merel tekkivad probleemid lahendada ise koos meeskonnaga, siis üks Tallinki väärtustest ongi koostöö oskus. Teiseks oskuseks peab Ausmees tähtsaks professionaalsus, vahet ei ole kus inimene töötab: merel, kaldal või kiirrestoranis – see kui professionaalne töötaja on, sellest sõltub juba paljuski kogu ettevõtte maine.

Tööelu podcasti saates räägib Tallink Grupp personali- ja arendusdirektor Vahur Ausmees millised ootused on börsiettevõttel oma töötajatele, milliseid ametikohti on neil vaja täita ja miks tasuks Tallinkisse tööle kandideerida.

Kõik kommentaarid, küsimused ja ettepanekud saates räägitu osas palume saata aadressile tooelu@delfi.ee

Top Employer uuring näitab, kes on parim tööandja Eestis

Tööelu #11: Top Employer uuring näitab, kes on parim tööandja Eestis by Tööelu

Kuula:

Kirjeldus:
Mis te arvate, kes on Eesti kõige ihaldatum tööandja? Ettevõte, kus kõige enam soovivad seal juba töötavad töötajad olla ja need, kes veel ei tööta sinna tööle saada? CV Online viis eelmisel aastal läbi järjekorras kolmanda Eesti “Top Employer” uuringu, mis eelnevatele küsimustele vastuse annavad. Uues “Tööelu” podcast’is lähebki selle uuringu uurimiseks!

Kokku andis Top Employer uuringu läbiviimiseks oma panuse 2358 vastajat üle Eesti. Parimaks tööandjaks arvati ka “Tööelu” podcast’is külas käinud Elisa Eesti. Seekordses saates on aga külas inimesed finantsvaldkonna parimast tööandjast Swedbankist ja kaubandussektori parimast tööandjast Coopist.

Uuring aga andis teada seda, et kui hea tööandja esimeseks kriteeriumiks on ikka see, kui palju palka saab ja mis hüved on laual, siis aina enam peavad töövõtjad oluliseks seda kui palju hoolib ettevõtte rohelisest maailmavaatest, kui paindlik ollakse tööaja ja töökoha suhtes, kui palju saab töövõtja tegeleda oma hobide, vabatahtlikutöö ja muude tööväliste asjadega.

“Tööelu” 13. saates olidki kõigest sellest oma ettevõtte näitel rääkimas COOPi personalidirektor Kerstin Jaani ja Swedbank’i karjäärikeskuse juht Liisa-Maria Lees. Kaassaatejuhi rolli kandis nagu ikka CV Online turundusjuht Maris Viires ja “Tööelu” saatejuht oli ajakirjanik Martin Hanson.

Kõik kommentaarid, küsimused ja ettepanekud saates räägitu osas palume saata aadressile tooelu@delfi.ee

Millises seisus on töötajate vaimne tervis ja mitmel töökohal eestlane korraga töötab?

Tööelu #7: Millises seisus on töötajate vaimne tervis ja mitmel töökohal eestlane korraga töötab? by Tööelu

Kuula:

Kirjeldus:
Eesti ettevõtete personalijutte ajav saade “Tööelu” vaatab oma uues lindistuses otsa kahele vastvalminud uuringule: esiteks sellele, milline on Eesti firmades töötavate inimeste vaimne tervis, stressitase ja sellest tulev efektiivsus ning teiseks sellele, kui mitmel töökohal Eesti inimesed korraga töötavad.

Vaimse tervise teemalises küsitluses osales ühtekokku pea 500 inimest ja tulemustest selgus, et positiivsemalt hinnatakse organisatsiooni üldist pilti (üldine kultuur, inimeste vaimne ja füüsiline tervis), kus keskmiselt pooled hindavad olukord heaks või väga heaks.

Kuid mitu töökohta on eestlasel? Eraisikute poolt uuringuküsimustele antud vastustest selgus, et suisa 43% inimeste sissetulek laekub erinevatelt tööandjatelt. Peamiste põhjustena mitut töökohta pidada tõi 41% mõjuva põhjusena välja suurema sissetuleku, 17% enesearengu läbi mitme töö ning üllatuslikult 15% oskamatuse öelda “ei”.

Pikemalt saab kummagi teema kohta aga kuulata juba saatest. Saate “Tööelu” stuudios on enda poolt älbi viidud uuringuid kommenteerimas ja selgitamas CV-Online’i turundusjuht Maris Viires.

Kõik kommentaarid, küsimused ja ettepanekud saates räägitu osas palume saata aadressile tooelu@delfi.ee

Miks ei avaldata töökuulutustel palganumbrit?

Tööelu #5: miks ei avaldata töökuulutustel palganumbrit? by Tööelu

Kuula:

Kirjeldus:
Oktoobri alguses viis CV-Online läbi järjekordse küsitluse 200 Eesti tööandja ja 859 tööealise elaniku vahel, selgitades välja, kui oluline on inimeste jaoks palga näitamine tööpakkumiste juures ning mis on need põhjused, miks 3/4 tööandjatest seda teha ei soovi.

Paljud tööandjad arvavad, et palga mitte näitamine tõmbab ligi kõrgema motivatsiooniga inimesi, sest muidu tuldakse justkui ainult palga pärast. Samas on täpselt vastupidist öelnud need tööandjad, kes on palka avalikustanud, öeldes, et kandideerima tuli tänu palga avalikustamisele märgatavalt enam sobivaid kandidaate ja ära jäi tühi töö.

Küsitluse järgi pole 50% tööandjatest soovinud palgatingimusi tööpakkumisi juures avalikustada, 22% on seda teinud mõnikord ja 28% on seda teinud alati. Nende vastustest selgus, et häid spetsiliste on raske leida ja nii nagu ikka turul, leitakse sobiv hind sageli läbirääkimiste teel. IT sektoris on palgateema tundlik teema, sest annab võimaluse konkurentidel palju võrrelda, samas võib anda vale indikatsiooni väheste kogemustega kandidaatidele. Seda on tõdenud ka CV-Online värbamisprotsesside käigus, et IT valdkonnas käib palk juba kogemustest ees ehk sageli küsitakse endale tippspetsialisti tingimused oskamata tööd ennast tehagi.

Siiski mitmed vastanud organisatsioonid tõdesid, et sellel hetkel, kui nad otsustasid palga töökuulutuses avalikustada, hakkasid nad saama märgatavalt enam sobilikke kandidaate. Kuna palgatasemed on justkui salastatud info turul, siis inimeste ootused vestlustele minekul on sageli kõrgemad, kui reaalsed võimalused tööandja poolt. Mõistlik oleks siis sellisel juhul tühja tööd vältida ja öelda juba välja inimeste valikut oluliselt määrav tegur.

Stuudios on saatejuht Martin Hanson ja CV Online turundusjuht Maris Viires.

Küsimuste ja ettepanekute korral kirjutage tooelu@cv.ee!

Mis asi on värbamisturundus?

Tööelu #2: Mis asi on värbamisturundus? by Tööelu

Kuula:

Kirjeldus:
Saate “Tööelu” teises lindistuses saab selgeks, mis asi on kummalisena kõlav värbamisturundus. Täpsemalt vaatame otsa sellele, kuidas tänapäeval on vaja pidevalt töökohtadele heade inimeste saamiseks turundada positiivselt kogu ettevõtet. Toome näiteid, räägime terminid lahti ja anname ka nõu!

Olete kunagi mõelnud, miks on nii, et inimesed ei leia tööd, kuid töökohti oleks täita tuhandeid? Põhjus on lihtne: õige tööandja ei leia seda õiget töötajat üles ning lisaks sellele ei soovi inimesed enam vanat moodi tööl käia.

Uus “Tööelu” nimeline podcast vastabki küsimustele, mida mõtlevad töötaja värbamisel tööandjad ja mida ootavad neilt omakorda töövõtjad. Podcast valmib koostöös CV Online’ga.