Arida Muru: mu elus on olnud nii pisaraid kui ka kulda, aga see kõik on kasuks tulnud

89. Osa: Arida Muru: mu elus on olnud nii pisaraid kui ka kulda, aga see kõik on kasuks tulnud by Tugitoolis sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Saates “Tugitoolis sportlane” oli külas bikiinifitnessi maailmameister Arida Muru, kellega vestles spordiajakirjanik Deivil Tserp.

Arida on sporditeel olnud väga edukas. MM-kulla võitis ta juba 21aastaselt. “Ma pole kunagi arvanud, et lähen järgmisele võistlusele ja võidan jälle. Olen tahtnud endaga võistelda ja saavutada parema vormi kui eelmisel etteastel. Ma ei ole iial läinud medaleid jahtima, olen soovinud teekonda lihtsalt nautida, kuid tulin ikka medaliga tagasi,” räägib tallinlanna.

Saates on palju juttu ka Arida sporditee algusest. Ta hakkas juba nelja-aastaselt iluvõimlemise ja balletiga tegelema. “Kurikuulsad Urumarja laagrid kestsid kümme päeva,” meenutab ta. “Seal tekkis meeletu koduigatsus, aga kogu aeg hoidsin nuttu tagasi ja tegin täpselt seda, mida treener palus. Ei saanudki aru, milleks neid harjutusi vaja on. Ema ja isa ütlesid, et see on treeninglaager ja ma pean olema kõige parem. Ühesõnaga, mulle sooviti juba maast madalast edu.”

Pärast kümmet iluvõimleja-aastat jõudis Arida teelahkmele. “Trennid olid pikad,” mõtiskleb ta. “Koju jõudsin alles õhtul hilja, seetõttu muutus õppimine raskemaks. Tundsin, et kuskilt peab midagi vähemaks võtma. Algul kaalusin iluvõimlemise koormuse langetamist, hiljem sain aga aru, et ei soovi sel alal jätkata.”

Piiga hakkas koos isaga jõusaalis treenima ja leidis uue väljakutse. “Alguses ei osanud seal midagi teha,” ütleb ta ning lisab, et paps oli igati toeks. “Isa tegi harjutamise nii meeldivaks, et nautisin seda alati ja ootasin jõusaali minekut. Mul tekkis huvi, kuidas paremaks saada. Jälgisin veel rohkem toitumist ja varsti tulid ka head tulemused.”

Saates on palju juttu tervislikust toitumisest, dieedi pidamisest ja treenimisest. Ühtlasi saab kuulaja vastuse küsimusele, miks pole Arida juba kaks aastat võistlustel osalenud.

Kuidas sai Eneli Jefimovast Eesti kõige noorem olümpianormi täitja?

82. Osa: Kuidas sai Eneli Jefimovast Eesti kõige noorem olümpianormi täitja? by Tugitoolis sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Saates “Tugitoolis sportlane” olid külas Eesti noorim olümpianormi täitja Eneli Jefimova ja tema treener Henry Hein.

Sillamäelt pärit 14aastane ujuja püstitas möödunud nädalal Riias kolm Eesti täiskasvanute rekordit ja 12 vanuseklasside tippmarki. Kahel alal alistas ta olümpia B-normi ja MMi A-normi. Kirsiks tordil oli 100 meetri rinnuliujumise tulemus 1.07,53. Sel distantsil jäi tal olümpia A-normist puudu 46 sajandikku, mis ongi järgmine suur eesmärk.

Saates keskendusime pikalt imelapse tõusuteele ja vägeva arengu tagamaadele. Juba 10aastaselt Eesti täiskasvanute meistrivõistlustel medali võitnud piiga tunnistab, et on hommikul trenni sisse maganud ja vahel ka tunnis tukkuma jäänud. Kaks korda nädalas ärkab ta kell viis. Hommikul kell kuus ta suure rõõmuga basseini ei hüppa, aga pideva arengu huvides tuleb seda teha. Eneli ja Henry räägivad siiralt, miks nad vahel trennis kurjaks muutuvad. Tõusev täht pajatab ka oma toitumisharjumustest, vaba aja veetmisest ja suurtest eesmärkidest.

Vestlust juhtis Deivil Tserp.

Kuidas noor Eesti mees sai maailma tippkettaheitjate mänedžeriks

76. Osa: Kuidas noor Eesti mees sai maailma tippkettaheitjate mänedžeriks.

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe podcastis “Tugitoolis sportlane” käis juttu ajamas rahvusvahelise haardega mänedžer Hans Üürike, keda küsitles Deivil Tserp.

34aastane Üürike on heas mõttes müstiline mees. Ta murdis väga noorelt mänedžeride maailma, kus olid ees vanad hundid. Praegu kuulub tema tiimi maailma kümnest parimast kettaheitjast koguni viis. Briljandid on mullu maailmameistriks kroonitud rootslane Daniel Stahl ja sama võistluse hõbedamees, jamaikalane Fedrick Dacres. Üürike räägib siiralt, kuidas algul sageli ebaõnnestunud paksust poisist Stahlist sai maailma esinumber. Üürike pajatab ka oma rollist Gerd Kanteri tiimis ning koostööst legendaarse islandlase Vesteinn Hafsteinssoniga ja Raul Rebasega. Ühtlasi selgub, et Üürike õppis teedeehituse inseneriks. Loomulikult peatusime pikalt mänedžeride maailma telgitagustel. Head kuulamist!

Kregor Zirk: olen rahul, et 15aastaselt endale jalaga tagumikku lõin!

57. osa: Kregor Zirk: olen rahul, et 15aastaselt endale jalaga tagumikku lõin!

Kuula:

Kirjeldus:
Saates “Tugitoolis sportlane” käis külas tippujuja Kregor Zirk, keda küsitles Deivil Tserp. 20aastane tartlane rääkis pikalt ja põhjalikult sportlaste elust Türgis baseeruvas profiklubis, mille tingimusi peavad paljud maailma parimateks.

Samas pajatas Kregor, kuidas ta on avastanud Türgi vaatamisväärsusi ja nautinud sealseid loodusvaateid. Suure rallifännina võttis ta ette 500kilomeetrise teekonna Türgi rallile ning kohtus seal Ott Tänaku ja Martin Järveojaga. Saates on luubi alla ka Kregori sirgumine imelapsest tippujujaks. Noorte ja juunioride klassis pütitas ta rohkem kui 200 Eesti omaealiste rekordit ja astus tiitlivõistlustelgi poodiumile.

Kregor peab eriti oluliseks, et läks 2015. aastal Inglismaale õppima ja treenima. “Olen rahul, et 15aastaselt endale jalaga tagumikku lõin!” meenutab ta murrangulist otsust, tänu millele jätkub tema areng siiani. Saates on veel mitu põnevat teemat. Head kuulamist!

Kaarel Zilmer: Mati Alaverist on juba traktoriga üle sõidetud – aitab küll!

54. osa: Kaarel Zilmer: Mati Alaverist on juba traktoriga üle sõidetud – aitab küll! by Tugitoolis Sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Seekord oli saates “Tugitoolis sportlane” külas Kaarel Zilmer, kelle kohta võib öelda, et mees nagu orkester.

Tema karjäär, mille lõppu pole veel näha, on olnud heas mõttes pöörane. Valgamaalt tuule tiibadesse saanud Zilmer on ülikoolides õpetanud sada semestrit ehk 50 aastat, ta on kirjutanud raamatuid, tegutsenud Eesti suusaliidu peasekretärina ja utsitanud inimesi elama tervislikult. 72aastane Zilmer peab oma blogi, mis on populaarne, sest sealt saab asjalikku teavet.

Zilmer on näinud Eesti suusatamise kehvemaid ja kõige paremaid aegu. Tema õpilaste hulka kuuluvad ka Mati Alaver ja Kristjan Port. “Mati oleks pidanud ühel hetkel peatuma,” ütleb Zilmer.

Saates on juttu paljudest huvitavatest inimestest, kellega ta on kokku puutunud.

Küsimusi esitas Deivil Tserp.

Ootamatu kõhutuul aitas tulevase laulja Erich Kriegeri maadluses koolinoorte meistriks

49. osa: Ootamatu kõhutuul aitas tulevase laulja Erich Kriegeri maadluses koolinoorte meistriks

Kuula:

Kirjeldus:
Seekord oli podcasti “Tugitoolis sportlane” külaline laulja Erich Krieger, kes on luuüdini spordimees. Hiljuti tunnustas Eesti kulturismi- ja fitnessiliit teda teeneteplaadiga ala populariseerimise eest.

Almatõs sündinud 58aastane muusik käib iga päev jõusaalis rassimas ja jälgib aktiivselt kaasmaalaste pingutusi nii kodumaistel kui ka piiritagustel areenidel.
Saates selgus, et ta oli hea kergejõustiklane ja õpetajad kaalusid tema saatmist TSIKi. Krieger on käinud nii korv- kui ka käsipallitrennis.

Samas rääkis ta värvikalt, kuidas kärts kõhutuult aitas maadluses koolinoorte meistriks tulla.

Olgu märgitud, et korvpallitrennis käis Krieger koos Margus Metstakiga ja neid juhendas Jaanus Levkoi.

Põnevaid lugusid ja kilde puistas Krieger nagu küllusesarvest. Saatejuht oli Deivil Tserp.