Äripäeva Raamatuklubi: kaloripettus ja kaalutõusu tegelikud põhjused

19.05.2021 Äripäeva Raamatuklubi: kaloripettus ja kaalutõusu tegelikud põhjused

Kuula:

Kirjeldus:
Dr Jason Fung väidab oma raamatus „Rasvumise põhjused“, et pelk kalorite lugemine ei aita soovitud kehakaalu jõuda ning et oluline on jõuda ülekaalu tegelike põhjusteni, mitte kiiret tulemust lubavate moedieetidega kaasa minna. Saates aitab toitumisterapeut Külli Holsting selgitada, millised on kaalutõusu juurpõhjused, miks naabril edukalt toiminud dieet minul ei toimi, mida teevad tervisele liiga karmid dieedid ning milliste toiduainete tarbimise või vältimise ning meetoditega võiks jõuda tervisliku kehakaalu ja eluviisini. Saatejuht on virtuaalkliinik.ee ärijuht Tuuli Seinberg.

Katrin Kreutzberg

#4 Katrin Kreutzberg

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses osas vestlesime oma rühma- ja personaaltreener Katriniga või nagu teda enamasti kutsutakse, siis Katsiga. Läbivalt oma eluviisis ja hoiakutes juhindub Kats 80-20 printsiibist. Puudutasime teemasid: milline mõju on sotsiaalmeedial treeneri kuvandile ning kas ja kui palju on treenerile kohane oma elu jagada sotsiaalmeedias? Kas elustiili ja vormi muutmisel on olemas nö “kiireid lahendusi” ning kuidas suhtub Kats erinevatesse “100 päevaga vormi” challenge’itesse? Lisaks rääkisime ka kiir-dieetidest ning harjumuste kujundamisest.

Juubelisaade biohäkker Siim Landiga – keha, vaimu ja keskkonna optimiseerimine

#200 Juubelisaade biohäkker Siim Landiga – keha, vaimu ja keskkonna optimiseerimine by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Käes on juubelisaade, kus tähistame koos saatekülalisega #200 episoodi täitumist!

Tänase 200-nda episoodi külaliseks on autor, spiiker, sisu looja, antropoloog ja biohäkker Siim Land. Siim on kirjutanud mitmeid raamatuid inimkeha optimisatsionist, soorituse parandamisest, toitumisest ja biohäkkimisest. Ta on ka rahvusvaheline kõneleja ja uurija. Tema raamatud “Metaboolne autofaagia” ja “Stressist tugevamaks” on harivad ja väärtuspakkuvat teaduslikku informatsiooni täis olevad teosed, millega mul õnnestus saate ettevalmistusperioodil ka lugeda.

Siim Land toodab Inglise keelset sisu Youtube kanalis, kus teda jälgib üle 100 000 inimese ja tema instagramis jälgib teda üle 35 000 inimese. Siimu ennast on alati huvitanud erinevad küsimused nagu nt “kuidas olla parim versioon endast”, tema teekond enesearenguni sai alguse vahetult peale kaitseväge, kui teda hakkas huvitama antropoloogia ja biohäkkimine. Teemad, mille ümber ta oma loomingut jagab on seotud paljuski just inimese vaimse ja füüsilise tervisega, puudutades selliseid teemasid nagu stress, vananemine, kohanemine, biohäkkimine, immuunsus, külma ja kuuma omavaheline suhe, psühholoogia ja filosoofia, füüsilise treeningu olulisus, vastupidavus ja ka keerulisemad terminid nagu intervallpaastumine, metabolism, fütotoitained, ksenohormees, amügdala, autofaagia, IGF-1 protokoll jne.

Head mõtted saatest:
“Biohäkkimine on enda keha, vaimu ja keskkonna optimiseerimine teatud tulemuse saavutamiseks.”

“Hormees on selline nähtus, mille alusel suudame aru saada, kas meie keha hakkab stressile reageerima positiivselt või negatiivselt.”

“Stressi taluvuse piire tõstavad näiteks trenn, Saunad, külma Veega karastamine, intervallpaastumine, fütotoitained – need sunnivad kehal sisse lülitama kaitsemehhanisme.”

“Biohäkkimine õpetab, kuidas olla inimene!”

“Tehnoloogia ja biohäkingu maailmas on inimesi, kes usuvad, et aastaks 2045 me saavutame inimestena seisundi, kus oleme võimelised vananemist täielikult peatama. See toimib nii, et me kasutame tehnoloogiat, mis muudab ja lõikab meie geene ümber. Kasutada saab näiteks tüviraku teraapiat jne, see on täna kõik teooria aga see on võimalik.”

“Paastumine ei tähenda nälgimist.”

“Kui öelda inimestele, et sa pead 1/3 vähem toitu sööma, et kauem elada. See ei ole see, mida inimesed tahaksid.”

“Paastumine imiteerib samu efekte, mis leiavad aset kalorite piiramise ajal, aga paastudes ei pea sa enda kaloreid piirama, lihtsalt sinu söömisaken on palju väiksem.”

NB! Kui tunned, et soovid “Ausad mehed” podcasti tegemisi toetada, siis saad seda teha järgnevale konto kaudu. Iga summa aitab, aitäh! Konto, millele toetust saata:

IBAN: GB68REVO00997013422585
BIC: REVOGB21
SAAJA: Chris Kala
SELGITUS: Oma facebooki nimi

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Jälgi ka Siim Landi tegemisi:
www.facebook.com/thesiimland
www.youtube.com/channel/UCAohrrjG-3gEp5QF1WlM9_w
www.instagram.com/siimland/

Talis Tobreluts ja Tiia – kehakaal ja toitumine

#1 – Talis Tobreluts ja Tiia – kehakaal ja toitumine

Kuula:

Kirjeldus:
Alustab Tervisekassa podcastide sari, mis kutsub kuulajaid osa saama põnevatest tervist puudutavatest teemadest, mida üheskoos säravate saatekülaliste ja oma ala ekspertidega luubi alla võetakse.

Sarja avaosa keskendub kehakaalule ja toitumisele. Külas on elustiilitreener Talis Tobreluts ning särtsakas kaalulangetaja Tiia. Üheskoos arutatakse dieedi ja füüsilise aktiivsuse rolli üle kaalulangetamise teekonnal ning räägitakse oma isiklikest võitudest ja raskustest sel teel. Esimest saadet juhib Tervisekassa kommunikatsioonijuht Evelin Trink.

Kas teadsid, et söömishäired avalduvad kõige tavapärasemalt juba 12. aastaselt?

Mõttekoht, osa 47: Kas teadsid, et söömishäired avalduvad kõige tavapärasemalt juba 12. aastaselt? by Mõttekoht

Kuula:

Kirjeldus:
„Minu tütar sõi täna kolm riisitera, mitu sinu tütar sõi?“ meenutab Söömishäirete liidu loomise üks eestvedajaist Snežana Härma värskes Naistelehe podcastis Mõttekoht vestlusi lapsevanematega palatiukse taga, kui ta haiglas anoreksia küüsis vaevlevat tütart vaatamas käis.
Snežana tunnistab, et kui saaks aja tagasi keerata ning tema tütar teataks 9-aastasena taas, et tema on nüüd vegan, siis lööks ta tõsist häirekella. Sest uuringud on välja toonud, et söömishäired ilmutavadki lastel end juba 8-9 aastaselt, kuid kõige tavapärasemalt 12-aastaselt.
Kas iga toiduga pirtsutamine või dieet on söömishäire, mida söömishäired endast kujutavad, kuidas neid märgata, mida need toovad kaasa haige lähedastele ning kust abi otsida, sellest räägib värskes taskuhäälingu saates Snežana Härma koos Söömishäirete Liiduga koostööd tegeva psühholoogi Jana Ehasooga. Vestlust juhib Naistelehe toimetaja Silja Paavle.
Kui saate kuulamise järel tekib vajadus spetsialistidega kõnelda, võib söömishäirete teemaliste küsimustega pöörduda Söömishäirete liidu poole e-mailil info@soomishaired.ee

Ära Kaaguta! | Ära Kaaguta! 23.10.20

Ära Kaaguta! | Ära Kaaguta! 23.10.20

Kuula:

Kirjeldus:

Summary
Külas Marian Võsumets. Saatejuhid Aet Kuusik & Kadi Viik.

Show Notes
Valitsuskriis. Rootsi kolimine ja jätk läbipõlemise teemale. Dieedikultusest.

What is Ära Kaaguta!?
Kas sinu elus on liiga vähe feminismi (või liiga palju šovinismi)? Leevendust pakub Viisik ehk Kadi Viik ja Aet Kuusik Feministeeriumist. Mõnikord on neil külaline ka.

All audio, artwork, episode descriptions and notes are property of IDA Radio, for Ära Kaaguta!, and published with permission by Transistor, Inc.

Webinari sari “Kontaktis endaga” – Merilin Taimre

#174 Webinari sari “Kontaktis endaga” – Merilin Taimre by 🎧🎙️Podcast “Ausad mehed”

Kuula:

Kirjeldus:
Tegemist on üheksast tunniajasest podcastist koosnev webinari sari, kus podcasti “Ausad mehed” juht Chris Kala istub maha ning arutleb külalistega sellest, kuidas ennast paremini tundma õppida, kuidas kasvatada eneseteadlikkust ja kuidas jõuda iseendaga paremasse kontakti jne.

MERILIN TAIMRE ON TUNTUD TERVISLIKU ELUSTIILI BLOGIJA, ETTEVÕTLIK, KAUNIS JA NOOR NAINE.

Merilin teeb aktiivselt trenni ja tema südameasjaks on tervislik toitumine. Praeguseks on ta kirjutanud viis retseptiraamatut. Tema tegemisi jälgib eri sotsiaalmeedia platvormidel ligikaudu 100 000 inimest, umbes sama palju, aga tõenäoliselt rohkemgi, külastab igal kuul ka tema blogi. Tema järjepidevus, kindlameelsus ja iseendaks jäämine, enda pidev avastamine on see, mis mind tema juures paelub.

Webinaril räägime Meriliniga naise naturaalsest menstruatsiooni tsüklist ja selle tundmisest, intuitiivsest toitumisest, katalüsaatorid vs juurpõhjused, emotsioonidega kooskõlas olemisest ja enda kehtestamisest.

Head mõtted Merilinilt:
“Iseendaga kontaktis olemise esimene märk ongi see, et sa oled kohal, siin ja praegu ning kuulad enda sisehäält.”

“Reisimine on minu jaoks ideaalne viis olemaks iseendaga paremas kontaktis ja kohal.”

“Elus juhtub kõik just siis, kui ta Peab juhtuma.”

“Kui unistus ei ole tule kohe kergelt, tuleb ta hiljem veel kergemalt. Ma püüan Teha asju alati niimoodi, et ma ei pingutaks ülemäära palju.”

“Kui mul oli akne, siis tuleb tunnistada, et minu enesekindlus kadus sajaga. Probleem ei olnud tegelikult aknes, vaid selles, et minu hormoonid olid paigast ära.”

“Liigne ausus on teiste jaoks laastav ja raskesti vastuvõetav, aga ma ei saa teistmoodi. Ma ei suuda endale, ega teistele hea näo tegemiseks valetada.”

“Õiged sõbrad ja inimesed, kes sinu ausust hukka ei mõista, neid tuleb hoida.”

“Miks ei võiks inimesed omavahel rääkida avameelselt ja ausalt. Miks me peame mingeid sotsiaalseid maske kandma?”

“Ma hoidun dopamiini laksudest, ma ei vaata televiisorit, ma ei tšilli instas, ma ei vaata pornot, ma ei masturbeeri, ega tarbi muud ebavajalikku sisu. See Annab võimaluse nautida ja hinnata lihtsalt asju.”

“Pole vist dieeti, mida ma ei oleks proovinud.”

“Meie kehas on väga palju toksiine.”

“Veepaastumine aitas mul üle saada söömis sõltuvusest.”

“Meie keha ütleb meile, mida ta tahab süüa. Tuleb osata lihtsalt kuulata.”

“Kontaktis endaga on pidev töö, mitte staatiline asi, mida saavutada.”

“Edu ei võrdu karjääriga. Edu peitub õnnelikuna olemises. Õnn on edu võti ja kirg on Õnne võti.”

“Kui miski on meile ettenähtud, tuleb ta kerguse, hiilguse ja rõõmuga. Mitte miski ei tohiks elus olla otseselt raske.”

“Suhted on peegel meist endist.”

“Probleem, mille pärast sa kellegagi tülitsed ei ole tegelikult mitte kunagi see Päris probleem, vaid see on katalüsaator, mis toob selle tegeliku probleemi sinus esile. Küsimus on kas sa nüüd näed seda probleemi või mitte ja kas sul on julgust sellega ka tegeleda.”

“Kui sa näitad inimestele, kuidas sa hindad ja väärtustad iseennast ja enda aega, siis inimestel pole muud varianti kui väärtustada sind vastu. See, kuidas inimesed sinuga käituvad, on otsene peegeldus sellest, kuidas sa käitud iseendaga.”

Ausad Mehed:
www.chriskala.com
www.ausadmehed.ee

Facebook:
www.facebook.com/podcastausadmehed/
www.facebook.com/chriskkala

Teed trenni, pead dieeti, aga sünnituseelne kaal ei taastu kuidagi?

Teed trenni, pead dieeti, aga sünnituseelne kaal ei taastu kuidagi?

Kuula:

Kirjeldus:
„Pärast sünnitust vormi minemisega kiirustada ei maksa,“ räägib kirurg Sven Troost uues „9 kuud“ podcasti osas. Meeleheitlikult vormi ajamist ta ei soovitagi, sest pärast lapse sündi on võiksid värskel emal olla teised prioriteedid.

Töö ajal joomine tundus hea mõte, kuniks…

Töö ajal joomine tundus hea mõte, kuniks…

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on stuudios Triin, Madis ja meie kolleeg, Annaliis ning keelekasteks Cono Sur Bicicleta Chardonnay.

Nädal on olnud pehmelt öeldes kreisi ning nii tulebki saate esimeses osas juttu ajakirja Vogue veinidieedist, mida Triin ning Annaliis proovisid järgida, pehmelt öeldes katastroofiliste tulemustega. Pikk artikkel sellest ilmub järgmisel nädalavahetusel. Saate teises pooles jätkab Madis oma artiklisarjaga “Veeda suvi Eestis” ning saame teada, mida head Ida-Võlumaal ette võtta.

Kuidas emotsionaalsele söömisele piiri panna?

Mõttekoht, Osa 8: Kuidas emotsionaalsele söömisele piiri panna?

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases saates räägime Viljandis tegutseva stressinõustaja ja arengutreeneri Helina Mändmetsaga teemal, mis on tuttav ilmselt igale naisele. Me räägime pidevast vajadusest pingelises olukorras külmkapi ust paotada ja sealt midagi põske pista ehk emotsionaalsest söömisest ja sellega seonduvast ning anname ka näpunäiteid, kuidas sellele jälile saada ja piiri panna.