Töö ja haridus käsikäes

Poliitbroilerid #4 – “Töö ja haridus käsikäes” by Reforminoored

Kuula:

Kirjeldus:

Teema: “Töö ja haridus käsikäes”

Saatejuht: Karl Olaf Loog (Reforminoorte peasekretär, Tallinna Tehnikaülikool)
Külalised: Sten Laansoo (Kaja Kallase nõunik riigikogus, Tartu Ülikool), Doris Lisett Rudnevs (Eesti Noorteühenduste Liit, Tallinna Tehnikaülikool).

Seekordses episoodis räägime töötamisest ning ülikoolis õppimisest – kuidas need kaks asja täna käsikäes käivad? Peamiselt tuleb teemaks: millised on eelised õpilasel, kes töötab, kas tänane koolisüsteem peaks muutuma ning milliseid raskusi valmistab kooli kõrvalt töötamine. Aktiivsed Reforminoored Doris, Sten ja Karl jagavad episoodis huvitavaid kogemuslugusid – kõik õpivad täna ülikoolis ning samaaegselt on ka täiskohaga tööl.

Jälgi meid ka sotsiaalmeedias:
Facebook: www.facebook.com/reforminoored
Instagram: www.instagram.com/reforminoored/
Koduleht: reforminoored.ee

Kas ja kuivõrd on Eesti noortele rahu ning julgeolek enesestmõistetav?

Kas ja kuivõrd on Eesti noortele rahu ning julgeolek enesestmõistetav? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Oleme harjunud, et Eestis pole suurt vajadust ei humanitaarabi ega rahuvalvamise järele. Kas hindame end ümbritsevat rahu ja inimõigusi või oleme muutunud selle suhtes mugavaks? Või on hoopis Eestil endal rahu tagamisega probleeme? Eesti, olles julgeolekunõukogu mittealaline liige aastatel 2020-2021, seisab silmitsi mitmete väljakutsetega, sealhulgas sellega, kuidas hoida maailmas rahu. Tulenevalt inimõiguste konventsioonist on Eestiski kõigil õigus näiteks rahumeelsetele kogunemistele ja poliitilisele osalusele, aga ka õigus olla diskrimineerimata ning tunda ennast turvaliselt. Arutelus käsitletakse, kuidas noored saavad olla rahu ja sildade loojateks eri eluvaldkondades, edendades sellega ühiskonnas inimõiguste ja demokraatia põhimõtteid. Arutelul on kirjutustõlge.

Viipekeel
Arutelu juht:
Eva Lennuk (Eesti ÜRO noordelegaat)
Osalejad:
Krista Mulenok (ÜRO res 1325 “Naised, rahu ja julgeolek” kogemus, Eesti NATO Ühing), Eimar Veldre (kogukondliku turvalisuse poliitika eestvedaja, Siseministeerium), Susanna Veevo (arengukoostöö ümarlaua huvikaitse ekspert, Youth Peace MTÜ esindaja), Margot Künnapuu (kolonelleitnant)
Korraldaja:
Eesti Noorteühenduste Liit

Arutelu toimus 14. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Noorte hääl ja osalus ühiskonnas: “Noored on ise muutuste loojad!”

#05 Noorte hääl ja osalus ühiskonnas: “Noored on ise muutuste loojad!” by Podcast: Teeviit Tulevikku

Kuula:

Kirjeldus:
Saates on külas Roger Tibar ja Liia Kass.

Roger on Eesti ühe suurema mittetulundusühingu, Eesti Noorteühenduste Liidu, juht. Noorteorganisatsioonides on ta nüüdseks tegutsenud juba üle 7 aasta. Selle kõrvalt on ta olnud üks algatajatest ja treener hip-hop tantsugrupile ning tegelenud sõbraga võrkpalliklubi loomise ja manageerimisega Läänemaal. Liia on Tartu Valla Noortevolikogu esinaine, juhtinud seda juba 5 aastat ning alates 2017. aastast ka Tartu Vallavolikogu liige. Lisaks on Liia vabatahtlik noortejuht Kaitseliidus ning töötab Harju malevas noorteinstruktorina. Külalistega vestleb noorte häälest ja osalusest ühiskonnas personaaltreener ja podcaster Martin Pukspuu.

Saates räägime:
* mis kasu noor aktiivsest osalusest enda jaoks saab,
* kuidas noored saaksid oma arvamust kuuldavamaks teha,
* ning räägime täpsemalt erinevatest osalusvõimalustest.

Saate lõpuosas vastame noortelt tulnud popimatele küsimustele.

Noorte osaluse kohta leiad rohkem infot veebilehelt www.teeviit.ee/, kus on ka muid põnevaid teemasid. Samuti Eesti Noorteühenduste Liidu kodulehelt www.enl.ee/noorte-osalus.

Kui soovid Teeviida tegemistega rohkem kursis olla, siis viska pilk peale meie kodulehele https://www.teeviit.ee/ või külasta meid Facebookis ja Instagramis 🙂.

Teeviit podcastid valmivad Haridus- ja Teadusministeeriumi, Eesti Noorsootöö Keskuse ja Euroopa Sotsiaalfondi toel ning on rahastatud „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ programmi raames.

Noorte vaimne tervis – kogemustest lahendusteni

Noorte vaimne tervis – kogemustest lahendusteni

Kuula:

Kirjeldus:
Vaimne tervis on olnud päevakorral juba mõnda aega, üha sagedamini on vaimse tervise probleemidega seotud olnud just noorted. Arvud näitavad, et Eestis on palju noorte enesetappe ning enesevigastamise arv on suurem kui on liikluses hukkunuid. Üha enam kohtab noorte läbipõlemist ja paljud noored on ületöötanud või sattunud depressiooni. Enda lugusid vaimsest tervisest ja depressioonist jagavad tuntud inimesed. Koos kuulajate lugudega püüame arutelu jooksul jõuda kogemuslugudest lahendusteni. Üha enam on vaimse tervise küsimused aktuaalsed aga mis saab edasi? Kuidas saavad vabaühendused ning riik juba täna noorte probleeme lahendada?

Arutelu juht: Roger Tibar ja Mikk Tarros (Eesti Noorteühenduste Liit)
Osalejad: Käthlin Mikiver (Sotsiaalministeerium), Hedvig Madisson (Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumine), Andrei Zevakin
Korraldaja: Eesti Noorteühenduste Liit

Arutelu toimus 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Roger Tibar noorte kaasamisest

Roger Tibar noorte kaasamisest – LHV Podcast 27 2018

Kuula:

Kirjeldus:
Podcastis on külas Roger Tibar Eesti Noorteühenduste Liidust, kes räägib LHV Noortepanga projektijuhile Liis Lepikule kaasamisest, noortega arvestamisest ja protsesside paremast läbimõtlemisest. Miks peaks nii riigijuhid kui ka ettevõtjad noorte arvamusega arvestama ja kuidas sisulist kaasamist kõige paremini korraldada?

Vaata ka Youtube’ist: www.youtube.com/watch?v=ohUa4xtvRYI

Noored vs otsustajad – noorte ootused uuele Riigikogu koosseisule

Noored vs otsustajad – noorte ootused uuele Riigikogu koosseisule by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Poliitika on teoorias väga põnev, praktikas ainult siis kui kõikide lubaduste järel ka muutused hakkavad toimuma. Seepärast on poliitikud Riigikogu valimiste raames kutsutud akvaariumisse, et ühiselt noortega a) õpingute ja töö ühildamise b) ettevõtlikkuse c) ja kodanikuks kasvamise teemadel arutleda nii, et koorunud head mõtted ka hiljem päris maailmas ilmavalgust näeksid.

Arutelu juht: Karl Andreas Sprenk (ENL)

Osalejad: Marcus Ehasoo (EÕEL), Roger Tibar (ENL), Britt Järvet (EÜL), Liina Kersna (REF), Joonas Laks (Rohelised), Viktoria Ladõnskaja-Kubits (IRL)

Korraldaja: Eesti Üliõpilaskondade Liit, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti Õpilasesinduste Liit

Arutelu leidis aset 11. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.