Ranged koroonapiirangud ja abielureferendumi ohud

Ranged koroonapiirangud ja abielureferendumi ohud

Kuula:

Kirjeldus:
Reedeses saates «Lobjakas vs. Vooglaid» arutlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid koroonaviiruse leviku tõttu karmistunud piirangute ja nendevastaste protestide üle. Veel võtavad Lobjakas ja Vooglaid käsitleda abielureferendumi võimalikud ohud Eesti julgeolekule, nagu väidab riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits.

Ajupesu Poliitikagurult 5

Ajupesu Poliitikagurult 5

Kuula:
https://traffic.libsyn.com/secure/ajupesu-poliitikaguru/Poliitikaguru_Ajupesu_5_audio_final.mp3?dest-id=1936073

Kirjeldus:
Laseme auru välja USA presidendivalimistest! Kes olid valimistel võitjad ja kaotajad? Kes olid kangelased ja tõprad? Kuidas mõjutab Bideni võit Euroopat ja Eestit? Ja kas tulekul on kodusõda?  Veste on salvestatud 9. novembril ning osalevad Erik Moora, Juhan Lepassaar, Keit Kasemets, Tõnu Runnel ja Tõnis Leht. 

Robert Rooba ja Kalev Kruus

Robert Rooba ja Kalev Kruus. Betsafe podcast #23

Kuula:

Kirjeldus:
Betsafe’i podcast #23 toob vaatajateni Eesti jäähokistaari, Soome meistriliiga klubi JYP Jyväskyläs mängiva Robert Rooba. Kalev Kruusi juhtimisel arutatakse Eesti ja Soome jäähoki teemade üle, räägitakse Rooba karjääri algusaegadest ja tulevikueesmärkidest KHL-is.

Eestlaste lemmikumad automudelid

Eestlaste lemmikumad automudelid

Kuula:

Kirjeldus:
Millised on eestlaste lemmikumad automudelid ? Millises seisus on tänane autoturg ? Nendel teemadel arutavad Coop Panga Liisingu äriliinijuht Martin Ilves ja Škoda Laagri juhatuse liige Maario Orgla.
Saatejuht Jana Vainola.

Rända Eestis: kuidas oleks see ohutu, mil moel saab sõidust elamus ning puhkuste hinnad

214. osa: Rända Eestis: kuidas oleks see ohutu, mil moel saab sõidust elamus ning puhkuste hinnad by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline on EASi Turimisarenduskeskuse direktor Liina Maria Lepik, kes räägib nii kodumaise turismi praegusest olukorrast kui ka sellest, mil moel muuta puhkus Eestis tõeliseks elamuseks.

Liina Maria nendib, et kuigi meil ei ole Eestis mägesid, leidub rohkelt järvi, rabasid, metsasid ning toimub põnevaid kultuuriüritusi. Veelgi enam, välismaalased tajuvad, et Eestil on midagi, mida suurel osal maailmast enam pole. Selge ja sinine taevas.

Et tuua oma kodumaisesse suvesse põnevust, soovitab Liina Maria pere või sõpruskonnaga võtta ette väljakutse: külastada võimalikult palju uusi saari, tuletorne, seiklusparke. Sealjuures saab isegi käigust vanaema juurde teha põneva seikluse – näiteks uurida Puhka Eestis veebilehelt, milliseid põnevaid vaatamisväärsusi sealkandis leidub.

Loomulikult tuleb juttu ka kodumaise puhkuse hinnast. Liina Maria tunnistab, et tõepoolest ei müüda Eestit enam ammu odava sihtpaigana. Kas koroonakriisi tõttu langevad sel suvel ka teenuste hinnad, kuuleb juba saatest.

Vestlust juhib Liina Metsküla.

Mis Eestist saab? Eesti Euroopas. Siim Kallas ja Marko Mihkelson

Mis Eestist saab? Eesti Euroopas. Siim Kallas ja Marko Mihkelson.

Kuula:

Kirjeldus:
Reformierakonna järjekordses “Mis Eestist saab?” saates arutlevad Siim Kallas ja Marko Mihkelson. Peateemaks on Eesti Euroopas. Poliitikud anaöüüsivad nii Euroopa komisjoni taastekava, kui Eesti olukorrast Euroopas.

Naiste käsipalli Hunt Kriimsilm neidudest, küüntest ja meistriliiga All-Star kooseisust

Naiste käsipalli Hunt Kriimsilm neidudest, küüntest ja meistriliiga All-Star kooseisust by KaheKordne | Kahe Kordne

Kuula:

Kirjeldus:
Käsipall24.ee podcast “Kahekordne” jätkab meie selle nädala teemas ning meie ajalooliseks esimeseks naiskülaliseks on omamoodi Hunt Kriimsilm, alati positiivne, energilise ja lõbus Merit Moro. Klubijuhi, treeneri ja mängijana tegutseva neiuga tuli juttu nii Eesti naiste käsipalli seisust, tüdrukutest meie alal ning ka meistriliiga All-Star koosseisust.

Juttu alustasime HC Tabasalu hetkeseisust (01:00 – 03:30) ning seejärel arutasime, kuidas üks neiu üldse käsipalli juurde satub ning kas tüdrukute jaoks on näpuliimi kasutusele võtt suur probleem. Saime ka teada, kuidas noored oma küüned trennis ette peavad näitama (03.30 – 13.30).

Edasi liikusime Eesti naiste käsipalli seisu juurde ning arutasime rahvuskoondise teemadel (13:30 – 23:50). Siis panime paika meistriliiga tänavuse All-Star koosseisu (24:00 – 30:00) ja rääkisime natukene tulevikust (30:00 – 33:10).

Saate lõpu osas vestlesime nädala uudiste rubriigis liigade lõpetamisest, rannakäsipallist ja reeglimuudatustest ning viimaks andis Merit kõigile sobiva soovituse: “Kodus istumise asemel minge nautige õues liikumist.”

Lillepeaga kriitiliselt Eesti käsipallist, kohtunikest ja väravavahtidest

Lillepeaga kriitiliselt Eesti käsipallist, kohtunikest ja väravavahtidest by KaheKordne | Kahe Kordne

Kuula:

Kirjeldus:
Saadet juhatasime sisse Martini tegemistega pandeemia ajal ja HC Tallina hetkeolukorraga ( 01:00 – 03:30), seejärel siirdusime minevikku ning uurisime, kuidas mees käsipalli juurde sattus ning Lillepea jagas, kuidas tema kehakujuga mehed tavaliselt väravasse pandi (04:00 – 08:00).

Järgmisena liikusime Lillepea kohtuniku karjääri juurde, uurisime kuidas ta selle tee valis ning saime muuseas teada, kuidas talle poolnaljatledes ilusaid tüdrukuid on pakutud ja milline tunne oli vilistada olümpiahõbeda mängu (08:00 – 15.30). Siis rääkisime rünnakuajast käsipallis ja Käsipall24.ee hääletuse tulemustest (15:30 – 21:00). Selle teema lõpetuseks andis Martin oma ideed, kuidas Eesti kohtunike seisu parandada saaks (21:00 – 28:00).

Mikola Naum ütles Käsipall24.ee artiklis sügisel, et Eesti väravavahtide seis ei ole hetkel hea, nüüd andis Lillepea oma vaate sellel teemale. Kes on meie noored lootustandvad mehed postide vahel ning kuidas seda seisu veelgi parandada? (28:00 – 38:30). Pärast seda rääkisime Martiniga kriitiliselt meie riigi käsipalli seisust, mis meie arust võiks paremini teha ning HC Tallinna treener andis oma arvamuse asjadest (38:30 – 55:00).

Lõpetasime positiivsematel teemadel ning rääkisime nädala olulisematest uudistest ja andsime mõned lugemis-, vaatamis-, kuulamissoovitused (55:00 – 1:09:00).

Spordiagent Kokkuta maailmast, kus hundid söövad lambad ja müüakse ilusaid muinasjutte

Spordiagent Kokkuta maailmast, kus hundid söövad lambad ja müüakse ilusaid muinasjutte

Kuula:

Kirjeldus:
Meie podcastis “Kahekordne” oli sel nädalal külaliseks Eesti ainus käsipalliagent Madis Kokkuta. Mehega tuli juttu spordiagentide maailma telgitagustest, kus hundid söövad lambaid ning mängijatele üritatakse müüa muinasjutulist maailma. 

Juttu alustasime praegusest maailmaseisust ning kuidas mõjutab sportlaste turgu koroonaviirus. Muuseas saime teada, et kõik pallimängurid peavad arvestama väiksemate pakkumistega (01:00 – 03:00) Edasi selgus, mis jääb Eesti noortel atleetidel puudu oma Euroopa eakaaslastega võrreldes ning millist tagasisidet Kokkuta erinevatel akadeemiatelt saanud on (03:00 – 10.30)

Järgmisena liikusime Madise ajaloo juurde, kuidas ta just spordiagendi karjääri juurde sattus ning millised raskused teda selle tee alguses ees ootasid. Kuidas noore mehe heatahtlikkus talle hiljem kätte maksis? (11.00 – 24:00). Kui tasuv on agendi töö ning millised üleminekud korvpallis, võrkpallis ja käsipallis on Kokkutale enim meelde jäänud. Kuuleme näiteks, kuidas Juan Carlos Navarro agent Gregor Hermeti eestlastelt enda ridadesse meelitas (24:00 – 49:00).

Mida arvab paljusid maailma tippakadeemiaid külastanud mees Audentesest (49:00 – 55:30). Lõpetame saate arutades aktuaalseid teemasid ning anname mõned vaatamis- ja lugemissoovitused (55:30 – 1:03:00).

Mis Eestist saab? Jürgen Ligi ja Keit Pentus-Rosimannus

Mis Eestist saab? Jürgen Ligi ja Keit Pentus-Rosimannus.

Kuula:

Kirjeldus:
Reformierakonna uus saatesari “Mis Eestist saab?” on täie hooga käima läinud. Milline on maailm ja Eesti pärast kriisi? Kolmandas saates sarjast “Mis Eestist saab?” arutavad Jürgen Ligi ja Keit Pentus-Rosimannus otse-eetris selle üle, kuidas elu pärast kriisi maailmas ja Eestis edasi läheb.

Püsi lainel!