Epp Mäe: tean omi eesmärke, aga mulle ei meeldi neid välja karjuda

90. Osa: Epp Mäe: tean omi eesmärke, aga mulle ei meeldi neid välja karjuda by Tugitoolis sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Saates „Tugitoolis sportlane“ oli külas maadluse Euroopa meister Epp Mäe, kellega vestles spordiajakirjanik Eigo Kaljurand.

„Peale Audentese lõpetamist treenisin meeste koondise juures ja oli keeruline, kus jagasin elu Tallinna ja Kohtla-Järve vahel. Tundsin, et edasiminekut pole ja vajan muutust. Istusin ühe eelneva treeneriga maha, meiega oli ka Venemaa koondise treener, kes ütles, et kodakondsus on vaja ära vahetada, sest Eesti sind ei aita ja raha pole,“ meenutas Epp Mäe noorsportlastest täiskasvanute sekka liikumist tagamaid. „Ütlesin kohe ei, minu medalid on Eesti medalid ja teist juttu pole.“

Edasi liikus Mäe Soome, kuhu ta jäi kuueks ja pooleks aastaks. Eestlanna räägib elus põhjanaabrite juures ja sealt naasmisest, meie ajakirjanduse survest ja medalitega kaasnevast tähelepanust, ebaõnnestumistest ja paljust muust.

Head kuulamist!

Pärnu kossuklubi vedaja Johan Kärp: Abikaasa küsib, miks ma seda teen, aga miski tõmbab

83. Osa: Pärnu kossuklubi vedaja Johan Kärp: Abikaasa küsib, miks ma seda teen, aga miski tõmbab

Kuula:

Kirjeldus:
Saates „Tugitoolis sportlane“ oli Eigo Kaljurannal külas Pärnu Sadama korvpalliklubi mänedžer Johan Kärp, kellega olid fookuses Eesti kossu rõõmud ja valud.

Alates 2017. aastast Pärnu Sadama satsi vedanud Kärbiga räägiti korvpalliklubi vedamise köögipoolest. Kuidas leitakse endale sponsoreid ja kui keeruline on raha kogumine? Mis on kohaliku meistriliiga suurimad mured? Kuidas korvpalliklubi elas üle koroonaajastu? Mida klubi vedamine emotsionaalselt annab?

Viisaastaku esimene plaan ehk medal on Pärnul olemas, nüüd loodetakse minna mängima Euroopasse. Miks selline samm ette võetakse ja millised on suure sammu tegemisel hirmud?

„Eks minusugused debiilikud selle juures on ja miski sinna tõmbab, mida ei saa rahasse panna,“ nentis Kärp. „Seni kuni pump vastu peab, üritan asja juures olla.“

Head kuulamist!

242. Osa: Miks Eesti parim jalgpallur ei pääse välismaale?

242. Osa: Miks Eesti parim jalgpallur ei pääse välismaale?

Kuula:

Kirjeldus:
„Kolmanda poolaja“ saates võtsid Õhtulehe ajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Kaarel Täll ette Eesti tippklubide talvise üleminekuakna.

Talvekuudel on mitmed Eesti koondislased naasnud kodumaale, kuid Flora noored võtmemängijad Vlasi Sinjavski, Märten Kuusk ja Rauno Sappinen pole sammu välismaale teinud. Miks? Samuti arutletakse, kas lausa tosin uut jalgpallurit hankinud Levadia suudab Florale vastu hakata, kes võiks tõusta uuel hooajal liiga parimaks väravakütiks ning mida arvata Paide Linnameeskonna ja Nõmme Kalju üsna vaiksest talvest.

Viivuks vaadatakse esineliku seljataha ja leitakse vastus küsimusele, kas mõne tippsatsi põrumisel võiks Tallinna Legion või Tartu Tammeka reaalselt unistada Euroopa kohale jõudmisest.

Head kuulamist!

241. Osa: Kas Eesti vutikoondis on liialt Flora nägu?

241. Osa: Kas Eesti vutikoondis on liialt Flora nägu?

Kuula:

Kirjeldus:
„Kolmanda poolaja“ aasta avasaates võtsid Õhtulehe ajakirjanikud Eigo Kaljurand ja Kaarel Täll ette Eesti koondise uue peatreeneri ja tema valikud.

Eesti rahvusmeeskond sai möödunud nädalal uueks peatreeneriks šveitlase Thomas Häberli, kelle esimene koondise nimekiri tekitas küsimusi, sest lõviosa mängijatest valiti Eesti meistri FC Flora ridadest. Kas Flora mängijaid oli kaasas liiga palju või on see põhjendatud ja mis signaali andis see Eesti vutiringkonnale?

Lisaks räägitakse teemadel, kas Eesti ajakirjandus on jalgpalliliiduga liiga kriitiline ja proovitakse aru saada, et kuidas näeb välja Saksa jalgpallikultuuri poole liikumine? Põgusalt peatutakse ka koondise sõpruskohtumisel Ferencvarosega ja vaadatakse tulevikku.

Head kuulamist!

Kes suudaks püüda Florat ja mis on lahti tema suurimate konkurentidega?

234. osa: Kes suudaks püüda Florat ja mis on lahti tema suurimate konkurentidega?

Kuula:

Kirjeldus:
Õhtulehe jalgpallisaates „Kolmas poolaeg“ vaatasid viimasele paarile kuule tagasi Eigo Kaljurand, Mart Treial ja Kaarel Täll.

Trio lahkas eelkõige Eestis kõrgliigas toimuvat. Kas keegi suudab püüda Florat? Miks on Kalju ja Levadia hooajad lappes? Kes on suurim pettumus? Lisaks saab teada, mis ajab Kaljuranda tänavu kohalikus vutis närvi.

Loomulikult tehakse kõrvalpõige välismaa jalgpalliliigadesse ja vastati küsimusele, et mis jäi koroonapausi järgsest vutist näppude vahele.

Head kuulamist!

Maailmarändurist olümpiasportlane Puusta: purjetamine on täielik nauding

61. osa: Maailmarändurist olümpiasportlane Puusta: purjetamine on täielik nauding

Kuula:

Kirjeldus:
Saates „Tugitoolis sportlane“ käis Skype’i teel külas Eesti esipurjetaja Ingrid Puusta, keda küsitles Eigo Kaljurand.

Rio de Janeiro olümpiaregatil 11. koha saanud sportlasega räägime tema hilisest purjetamise juurde jõudmisest, rohkest reisimisest ja sellega seonduvatest probleemidest, treeninglaagritest ja paljust muust. Puusta meenutab ka oma sportlaskarjääri ajutist lõppu ja selgitab, mis oli tavaelu juures kõige keerulisem.

Ühtlasi vaatame otsa ka tänasele ja homsele päevale. Räägime läbi, kuidas mõjutas koroonapandeemia Puusta tänavust hooaega ja vaatame ka tulevikku.

Head kuulamist!

Ootamatult põnev kodune meistriliiga, särtsuv vutt Euroopas ja “head” reisisoovitused

16. osa: ootamatult põnev kodune meistriliiga, särtsuv vutt Euroopas ja “head” reisisoovitused by Kolmas poolaeg

Kuula:

Kirjeldus:
Teemadest punnis saade: alustame Meistrite liigaga (1.05) ja liigume siis Eestisse (8.55), kus meistriliiga on alanud väga põnevalt: Tammeka neljas ja Paide apsakad (9.50), Infonet ainult võidab ja Nõmme kobab (14.10), kas peal on Flora või Levadia (17.30) ning kas Sillamäe on Rakvere viimaseks õlekõrreks (20.50).

PAFi ennustusrubriigis keskendume põhjalikumalt kolmele mängule: Euroopa Liiga mängud Dortmundi Borussia – Tottenham (25.00) ja Liverpool – Manchester United (27.30) ning Meistrite liiga mäng Müncheni Bayern – Juventus (31.00).

Penaltiseerias arutame kohtuniku lahkumist väljakult (39.30), tingimusi mängijate lepingutes, naistepäeva tähtsust jalgpallis, omapäraseid taktikaid ning lõpuks natuke ka seda, mis toimub üldjuhul – viisakate inimeste puhul – privaatselt ja kinniste uste taga.

Saatejuht oli Ott Järvela ning saates osalesid Itaalia liiga huviline Eigo Kaljurand ja Õhtulehe ajakirjanik Martin Šmutov.