Ärikliendid roolis: Eesti mängis maanteetranspordi arenguvõimalused naabritele maha

25.03.21 Ärikliendid roolis: Eesti mängis maanteetranspordi arenguvõimalused naabritele maha by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne „Ärikliendid roolis“ saade võtab luubi alla teema, mis piltlikult öeldes võiks Eesti riigijuhid maa peale tuua ja panna neid pikaks ajaks unustama maksudega mängimise. Nimelt tellis Eesti transpordifirma Fintruck OÜ ühe uuringu, mis võrdleb Eesti, Läti ja Leedu autovedajate konkurentsivõimet.

Uuringust selgub, et Eesti transpordisektori areng on nagu kännu taha kinni jäänud. Alates 2013. aastast pole see kasvanud vaatamata SKT jõudsale kasvule mitte üks põrm, samal ajal kui Lätis on see kahekordistunud, Leedus aga suisa neljakordistunud. Rääkimata sellest, et Leedu maanteetranspordi teenuste maht on täna Eesti omast tervelt 12 korda suurem ning Leedu transpordisektori hüppeline kasv toimus aastatel 2015-2016, ehk ajal, mil Eesti tõsis hüppeliselt diislikütuse aktsiisi.

Äripäeva logistikauudiste teemaveebi juhi Tõnu Trammi vestluspartneriteks on uuringu autor, OÜ Lohelend analüütik Harli Uljas ja Eesti Rahvusvaheliste autovedajate Assotsiatsiooni nõukogu esimees Einar Vallbaum.

Saadet toetab Neste Eesti.

Äripäeva TOP: veofirmade jaoks on koroona juba üle-eelmine mure

07.10.20 Äripäeva TOP: veofirmade jaoks on koroona juba üle-eelmine mure

Kuula:

Kirjeldus:
2020. aasta sügisel pole autotranspordiettevõtete akuutne mure mitte koroonapandeemia, vaid juhikaartide kriis ja tõusnud üleveohinnad, selgub seekordsest „Äripäeva TOPi“ saatest.

Autovedajatest räägitakse seetõttu, et hiljuti ilmus Äripäeva autotranspordi TOP. Kuue majandusnäitaja põhjal koostatud pingerea esikolmikusse jõudsid Alpter Grupp Tartust, Lääne-Virumaa firma Tarvas Invest ja rahvusvaheline veokorraldaja Omecar.

Nii on see aga mulluse aasta andmete põhjal. Kui erinevaks on kujunenud tänavune aasta, sellest räägib saates Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni president ning transpordiettevõtte Lajos juhatuse liige Einar Vallbaum. Audiitoripilku esindab aga KPMG vanemaudiitor Priit Heinaste. Nendega vestleb Karl-Eduard Salumäe.