Kooselus vallaline ehk abieluvõrdsus Eesti moodi

Kooselus vallaline ehk abieluvõrdsus Eesti moodi by Lilla agenda • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Aeg on rääkida soolisest üleminekust! Mida see üldse tähendab? Ja miks paljud transsoolised inimesed seda vajavad. Saatekülaliseks on Sara Arumetsa, filosoofia magistrant, kelle abiga uurime, kuidas näeb välja üleminek Eestis ning millest me üldse räägime, kui räägime üleminekust.

***
Episoodi salvestamisel läks saatekülalise mikrofoni heli kaduma, mistõttu tuli see taastada teiste mikrofonide kaudu. Salvestuses on kuulda taustamõminaid ja kahinaid. Täname teid kannatlikkuse eest ja loodame, et naudite seda ikkagi!
***
“Eesti trans seadusest rääkides jäi meil märkimata, et kuigi formaalselt Eesti seaduses puudub sundsteriliseerimise nõu, siis samas ei saa öelda, et Eesti meditsiinilises praktikas ei toimuks trans inimeste steriliseerimist. Nagu saates mainiti, siis Eestis on juriidilise soolise tunnustamise protsessi eeltingimuseks seatud hormoonasendusteraapia alustamine. Hormoonasendusteraapia üheks tagajärjeks on potentsiaalne viljatus.”

Meid leiad anchor.fm/LillaAgenda, Instagramis ja Facebookis
Tunnusmuusika: Eke Allikvere
Kasutatud materjalid ja lisalugemist: www.lgbt.ee/transsoolisus

Miks me marsime?

Miks me marsime? by Lilla agenda • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Seekord on teemaks kõige lillam asi üldse – PRIDE! Kuna juunikuu on ajalooliselt kujunenud kvääriks kuuks, siis räägime pride’i traditsiooni algusest. Samuti on meil külas Eva Marta Sokk Eesti LGBT ühingust. Vestleme pride’ist, selle tähendusest Eestis ning üldisemalt. 
***
Saatesse tuli kogemata sisse faktiviga. Eva Marta mainis, et 2004. aasta rongkäigul osales 700 inimest. Politsei hinnangul oli see 200 ja korraldajate hinnagul umbes 500 inimest. 
***
Meid leiad anchor.fm/LillaAgenda, Instagramis ja Facebookis
Tunnusmuusika: Eke Allikvere
Ajaloolise osa toimetaja: Taavi Koppel

Tulla või mitte tulla (kapist välja) – see on küsimus!

Tulla või mitte tulla (kapist välja) – see on küsimus!

Kuula:

Kirjeldus:
Lilla agenda esimeses osas räägivad Mel ja Paul oma kogemustest seksuaalsuse ja sooidentiteedi avastamisega, vikerkaare trammidest ning kuidas tulla kapist väja kui oled veel sügaval Narnias? Millega peaks arvestama? Kellele kõige pealt rääkida? Ja mida teha, kui sa ei ole veel iseendas täiesti kindel.
Episoodi tunnusmuusika/ Eke Allikvere