Triniti eetris: lärmakas naaber vähendab kinnisvara väärtust

17.03.21 Triniti eetris: lärmakas naaber vähendab kinnisvara väärtust by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Aktiivne kinnisvaraturg toob lisaks tehingutele ka hulga arusaamatusi, vääritimõistmisi ja vaidlusi. Seekordses saates teemegi juttu sellest, mida kinnisvaratehingute lepingute sõlmimisel silmas pidada ehk kuidas käituda, kui kinnisvara juures selguvad puudused ehk selle nii rahalist kui emotsionaalset väärtust kahandavad asjaolud.

Saatest selgub, mida üldse puudusena võib lugeda, kuidas puuduseks võib olla ka lärmakas naaber ja elukeskkonna eripärad laiemalt ning räägime enam probleeme tekitanud vaidlustest ja nende järelmitest. Ehk teemadest, mis tasub enne kinnisvaratehingu sõlmimist üle käia ja läbi mõelda. Samuti sellest, mida puuduste esinedes ette võtta – taganeda leppest, küsida allahindlust või trahvi või teha midagi muud.

Saates on külas advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Anna Liiv ja advokaat Eli Tapp.

Saatejuht on Rivo Sarapik.

Triniti eetris: Kuidas on kohtud lahendanud naabrite tülid?

11.11.20 Triniti eetris: Kuidas on kohtud lahendanud naabrite tülid?

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordne teema on naabrite vahelised tülid ja kohtupraktika, mille põhjuseks on olukord, kui kinnistule puudub juurdepääs või juurdepääs toimub naabrile kuuluva tee või kinnistu kaudu. Lisaks räägitakse saates omavalitsuste ja arendajate suhetest. Mida peaksid arendajad uute piirkondade arendamisel silmas pidama ja millised kohustused võib kohalik omavalitsus arendajale infrastruktuuri rajamisel panna. Oma kogemusi jagavad advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Anna Liiv ja advokaat Eli Täpp. Saade valmib koostöös advokaadibürooga Triniti.