Elmar Vaher: põhiseaduslik kord oli ohus

Elmar Vaher: põhiseaduslik kord oli ohus

Kuula:

Kirjeldus:
Kui keegi arvas siiamaani, et need Toompea ja Vabaduse väljaku protestid on mingi nali või suvaline uinamuina, siis on ta eksituses. Politseiameti peadirektor Elmar Vaher rääkis, kui tõsine asi päriselt on.

Elmar Vaher: iga päev loome maailma parimat politseid

Elmar Vaher: iga päev loome maailma parimat politseid by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Minu seekordseks vestluskaaslaseks on Politsei- ja Piirivalveameti juht Elmar Vaher. Elmar on politseisüsteemi erinevaid ametiredeleid pidi liikudes läbi teinud karjääri politseiinspektorist kuni siis 2013. aastal peadirektoriks nimetamiseni. Olen Elmariga põgusalt kohtunud varasemalt paaril korral ja ta on mind oma olemuse ja käitumisega positiivselt intrigeerinud. Ühelt poolt on tegemist mehega, kelles on tohutul määral teravust ja jõudu asjade ärategemisel ning konkreetsust ja selgusesoovi reaalsuse tajumisel; teisalt aga on temas meeletu hulk avatust, inimlikkust ja hoolivust. Mind hakkas üha rohkem huvitama, kes on see mees, kes meie kõigi turvalisuse eest koos oma mitmetuhandelise meeskonnaga igapäevaselt hea seisab. Käesolevas vestluses püüame seda loori natuke kergitada.

“Meie kümne aasta tulevikuvisioon on saada maailma parimaks politseiks. Kuskil aasta-poolteist tagasi, kui me meeskonnaga arutasime, et kes me siis tegelikult tahame olla, jõudsime selleni, et me tahame olla maailma parim politsei. See on visioon, mis kõnetab ühtaegu nii kõiki meie töötajaid kui ka iga Eesti inimest. See ei tähenda, et me hakkame ennast võrdlema Soome või USA või Lõuna-Korea politseidega, ei-ei. Selle visiooni alusfilosoofia lähtub küsimusest – kes mina olen? Veelgi täpsemalt, see visioon sai aluse lastest ja lapsevanemaks olemisest. Maailma parimat mõtestame oma visioonis samamoodi kui lapsevanema soovi olla oma lastele maailma parim ema või isa. Mõte sellest tulevikunägemusest sündis küsides endalt, et kes mina, Elmar Vaher, tahan olla lapsevanemana oma pojale, Martin Vaherile? Maailma parim isa. Ja kui nüüd see üle kanda oma töörolli ja turvalisuse loomisesse, siis ma tahan samuti olla oma politseijuhi töös maailma parim, et iga päev aidata kaasa sellele, et Eesti inimesel oleks turvaline olla. See ei ole võistlus teistega, vaid mõtteviis – lubadus olla parim versioon iseendast. Maailma parima politsei puhul ei mõtle me niivõrd võrdlusele teiste riikidega, vaid vastupidi, just Eesti inimestele, keda teenime. See on meie lubadus olla nende heaolu nimel iga päev parimad.” – Elmar Vaher

Kuulake ikka …

Usaldamatus digiühiskonnas – paranoia või paratamatus?

Usaldamatus digiühiskonnas – paranoia või paratamatus? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
Arutelu keskendub sellele, mida üldse tähendab privaatsus tänases tehnoloogia- ja digimaailmas ning milliste uute tavade, võimaluste ja ohtudega inimesed igapäevaselt arvestama peaks. Pakub ju üha enam digitaliseeruv maailm hulgaliselt uusi võimalusi, kuid ka kuhjaga erinevaid ohte. Milliseid jälgi me igapäevaselt internetiavarustusse maha jätame, kellele kuuluvad minu andmed ja kas selle pärast peaks muretsema? Kus ja kuidas minu kui eraisiku andmeid kasutatakse? Milliseid andmeid ettevõtted mu kohta teavad ja mida nendega teha saavad? Otsime vastuseid ka sellele, miks käituvad inimesed erinevates keskkondades erinevalt ehk miks erineb inimese käitumine füüsilises maailmas sellest, kuidas ta käitub digimaailmas (internetis).

Arutelu juht: Henrik Roonemaa
Osalejad: Elmar Vaher – Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Karen Burns –CGI Eesti äriarenduse direktor Tarmo Kärsna – Telia Eesti ärikliendiüksuse juht
Korraldaja: Telia Eesti AS

Arutelu leidis aset 11. augustil 2018 Paides.

Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin. 🙂