Maailm taskus Elo Süllaga islamiusust

Maailm taskus Elo Süllaga islamiusust

Kuula:

Kirjeldus:
12. aprilli õhtul alanud ramadaan andis hea põhjuse rääkida islamiusu eripäradest, islamiriikide välispoliitikast ning islami seostest terrorismiga, mida tuli lahti seletama Tartu ülikooli islamistika lektor Elo Süld. Tänane saade on tehtud koostöös TÜ Rahvusvaheliste Suhete Ringi taskuhäälinguga «Ringjoon» ning seda juhib Solveig Joanna Niitra. Postimehest esitab küsimusi Merili Arjakas.

Šiia ja sunni islam

Šiia ja sunni islam

Kuula:

Kirjeldus:
Ramadan Mubarak!
Islamit ümbritseb meie eurotsentristlikus maailmas pidev üldistamine. Tegelikult on islamiga seonduv kõike muud kui üldistatav.
Mis vahe on šiia ja sunni islamil? Kuidas see vahe tekkis? Milline on islami tegelik seos terrorismiga?
Küsimustele vastab TÜ Aasia keskuse juhataja ja islamistika lektor Elo Süld. Küsimusi küsivad postimehe ajakirjanik Merili Arjakas ja Solveig Niitra.

Iraani kultuurist

«Maailm taskus» Iraani kultuurist

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses saates räägime Iraani ja Ameerika Ühendriikide konfliktist, mis on viimastel päevadel veidi jahtunud, kuid pole kaugeltki veel läbi. Päevapoliitikast kaugemale vaadates püüame sotti saada Iraanist ning sellest, kuidas see Lähis-Ida suurjõud mõtleb. Stuudios on Tartu Ülikooli islamistika lektor ja Aasia keskuse juhataja Elo Süld ning välistoimetaja Martin Kutti.