Vestleme joogaõpetaja Grete Sutropiga

#13 Vestleme joogaõpetaja Grete Sutropiga by Herbazen Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Kolmeteistkümnes imeline külaline on Grete Sutrop, kes kirjeldab end järgnevalt:
Mina olen Grete. Minu teadlikum teekond algas ilmselt ikkagi emakssaamisega ja seejärel enda jaoks kundalini jooga avastamisega, mis on aidanud mul jõuda järjest lähemale sellele, kes ma päriselt olen. Ma olen muidu hästi uudishimulik ja mulle meeldib avastada erinevaid praktikaid ja tehnikaid ja inimesi, aga lõppude lõpuks on kõik suunanud mind ikka selle tarkuse juurde, mis on minu enda sees. Kahtlustan, et see ongi see kõige sügavam ja põnevam allikas üldse ja mitte ainult minu puhul (aga samas sinna jõudmiseks tuleb ikka natuke väljastpoolt peegeldusi otsida). Nii et teekond jätkub ja niimoodi kihthaaval ma siin kaevun iseendasse, abiks peamiselt kundalini jooga tehnikad, minu inimesed ja iseenda taipamised.

Sel teekonnal on vahepeal minu südamest ja kirest välja kasvanud ka täiesti füüsiliselt eksisteeriv jooga- ja inspiratsioonisaal Elujõusaal, mis on olnud minu ja meie kogukonna toetav oaas, kus hoitult ja toetatult end avada ja kogeda. Ja et see oleks kohe eriti mitmekülgne teekond, on meil kaaslasteks olnud tants, jooga, laul, trummid, rõõm, sügavus, gongid, impro, loovus, naisteringid ja kõikkõikkõik muu silmi-keha-hingeavav.

Minuga ja mu abikaasaga koos on otsustanud kasvada ka kolm tütart, nii et ma ei pea muretsema, et mul sel teekonnal igav hakkab. Teadlik ja kohalolev vanemlus on aidanud mul kurssi hoida (mis ei tähenda, et vahepeal siin tormi ja möllu ja segadust poleks) ja aeg-ajalt panen miskit kirja ka oma blogis greeeete.ee (varasemad lood kirjas blogis Kolm Kleidikest).

Ühesõnaga, olen mõistnud, et minu loomulik olek on olla kulgemises ja voolamises ja usalduses ja armastuses ja elevuses, et võtta kõik vastu, mis tulla tahab.
Lisainfo: http://www.elujousaal.ee/

Grete naisettevõtjate tiim, praegune terviserutiin ja kummaline universumiteooria

21. osa – Grete naisettevõtjate tiim, praegune terviserutiin ja kummaline universumiteooria

Kuula:

Kirjeldus:
Kuna Mari on pregu määratama ajaks podcastist eemal (aga ehk tuleb veebruaris meile külla), on eetris osa 21 ja jälle Grete soolo. 38 minutit kaasamõtlemist naisettevõtjate praktilise töötoa ja kogunemiste korraldamise teemal, terviserutiini (Grete praegused tervise-elujõuturgutajad) ja mõistliku keskkonnasäästmise teemal ning Grete kummalise universumiteooria teemal – ehk kes on universumi naba? Räägin ka oma kundalini harjutusteseeriast, mida alates 15.jaanuarist 40 päeva teen – ja meid on mitu! Võid kamalt kampa heita! Mõnus seeria iseenda ja oma tahtejõu ja sihikindluse ja julguse üleskütmiseks ja hommikuseks äratuseks. (Panen pildi harjutustest ka Elujõusaali blogisse (www.elujousaal.ee/blogi)!

12. osa mõttelaadi- ja edutreener (life coach) Katrin Laansaluga

12. osa mõttelaadi- ja edutreener (life coach) Katrin Laansaluga

Kuula:

Kirjeldus:
Täna räägib Grete Katriniga kootsimisest ehk erinevatest edutreeneritest. Saab selgemaks, millal minna teraapiasse ja millal edutreeneri juurde, et eestlane on sihikindel, millised on Grete kogemused kootsidega ja kuidas edutreening on nagu juhitud koosolek iseendaga. Katrin räägib, mis vahe on motivatsioonil ja inspiratsioonil ja kumba on mõistlikum toita. Üks mõnus jutuajamine enesearengut toetavatel teemadel!

Kõik küsimused ja muud mõtted on oodatud meie instakontole, facebookikontole ja gmailikontole: draamatud.podcast@gmail.com!

Saatemärkmed:
Katrin Laansalu toimetab siin: www.facebook.com/kohaloluruum 
Grupicoachingud Elujõusaalis siin: http://elujousaal.ee/tunnid-ja-opetajad/katrin-laansalu
Eckhart Tolle “Kohaloleku jõud”
Ville Jehe vt youtubeist
Peep Vain www.vain.ee 
Mindmovies www.mindmovies.com 
Tony Robbins www.tonyrobbins.com 
Byron Katie www.thework.com  
Under the Skin podcast Byron Katiega: https://www.russellbrand.com/podcast/78-byron-katie-free-your-self-from-pain/
Robin Sharma www.robinsharma.com

Meie kõige esimene osa! Miks draamatud, miks podcast ja kõik siit hargnev

Meie kõige esimene osa! Miks draamatud, miks podcast ja kõik siit hargnev

Kuula:

Kirjeldus:
Tere tulemast!
Meie, keset kolmekümnedaid naiste Grete ja Mari, ammune unistus end ja kõike, mida loeme-kogeme ja omavahel jagame podcasti valada sai teoks ja me päriselt saimegi esimese osa valmis! 

Ootame kaasamõtlemist: draamatud.podcast@gmail.com!

Grete ja Mari
 
Saatemärkmed on siin:

The High Low podcast – särtsakas ja mõnusa vaibiga popkultuuri ja päevakajalisi sündmuseid ning ka sügavamaid peamiselt naisi puudutavaid teemasid käsitlev podcast rohkete ja värvikate lugemis-kuulamissoovitustega. Leiad siit: https://www.podbean.com/podcast-deta…/…/The-High-Low-Podcast

Grete õde Britt Paju Anne&Stiili podcastis: https://podcast.ee/anne-stiil/

ja persoonilugu Delfi Naistekas: https://naistekas.delfi.ee/…/uheksa-kokaraamatu-autor-ja-to…

Meie hetkelemmik: uuriv häbi-, haavatavuse- ja julguseteadlane Brene Brown, kelle ausad, haavatavad ja inimlikud arutlused ja tähelepanekud on aeg-ajalt hädavajalikud üle kuulata, et iseenda ja alateadvuse ja teiste inimestega hakkama saada:

TedxHouston ettekanne (millest tema tähelend alguse sai): https://www.youtube.com/watch?v=iCvmsMzlF7o

Filmitud ettekanne Netflixis (2019) „The Call to Courage“

Vestlused podcastides:

Goop – https://goop.com/…/gwyneth-x-brene-brown-on-the-roots-of-s…/

Under the Skin –https://www.russellbrand.com/…/85-vulnerability-and-power-…/
Tim Ferriss show Amanda Palmeriga, kes räägib oma raseduse katkestamisest ja muudest läbielamistest: https://tim.blog/…/the-tim-ferriss-show-transcripts-amanda…/

Ta räägib ka raamatust „Why we sleep“, mille leiad siit: https://www.amazon.com/Why-We-Sleep-Unlocking-…/…/1501144316

Elujõusaal: www.elujousaal.ee

Kuupunktide taustast ja olemusest kundalini jooga järgi: https://www.3ho.org/3ho-lifestyle/women/moon-centers

Grete päriseluline blogi: http://www.xn--priselus-0za.ee/blogi

Tony Robbinsi inspireerivad ettekanded/klipid leiad youtubeist, ühe lühema ja ägeda leiad lingilt:

https://www.youtube.com/watch?v=CVP1CwEBz_Y