Merilin Aruvee ja Kati Aus

Ekspert eetris: Merilin Aruvee ja Kati Aus by Tallinna Ülikool

Kuula:

Kirjeldus:
Ekspert eetris: Merilin Aruvee ja Kati Aus “Suhtlen, mõtlen, õpin ehk aitab jutustavast pedagoogikast!”

Teadmisi vahendatakse ja konstrueeritakse keele kaudu, keel ja mõtlemine on alati lahutamatus seoses. Seega ei saa keele rolli õppimisel alaväärtustada ega diskussioonist õppimise teemal kõrvale jätta. Keel on mõtlemise osa. Sageli aga tundub, et kui räägime õppimisest, oleme unustanud, et sel juhul räägime ka aktiivsest keelest, tekstide kaudu õppimisest ning kirjaoskusest.

Selle nädala saates „Ekspert eetris“ on fookuses, kuidas keel ja mõtlemine koos toimivad ning mida see õppimise jaoks tähendab.

Saates räägime keelest ja mõtlemisest, kriitilisest mõtlemisest ning suhtlemisest tekstide kaudu. Samuti sellest, kuidas õpetades toetada, et õpilane võtaks materjali iseseisvalt vastu ja kuidas vältida õpetaja poolt paljundusmasinana ette kantud teksti mõtteta konspekteerimist.

Ekspertidena on eetris Tallinna ülikooli humanitaarteaduste instituudi emakeeleõpetuse ning rakenduslingvistika lektor Merilin Aruvee ja haridusteaduste instituudi hariduspsühholoog ja õpetajahariduse teadur Kati Aus.