Millal peaks pöörduma erakorralise meditsiini osakonda (EMO)?

Tervisepooltund episood 11: Millal peaks pöörduma erakorralise meditsiini osakonda (EMO)? by Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Kuula:

Kirjeldus:
Uue aasta esimeses saates heidame koos Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse juhataja Vassili Novakiga pilgu erakorralise meditsiini osakonna (rahvasuus tuntud kui EMO) tegemistesse. Muuhulgas räägime, millises olukorras peaks pöörduma EMOsse ja millised mured on lahendatavad visiidiga perearsti juurde.

Vaata lisaks: https://www.regionaalhaigla.ee/et/erakorralise-meditsiini-keskus-0

Saatest:

Mida mõtleb anestesioloog oma tööst? Kuidas ja kuhu areneb personaalmeditsiin? Kuidas hoiduvad vähiraviarstid vähist? Need on vaid mõned küsimused, millele saame vastuse uues, Eesti ainsas haigla terviseteemalises podcastis.

Tervisepooltundi kutsume vestlema erinevate erialade esindajaid, saade annab eksklusiivse võimaluse piiluda üle 4000 töötajaga Eesti tipphaigla meditsiini telgitagustesse ja kuulata, millist tervisenõu annavad arstid, millised on uuemad ravisuunad ja meetodid, mida arvavad ning mõtlevad oma tööst kirurgid, anestesioloogid ja kõik teised, kes erineval moel patsientide tervenemisele kaasa aitavad.

Talvised traumad. Millal otsida arstiabi ja millal ning kuidas end ise tohterdada?

Talvised traumad. Millal otsida arstiabi ja millal ning kuidas end ise tohterdada?

Kuula:

Kirjeldus:
Mida teha, kui jalad ootamatul alt kaovad ja mõni kehaosa hooga maha prantsatades hullult haiget saab? Kuidas hinnata, kas tuleb kutsuda kiirabi või kannatab omal käel EMOsse minna või pole arstiabi üldse vaja? Mil moel ennast trauma korral kodus ise aidata?

Kas perearstid on rumalad või vaevlevad patsiendid teadmatuses?

Kas perearstid on rumalad või vaevlevad patsiendid teadmatuses?

Kuula:

Kirjeldus:
Hiljutine Riigikontrolli audit avaldab, et haiglate erakorralise meditsiini osakondade (EMO) patsientidest enam kui pooled ei peaks sinna sattuma, sest nende elu ja tervis pole ohus – nad ei vaja erakorralist ega vältimatut arstiabi. Mida arvavad asjast perearstid ning miks inimesed kergekäeliselt EMOsse pöörduvad? Kuidas teha vahet, millise tervisemurega minna perearstikeskusse ja millisega EMOsse?