Kuidas vabaneda kinni jäänud emotsioonidest?

Kuidas vabaneda kinni jäänud emotsioonidest? by kErDU Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Today is my first international episode in English with an amazing woman from Canada. 
She is a former attorney, an author of 2 books, an entrepreneur, a women empowerment coach and motivational speaker, living in Montréal.
Claudia’s important role is being a devoted mom to her two sons Nico and Alex.
Claudia’s passion is self-care, stress resilience and mindset, which she started adapting 18 years ago, when she decided to abandon her law career to care full time for Nico, who had been diagnosed with autism.
Claudia became her son’s teacher, therapist, advocate, specialist, early intervention program manager… In all of this, she LOST her identity. She was burned out, overwhelmed, depressed, and living life on autopilot. One day, Nico was gifted a service dog, which changed her life forever.
Claudia is on a MISSION to EMPOWER overwhelmed and burned out women to become UNSTOPPABLE. 
Tune in to listen to her special framework and practical tips for self-care and stress free life that you can start applying right away!
Here are links to connect with Claudia:
Website, Facebook, Instagram
Private FB Group for moms and caregivers: Burnout to Unstoppable Moms 
FREE Unstoppable You Self-Care and Total Wellness Assessment
Follow ELU Podcast:
Facebook and Instagram
 

Kuidas reguleerida ja juhtida emotsioone?

KUULA SAADET | Kuidas reguleerida ja juhtida emotsioone?

Kuula:

Kirjeldus:
Järjekordses ajakirja Eesti Naine podcast’is „Vaimse tervise heaks“ räägivad psühholoog Rita Rätsepp ning coach ja koolitaja Jaana Liigand-Juhkam emotsioonidest ja nende reguleerimisest.

Juhtimislabor: Viha pole tulemuslik suhtlusvorm

Juhtimislabor: Viha pole tulemuslik suhtlusvorm by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
„Minu jaoks on kõik emotsioonid tööriistad, et elus midagi põnevat kogeda. Kui ma saan kohtuotsuse, millega ma üldse nõus ei ole, siis ma võin valida, kas ma olen pettunud, vihane või mul hakkab kahju. Ma võin viieks minutiks lasta oma emotsioonil tõusta tippu ja tunda seda, kogeda tõelist roller-coasterit, aga kui ma jätan emotsiooni sisse, siis annan ma kontrolli ära kellelegi teisele,“ ütleb vandeadvokaat Robert Sarv saates „Juhtimislabor“.

„Kui minu suhtlemise tööriistakastis on ainult haamer ehk viha, siis on väga raske probleeme lahendada. Kui keegi satub olukorda, mida ta ei oska lahendada, siis ta ründab tihti teist inimest emotsionaalselt. Ma olen kulutanud palju aega, et omandada suhtlemisoskusi, mida koolis ei õpetatud, aga mis on vajalikud elus hakkamasaamiseks,“ lisab Robert.

Saadet juhib Urmas Kamdron.

Lisaks saatele pakub sügavat mõtlemisainet raamat „Julgus mitte meeldida“, mis tugineb individuaalpsühholoogilise koolkonna rajaja Alfred Adleri filosoofiale.

Sille Jõgeva ja Urme Raadik: konfliktid on inimsuhtes normaalsed ja lausa tervitatavad nähtused

Sille Jõgeva ja Urme Raadik: konfliktid on inimsuhtes normaalsed ja lausa tervitatavad nähtused by 🎙️”Juhtimiskvaliteet on konkurentsieelis”

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses podcasti episoodis olen ma külas kahel Imago suhteterapeudil, Sille Jõgeval ja Urme Raadikul. Nad ise ütlevad enda kohta, et nende jaoks on suhted olnud alati väga tähtsal kohal. Nad on veendunud, et toimivad inimsuhted on eduka ja õnneliku (töö)elu aluseks. Inimesed, kellel on kvaliteetsed inimsuhted, on tervemad nii füüsiliselt kui vaimselt ning nende efektiivsus erinevates eluvaldkondades on kõrgem. Paraku ei õpetata meile, kuidas luua toimivaid suhteid. Pigem eksisteerib uskumus, et nö õige suhe peaks iseenesest toimima ja suhetest rääkimine on kuidagi tundlik teema. Meil aga Sille ja Urmega oli tahe ja julgus neile teemadele ausalt ning avatult otsa vaadata, sest soovime luua tervemat ja teineteist toetavamat ettevõtlus- ja ühiskonda.

“Inimestena on meil pigem hirm konfliktide ja ebamugavate emotsioonide ees, mis suhetes kipuvad ikka ja jälle ilmnema. Oleme pigem valmis alla andma või põgenema, kui neile julgelt ja siiralt otsa vaatama. Hoiame paljud häirivad teemad endale, et näiliselt nagu mitte teistele tüli tekitada. Võib-olla oleme õppinud ära, et kes kannatab, see kaua elab? Täna teame, et pinged on igasse suhtesse algusest peale sisse programmeeritud ja need on teretulnud olukorrad, sest just siis saab toimuda areng, kasv, küpsemine. Küsimus pole selles, kas teema tõstatada – vaid kuidas seda teha. Kõik allasurutud teemad toovad suhtele vaid kahju, sest siis tunneme üksindust, pettumust, kurbust, viha, abitust, mittemõistmist, hoolimatust, väärtusetust jne. Kui saime teada, et ebameeldivaid teemasid on võimalik turvaliselt jagada ja kuulata, siis tänu sellele oleme saanud kogeda väga sügaval tasandil mõistmist, toetust, lähedust, usaldust ja kergendust ja tervenemist.” – Sille Jõgeva ja Urme Raadik

Kuulake ikka …

Laine Mägi: Unistada suurelt pole kunagi hilja!

Laine Mägi: Unistada suurelt pole kunagi hilja! by Eesti Naine: Kristiina Heinmets podcast

Kuula:

Kirjeldus:
Laine Mägi läbimavaid sõnu saates on armastus ja kauneid emotsioone täis nakkav naer. Laine oli oma isa tütreke, keda hellitavalt isa kutsus Laiukeseks. Armastus tantsu vatsu viis ta Tallinnasse balletikooli ja sealt saadud säde on siiani Laine silmades. Need sajad erinevad filmirollid ja tesimesed hetked teatris lavale astudes on tal kõik ehedalt meeles, kuid süda on tal Kehras vanemate kodus. “Armastus, laps on armastuse vili. Kui ma ootasin Liisut, siis ma olin tohutult õnnelik. Ma olin mitte seitsemendas taevas, vaid üheksandas taevas. Ma kujutasin ette kui uhke ema ma olen ja promeneerin suursuguselt lapsevankriga tänavatel jalutades. Aga kahjuks oli reaalsus see, et ma võtsin nii palju kaalus juurde, et isegi Tõnise teksased ei läinud mulle jalga “ naerab Laine saates. “Aga ma ei olnud üldse stressi, see oli minu jaoks üks osa elust ja ma nägin palju vaveva, tegin viis kuni kuus trenni päevas. Mul kulus aasta, et ennast vormi saada “ meenutab laine oma elu ühte tähtsamat perioodi. Ta kinnitab, et ta suhtub kõigesse elus tõsiselt ja tahab alati süveneda nii rolli kui uutesse situatsioonidesse. Alles hiljuti ehitas Laine vundamendi oma Tantsukoolile, milel täitub kohe 40 aastat. Kas jätkub jõudu ka müüride ehitamiseks, seda ta veel ei tea, aga unistada tuleb suurelt. Kuula saatest, milline oli Laine esimene roll teatris ja milline film jättis talle kõige suurema emotsiooni hinge! Millisesse suurlinna tahaks alati ta tagasi minna ja millised hetked on teda naisena muutnud!

Vaimne tervis- me oleme hulluks minemas!?

Vaimne tervis- me oleme hulluks minemas!?

Kuula:

Kirjeldus:
Selles episoodis tuleb meil peamiselt juttu meie vaimsest tervisest. Meie kogemus emotsioonide, väsimuse ja pingetega. Lisaks käib läbi veel gümnaasiumi katsete teema ja kuidas see meie vaimset tervist mõjutab. Sotsiaalmeedia, suhted, raamatud, muusika ja veel palju muud huvitavat. Head kuulamist!

Millal tean, et on aeg teraapiasse minna?

Millal tean, et on aeg teraapiasse minna?

Kuula:

Kirjeldus:
Enesearengu nõustaja Anneli Kiliciga arutasime vaimse tervise teemadel:
– kuidas ülevoolavate emotsioonidega paremini hakkama saada,
– kuidas teistest inimestest vähem sõltuda,
– millal tean, et võiks terapeudi poole oma muredega pöörduda?

Episoodi lõpus tegime ka live mina-kogemus harjutuse, mida kõik soovi korral saavad kaasa teha:)
#anneli, #emotsioonid, #kilic, #maria, #mõtted, #nõustamine, #podcast, #rannaväli, #seinastseina, #teraapia, #terapeut, #tervis, #vaimne

Nelli Nilson – uute ämbrite avastamisest, pea pilvedes olemisest ja tegevjuhi tööst.

#79 Nelli Nilson – uute ämbrite avastamisest, pea pilvedes olemisest ja tegevjuhi tööst.

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on meil saates ääretult siiras, positiivne ja sportlik Sportland Eesti tegevjuht Nelli Nilson. Meeletult põneva vestluse käigus saime selles episoodis teada:
▪️ Kuidas uusi ämbreid avastada?
▪️ Miks jäi maratoni finišist 150 meetrit puudu?
▪️ Miks tal pea pilvedes on?
▪️ Kuidas mõjutab liigne emotsionaalsus tegevjuhi tööd?
▪️ Miks on oluline olla tänulik?
Sellest ja paljust muust juba tänases episoodis.

Emotsioonide kontroll saab alguse lihtsatest tegevustest

Emotsioonide kontroll saab alguse lihtsatest tegevustest

Kuula:

Kirjeldus:
See algab mitte emotsioonidest, vaid seisunditest – kas me tunneme ennast väsinuna, puhanuna, ärritatuna, põnevil. Miks ja kuidas? 15 minutit juttu. Kuula ikka. PS Lisasin selle episoodi ka oma uude e-kursusesse “Psühholoogiliselt tugev ja enesekindel Sina”. Kui Sind huvitab enda vaimse tugevuse arendamine, vaata järgi, seal on veel palju põnevat!

Mariel Pähkel “Hirmudest ja kiusamisest”

MULL 5: Mariel Pähkel “Hirmudest ja kiusamisest”

Kuula:

Kirjeldus:
Kananahk ihul ja pisarad silmanurgas, räägime ühe väga noore, ent palju läbi elanud imelise naisega hirmudest, nende ületamisest, koolikiusamisest ja seiklustest. Kas ja milliseid emotsioone peaksime endale lubama? Kuidas negatiivsusele vastu seista? Ja kuidas oma hirmudest üle olla? Seda ja veel palju muud kuuled tänases saates. Mõnusat kuulamist!