Kõik ärikinnisvarast. Solar4you: iga päikesepaneelide süsteem on ise nägu

29.04.21 Kõik ärikinnisvarast. Solar4you: iga päikesepaneelide süsteem on ise nägu

Kuula:

Kirjeldus:
Kui ettevõttel on suur energiakulu, on vaja kasutusele võtta taastuvenergia lahendus, et tõsta hoone energiaklassimärgist – üks variant on päikesepaneelide paigaldamine. Lisaks tasuvusajale, hinnakujundusele ja lõppenud toetuste mõjule räägime saates, mida kujutab endast Solar4you päikesepaneelide terviklahendus ja ka kuidas päikesepargid meie klimaatilises keskkonnas kõige efektiivsemalt töötavad.

Muu hulgas tuleb jutuks 50 kW kuni 1 MW päikeseelektrijaamade võimalus minna oksjonile ja Solar4you lähitulevikus loodav kliendiportaal, mis võimaldab kliendil lihtsamalt ja mugavamalt jälgida enda päikesepargiga seonduvat infot ja hetkeolukorda.

Saates on külas Solar4you projektijuhid Rando Simson ja Risto Laan. Saadet juhib Mai Kroonmäe.

Tark elukeskkond: laevu saab muuta energiasäästlikumaks sõna otseses mõttes õhust

17.09.20 Tark elukeskkond: laevu saab muuta energiasäästlikumaks sõna otseses mõttes õhust

Kuula:

Kirjeldus:
Üks peamisi kohti, kus laevade energiakulu õnnestub vähendada, on kliimasüsteemi optimeerimine, selgub seekordsest „Targa elukeskkonna“ saatest.

Tallinki laevateeninduse juhi Tarvi-Carlos Tuuliku sõnul andsid kõige edukamad kliimaseadmete automatiseerimise projektid neile lausa 20protsendise kokkuhoiu, pealegi muutus õhk reisijate jaoks puhtamaks ja paremini jaotatuks. Seejuures ei salga Tuulik takkajärgi, et oli ka ise algul võidu suuruse suhtes skeptiline.

„Targa elukeskkonna“ saates kuuleb, millised nutikad ja keskkonda säästvad lahendused löövad laevanduses veel laineid. Lisaks Tallinki esindajale on külas ettevõtte ABB Power Grids Estonia projektijuht Priit Tammeraid.
Ühtlasi kuuleb intervjuud Tallinna Sadama juhatuse esimehe Valdo Kalmuga. Tallinna Vanasadamas avati hiljuti reostust vähendav kaldaelektrivõrk, milles ka Tallinkil ja ABB kontsernil oli oma roll.
Vestlust juhib Karl-Eduard Salumäe.

Sisuturundussaade: Schneider Electricu lahendus aitab firmal energiakulusid kokku hoida

08.06.20 Sisuturundussaade: Schneider Electricu lahendus aitab firmal energiakulusid kokku hoida

Kuula:

Kirjeldus:
Vahur Torim ja Miko Siilivask Schneider Electricu Eesti esindusest räägivad saates süsteemist nimega Power Monitoring Expert, mis aitab ettevõttel energiakulusid kokku hoida. Süsteemi tasuvusaeg on sageli alla ühe aasta.

Saadet juhib Hando Sinisalu.