4 harjutust, mis aitavad rahuneda, keskenduda, uinuda ja enesekindlust tõsta.

4 harjutust, mis aitavad rahuneda, keskenduda, uinuda ja enesekindlust tõsta. by kErDU Podcast • A podcast on Anchor

Kuula:

Kirjeldus:
Today is my first international episode in English with an amazing woman from Canada. 
She is a former attorney, an author of 2 books, an entrepreneur, a women empowerment coach and motivational speaker, living in Montréal.
Claudia’s important role is being a devoted mom to her two sons Nico and Alex.
Claudia’s passion is self-care, stress resilience and mindset, which she started adapting 18 years ago, when she decided to abandon her law career to care full time for Nico, who had been diagnosed with autism.
Claudia became her son’s teacher, therapist, advocate, specialist, early intervention program manager… In all of this, she LOST her identity. She was burned out, overwhelmed, depressed, and living life on autopilot. One day, Nico was gifted a service dog, which changed her life forever.
Claudia is on a MISSION to EMPOWER overwhelmed and burned out women to become UNSTOPPABLE. 
Tune in to listen to her special framework and practical tips for self-care and stress free life that you can start applying right away!
Here are links to connect with Claudia:
Website, Facebook, Instagram
Private FB Group for moms and caregivers: Burnout to Unstoppable Moms 
FREE Unstoppable You Self-Care and Total Wellness Assessment
Follow ELU Podcast:
Facebook and Instagram
 

Liisa-Maria Connor – Inimlikkusest müügis

#11 – Liisa-Maria Connor – Inimlikkusest müügis

Kuula:

Kirjeldus:
Meie 11nda episoodi külaline on edukas ja positiivse ellusuhtumisega naine Liisa-Maria Connor Liisa on: lõpetanud TÜ majandusteaduskonna ja EBS-is magistri Müünud 5 aastat USA-s raamatuid olnud müügijuht On müügi- ja juhtimiscoach SW consultingus ning ühtlasi ka üks SW Consultingu Euroopa divisjoni loojatest Loonud koos õega ettevõtte @Memory Hunt Väga edukalt pidanud blogi, millega saab lähemalt tutvuda www.mrsconnor.com Selles episoodis rääkisime: Liisa teekonnast müügis, iseendaks jäämisest, mentorlusest, enesekindlusest ja inimlikkusest müügis

Petja sündroom ehk millal madal enesekindlus kasuks tuleb

Podcast #19: Petja sündroom ehk millal madal enesekindlus kasuks tuleb

Kuula:

Kirjeldus:
See näib esimese hooga suur probleem – kui inimesel on olemas võimekus ja oskused, ent puudub enesekindlus. Ent viimased uuringud ütlevad, et eespool kirjeldatud olekut kirjeldav nn petja sündroom võib olla pigem hoopis õnnistus kui needus.

Petja sündroom (inglise keeles Impostor Syndrome) on midagi, mida me kõik oleme kogenud. Kui sul vilksatab peast läbi mõte – äkki ma polegi nii osav, hea, tark, kompetentne, kui nad minust arvavad – siis oledki juba seda tõenäoliselt kogenud. Kui tegelik kompetens on kõrgem kui enesekindlus. Ometi on levinud arusaama järgi enesekindlus niiöelda a ja o, millele kõik tugineb ja mida läänemaailma kultuuris kõvasti hinnatakse. Ent päriselus, juhina, sportlasena, insenerina ei pruugi olukord, kui meie enesekindlus jääb alla kompetensile, sugugi takistuseks olla.
Whartoni ülikooli proffessor Adam Grant kirjutab oma värskelt ilmunud raamatus Think Again sellest, miks võib petja sündroomiga inimesel minna oluliselt paremini, kui rind kummis edasi trügival enesekindlusest pakataval inimesel. Podcastis räägin ka ebameeldivaimast riskist, mida petja sündroom kaasa võib tuua – see on võimetus usaldada inimesi ja luua usalduslikke suhteid. 13 minutit põnevat juttu, kuula ikka!

Kristel Aaslaid: Ütlesin endale, ma pean elu usaldama.

Kristel Aaslaid: Ütlesin endale, ma pean elu usaldama.

Kuula:

Kirjeldus:
Kristel Aaslaid sai avalikkuse ees tuntuks teleseriaali Padjaklubi mehelikus rollis Mišana, kuigi tagataskus oli tal tantsijana maailmameistri tiitel, osalemine Eesti Talendi ning Su Nägu Kõlab Tuttavalt saadetes. Kristel tunnistab, et sisemine liigkriitilisus teismelisena oli tema enda kõige suurem takistaja ning teekond oma unistuste elluviimisel oli käänuline. Otsus tulla välja ohvri rollist ning hakata elama olevikus ning õppida usaldama elu ei olnud lihtne. Kuula Kristeli avameelset analüüsi enda kohta podcastist, mis olid need otsused, mis andsid Kristelile enesekindluse. Mis on tema järjehoidjaks oma loo kirjutamisel.

Kuidas kasvatada enesekindlust?

Podcast #6: Kuidas kasvatada enesekindlust?

Kuula:

Kirjeldus:
Me kõik oleme inimestena aeg-ajalt vastamisi kolme küsimusega: Kas ma näen rumal välja? Kas ma teen seda ikka õigesti? Kas ma olen ikka piisavalt hea? Ja kui vastused neile pole päris sobivad – siis ohkame ja igatseme suurema enesekindluse järele. Kuidas siis enesekindlust juurde saada?

Enesekindlust on nelja sorti, ütlevad raamatu “The Brave Athlete” autorid Simon Marshall ja Paterson Lesley, spordipsühholoog ja teine tema elukaaslasest endine tipptriatleet. Ja see, kuidas enesekindlust kasvatada, oleneb paljuski sellest, millist sorti enesekindluse kohas midagi katki on. Räägin lahti. Head kuulamist!

Vanaema telefoni otsas (Tiina Tambaum)

Ekspert eetris: vanaema telefoni otsas (Tiina Tambaum)

Kuula:

Kirjeldus:
Oma eakate lähedaste toetamine ja hoidmine on koroonakriisi ajal eriti oluline. Tallinna Ülikooli Eesti demograafia keskuse teadur Tiina Tambaum annab zoomiseminaril nõu, kuidas raskel ajal meie vanavanemate sotsiaalset tervist hoida. Üheks mooduseks on pakkuda telefoniseltsi. Erinevad uuringud on näidanud, et see aitab leevendada vanema inimese üksildustunnet, tõsta tema enesekindlust ja sotsiaalset kaasatust. Seminari modereeris BFMi direktor Katrin Saks.

Tallinna Ülikooli uuel zoomiseminaride sarjal „Ekspert eetris“ jagavad ülikooli parimad õppejõud ja teadlased praktilisi nõuandeid efektiivseks õppimiseks ning õpetamiseks, näpunäiteid vaimse tervise hoidmiseks ja toimetulekuks keerulistes oludes. Eksperdid on eetris iga teisipäeva ja neljapäeva pärastlõunal. Info seminaridest ja lingid salvestustele: www.tlu.ee/eksperteetris

Küsimused, millele ekspertide abil vastused leida saada: kysimus@tlu.ee

Tydrukud podcast – Tydrukud

#1 Tydrukud podcast – Tydrukud

Kuula:

Kirjeldus:
#2 ENESEKINDLUS!!! Season 1, Ep. 2
TYDRUKUD on saade, kus me räägime ausalt, avameelstelt ja ilma filtrita elust ja kõigega sellest seonduvast.Kirjuta meile ja jälgi meid: tydrukudofficial@gmail.com https://www.instagram.com/tydrukudofficial/ https://www.facebook.com/tydrukudofficial #tydrukud

Enesekindlus – kust võtame julguse tegutseda ja jääda endaks

Ep18: Enesekindlus – kust võtame julguse tegutseda ja jääda endaks

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases episoodis räägime enesekindlusest ja arutame, kuidas ise leidsime julguse ennast usaldada, kuidas tugevdame seda täna ning kust võiks enda enesekindlust üldse ehitama hakata.

Kuula episoodi YouTube’is, Spotify’s või iTunes’is.

Kas naisel üldse tasub olla enesekindel?

Kas naisel üldse tasub olla enesekindel?

Kuula:

Kirjeldus:
Täna arutavad Heidi, Kristina ja Dagmar «Naistejuttude» stuudios selle üle, kuidas saada enesekindlaks inimeseks ja kas naisel üldse tasub olla enesekindel. Mis eristab enesekindlat inimest ebakindlast? Millised on kiirteed enesekindluseni? Kuidas on seotud enesekindlus ja seks (jah, muidugi räägime natuke ka seksist!)?