Kümme korda Antarktikas käinud Enn: pingviinidele ei tohi minna lähemale kui 5 meetrit

261. osa: Kümme korda Antarktikas käinud Enn: pingviinidele ei tohi minna lähemale kui 5 meetrit

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Enn Kaup on käinud kümme korda Antarktikas – neist enamikel kordadel polaaruurijana.

Antarktikast rääkides ei saa üle ega ümber ilmast. Enn nendib, et kõige suurem probleem on Antarktikas tugev tuul, mitte temperatuur. Kõige madalam temperatuur, mida tema on tundnud, oli (kõigest) 44 miinuskraadi. Sealjuures võib suvel olla lausa 10 soojakraadi!

Antarktikat saab avastada ka turistina, kuid loomulikult on pakettide hinnad väga kallid – keskmiselt 10 000 eurot. Ennu hinnangul pole turism õnneks Antarktikale suuremat mõju avaldanud, seda peaasjalikult rangete külastusreeglite tõttu. Näiteks ei ole lubatud pingviinidele lähemale kui viie meetri kaugusele minna.

Lisaks jutustab Enn elust polaaruurijana, Antarktika osooniaukudest, oma uuringutulemustest ning paljugi muud!

Enn Kaup: Armastusega Antarktikast

episood 50 – Enn Kaup: Armastusega Antarktikast

Kuula:

Kirjeldus:
Enn Kaup on teenekas polaaruurija. Istusin ning kuulsin tema seiklustest ja elu näinud maailmavaadetest. Tundsin, et nii mõnus on jälle saadet teha. Suur tänu, Enn!

Loomulikult tean, mis kõigil neil päevil hingel on. Eks sellestki sai räägitud. Ja usun, et huvitav on mõelda, kuidas säilitada praegusel ajal terve ning hea läbisaamine, võttes eeskujuks inimesed, kes tulevad sellega toime maailmast ära lõigatud Antarktika uurimisjaamades.

Miks Ennu süda seal kaugel jäisel maal on? Miks saab Antarktikas viibimist võrrelda kosmoses viibimisega? Mida arvab Enn globaalsest soojenemisest? Ja kuhu pissib sinna reisiv turist? Need ja paljud teised küsimused saavad vastuse kõnealuses saates.

Pidage vastu, sõbrad! Kõik läheb mööda. Varsti saame jälle välja mängima!