Vana-aasta erisaade! Tuntud Eesti meediumid; vana-aastaõhtu mõrv ning kuidas uusaastaööl õnne ja surma ennustada

Vana-aasta erisaade! Tuntud Eesti meediumid; vana-aastaõhtu mõrv ning kuidas uusaastaööl õnne ja surma ennustada

Kuula:

Kirjeldus:
Tänases «Külmavärinate» saates räägib Dagmar loo kahest Eesti meediumist – Helmi Reisest ja Mai Kalamehest. Heidi jutustab loo naisest, kes nägi ette oma mehe mõrva ning toob meieni ka loo vana-aasta õhtul mõrvatud soomlasest. (NB! Seda lugu saab pikemalt kuulata «Eesti roimade» podcastis! Otsi episoodi «Must lesk» Svetlana Haikolast!).
Lisaks vaatame, mis traditsioone järgisid vanad eestlasel aastavahetusel ning millised märgid ennustavad surma… või meheleminekut.
Ootame teie kirju aadressil kylmavarinad@gmail.com!

Kirsti Timmer. Tarokaardid või džinn-toonik?

EESTI ESO 2 | Kirsti Timmer. Tarokaardid või džinn-toonik? by Eesti eso

Kuula:

Kirjeldus:
Kirsti tunnistab, et esialgu tarokaardid temaga ei rääkinud, ehkki tavalisi mängukaarte luges ta juba lapsest saati. Kui ta sõbranna Marilyn Kerro tehtud taropaki kätte võttis, siis olukord muutus – järsku hakkasid kaardid rääkima ja – kuivõrd kaardid valmisid Moskvas – esialgu vene keeles.

Inimesed pöörduvad Kirsti poole väga erinevate küsimustega. Põhilisteks on loomulikult suhte- ja tööküsimused. Aga on ka tükkmaad tõsisemaid teemasid – näiteks tahavad paljud teada, miks nende lähedane on enesetapu sooritanud. Teadmatus närib. Kirsti selgitab, et tavaliselt võetakse enda elu kõige tühisemate asjade pärast ja eriti levib depressioon noorte meeste seas. Kirsti toob kogu saates mitmeid värvikaid näiteid erinevatest juhtumistest, millega ta kaarte pannes on kokku puutunud.

Kirsti nimetab surma „härra surmaks” ning kasutab surmaenergiat ennustamisel palju. Lisaks on ta surma ise kohanud, kui rasedana peaaegu teise ilma oleks läinud. Milline oli Kirsti surmalähedane kogemus ja kuidas ta sellest imekombel pääses, saab lähemalt kuulata saatest.

Kas saatus on ette määratud või saame seda ise muuta? Või mis üldse käib saatuse alla? Kui varba vastu lauajalga ära lööd, siis ilmselt see ikka kusagil kõrgemal ette polnud planeeritud. Aga kus elavad hinged – kas sealsamas, kusagil kõrgel?

Kirsti vastab neile ja paljudele teistele küsimustele. Lisaks paneb ta saate lõpus ka kaardid lauale ja ennustab „Eesti esole” tulevikku.

Saadet juhib Taavet Kase.
Tagasiside: eso@delfi.ee

Tarokaartide kuninganna Tiiu Taro teab, miks ei saa kellelegi tulevikku ennustada

132. SAADE | Tarokaartide kuninganna Tiiu Taro teab, miks ei saa kellelegi tulevikku ennustada

Kuula:

Kirjeldus:
Müstilistele teemadele spetsialiseerunud Õhtulehe ajakirjaniku Sirje Presnali ja Õhtulehe veebi loovjuhi Anu Saagimi seekordseks külaliseks on tarokaartide kuninganna Tiiu Taro.