Tasuta nõustamine puuetega inimestele

EPIKoda: 08: Tasuta nõustamine puuetega inimestele

Kuula:
https://traffic.libsyn.com/secure/epikoda/08_Nustamisteenus_Epikojas.mp3?dest-id=1441619

Kirjeldus:
May 4, 2021Elu mõne erivajadusega ei ole just lihtne mitte ainult seepärast, et meid ümbritsev maailm ei kipu kõige ligipääsetavam olema, vaid ka seepärast, et meie teele on püstitatud terve kadalipp bürokraatilisi takistusi. Kuidas selles juriidilises maailmas orienteeruda ning kuidas probleeme lahendada, kui ise ei saa hakkama?

Saatejuht Jakob Rosin räägib just sellest Eesti Puuetega Inimeste Koja nõustaja Kristi Rekandiga ning tema kliendi Kerti-Kollom-Seidelbergiga, kes EPIKoja tasuta nõustamisele pöördus. 

EPIKoda pakub täiendavat nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele. Nõustamisteenuse eesmärk on tagada täiendav ja sõltumatu tugisüsteem töövõime ja puude raskusastme hindamist puudutavate küsimuste lahendamiseks.

EPIKoda pakub tasuta nõustamisteenust töövõime või puude raskusastme hindamist taotlevatele isikutele ja nende seaduslikele esindajatele. Nõustamisteenuse eesmärk on tagada täiendav ja sõltumatu tugisüsteem abivajajatele.

Nõustamine toimub ainult eelregistreerimise alusel, soovijatel palume helistada 671 5909 või saata e-kiri aadressile noustaja@epikoda.ee

Rohkem infot:
https://epikoda.ee/mida-me-teeme/noustamine/noustamine-toovoime-voi-puude-raskusastme-hindamise-taotlejatele
 

Ligipääsetavuse tulevikuplaanid ja puuetega inimeste päev 2020

Ligipääsetavuse tulevikuplaanid ja puuetega inimeste päev 2020

Kuula:
https://traffic.libsyn.com/secure/epikoda/07_ligipsetavuse_rakkerhm.mp3?dest-id=1441619

Kirjeldus:
Dec 8, 2020
Räägime uues taskuhäälingu episoodis ligipääsetavuse rakkerühma juhi Keit Partsi ja ligipääsetavuse rakkerühma riikliku korralduse teemarühma juhi Hendrik Mändiga.

Ligipääsetavuse rakkerühma ülesanne on esitada 2021. aasta suveks ettepanekud Eesti valitsusele, mis võimaldavad luua lähikümnendil kõikidele inimestele ligipääsetavama ühiskonna. EPIKoda on üks rakkerühma liikmetest, koostöös riigasutuste ja kolmanda sektori organisatsioonidega töötame selle nimel, et ligipääsetavus saaks kõikide eluvaldkondade loomulikuks osaks.

Vaatame tagasi ka tänavuaastasele ülemaailmsele puuetega inimeste päevale, mida tähistasime infokampaaniaga “Terve elu eriolukorras”. Kampaania ettevalmistamisest ja läbiviimisest räägib EPIKoja peaspetsialist Vladislav Veližanin.

Saatejuht on Jakob Rosin.