Eramaja ehitus: krohvitööd – kas igaühe võimalus kätt proovida?

02.03.21 Eramaja ehitus: krohvitööd – kas igaühe võimalus kätt proovida?

Kuula:

Kirjeldus:
Ehitussegudest kõnelevas saates on külas Sakret OÜ tootejuht Rene Vinkler, kellega räägime krohvimisest, plaatimistest ja pahteldamisest. Uurime, millised on erinevate segude võimalused ning kuidas toimub õige materjali ja tehnoloogia valik.

Saates vastame ka küsimusele, millises mahus võiks kõnealuseid töid teha kodus iga ehitushuviline ning mis tuleks oma keerukuse tõttu usaldada meistrile.

Saadet juhib Lauri Leet.

Eramaja ehitus: puitmajatootja näeb koroonas ka kasu

23.02.21 Eramaja ehitus: puitmajatootja näeb koroonas ka kasu

Kuula:

Kirjeldus:
Eramaja ehituse saates on teemaks elementmajad. Uurime, kuidas toimub Happy Home’i majade tootmine ning krundile paigaldamine, kui suures osas valmib hoone krundil ja kui palju toodetakse eelnevalt tehases. Lisaks räägime majade helipidavusest ja stabiilsusest.

Saates selgub ka, et inimesed, kes olid varem mõelnud eramu soetamise peale, hakkasid koroona-ajal oma unistusi täide viima ning see suurendas saate külalise, Happy Home’i müügijuhi ja omaniku Liisa Reesalu sõnul nõudlust.

Saadet juhib Lauri Leet.

Eramaja Ehitus: Ehitaja vigu kindlustus kinni ei maksa

03.07.2020 Eramaja Ehitus: Ehitaja vigu kindlustus kinni ei maksa

Kuula:

Kirjeldus:
Kodukindlustusest kõnelevas saates räägib PZU Kindlustuse tootejuht Kristo Õunapuu muu hulgas, millised on kindlustuslepingu välistused: näiteks katuse tormikahjustust kindlustus ei hüvita kui on tegemist ehitaja veaga või on kasutatud praakmaterjale. Uurime, millises seisukorras maju on üldse võimalik kindlustada ja kas kindlustada saab ka keskmisest vanemaid hooneid.

Saatest ei puudu ka üldine ülevaate, milliste riskide vastu saab kodumajapidamist kindlustada ning millist kodu juurde käivat vara kodukindlustus katab.

Saatejuht on Lauri Leet.

Eramaja ehitus: küttesüsteemide valik on lai

19.06.2020 Eramaja ehitus: küttesüsteemide valik on lai

Kuula:

Kirjeldus:
Eramaja omanikul on küttesüsteemide valikuvõimalused suured ning turg on kirju, tunnistab Pelletikeskuse ärijuht Aavo Isak saates Eramaja ehitus. Küttesüsteemi valikul lähtutakse tavaliselt mugavusest, hinnast ja keskkonnasäästust ning Aavo Isak rõhutab, et viimase seisukohalt pelletküttele palju alternatiive pole.

Saates tutvustab Isak pelletkütteks vajaminevaid seadmeid ning räägib viimase põlvkonna süsteemist, kuhu saab integreerida ka teisi kütteliike ning mis sisaldab majakontrollereid.

Saatejuht on Lauri Leet.

Eramaja ehitus: hea kardinalahendus algab projektist

12.06.2020 Eramaja ehitus: hea kardinalahendus algab projektist

Kuula:

Kirjeldus:
Eramaja ehituse saates on külas Harmtex Kardinasalongi tegevjuht Kadi Härma ning ettevõtte disainer Gea Grents, kes selgitavad, milliste põhimõtete abil koju kardinaid valida. Külalised tutvustavad, kuidas toimub kardinate abil interjööri üheks tervikuks sidumine või ka mõne detaili esiletõstmine ning kuidas personaalse kardinadisaineri abil sobilike kardinate leidmine protsess välja näeb.

Ohtrate eluliste näidetega saates räägime ka erinevate kangaste omadustest, värvi- ja mustrivalikutest ning kardinate paigaldamisest.

Saatejuht on Lauri Leet.