Kes on 15 aastat Eesti kergejõustikku juhtinud ettevõtja Erich Teigamägi?

88. Osa: Kes on 15 aastat Eesti kergejõustikku juhtinud ettevõtja Erich Teigamägi? by Tugitoolis sportlane

Kuula:

Kirjeldus:
Vestlussaates „Tugitoolis sportlane“ käis külas eelmisel nädalal taaskord Eesti kergejõustikuliidu presidendiks valitud Erich Teigamägi. Tähtsal ametikohal on ta olnud juba aastast 2006. Intervjueeris Kaarel Täll.

Teemade ring oli lai. Saaremaa mees Teigamägi meenutas põhjalikult, kuidas ta 1993. aastal rahavahetuspunkti pidas ning hiljem edukalt soojaärisse sukeldus. Uurisime, milline kriis on olnud vabas Eestis kõige rängem. Kinnisvaraga sina peal Teigamägi jagab ka investeerimissoovitusi. Mida tasuks praegu teha näiteks 20 000 euroga? Millisesse aktsiasse võiks uskuda?

Sajandi vahetuse paiku kutsus toonane kergejõustikuliidu juht Neinar Seli ta oma punti. Enne seda oli Teigamägi tavaline spordifänn, keda nähti tihti kergejõustikuvõistlustel „Alguses võttis see [kutse] sõnatuks,“ meenutas ta.

Pärast Seli tõusis presidendiks Sven Mikser, kuid 2006 kerkis pukki juba Teigamägi. Meenutame võimuvahetuse perioodi, mida saatsid ka toonases ajakirjanduses põhjalikult lahatud arusaamatused. „See oli aeg, kus tülitseti natukene palju,“ ütles president nüüd. Lisaks selgitas Teigamägi, miks on läinud nii, et juhiks kandideerides pole tal kunagi olnud ühtegi vastaskandidaati. Tuleb märkida, et alaliidu liikmete toetus temale on hääletustulemusi vaadates vankumatu.

Kui suur võiks olla ideaalne kergejõustikuliidu eelarve? Mida saab sponsor spordilt tagasi? Kas Teigamägi mõistis Toomas Annuse otsust spordi toetamisest loobuda? Kuidas saaks alaliit panustada treenerite koolitamisse? Kas sportlastele tehakse piisavalt dopinguproove, et Teigamägi saab seetõttu öösel rahulikult magada?

Kui tahad teada, kust tuleb ja mis mees on Erich Teigamägi, siis kindlasti saab saatest hulga vastuseid! Hüva kuulamist.

Erich Teigamägi: püüame tuua meie 10-võistluse tipud üheks võistluseks kokku

“Staadionijutud” | Erich Teigamägi: püüame tuua meie 10-võistluse tipud üheks võistluseks kokku by Staadionijutud

Kuula:

Kirjeldus:
“Staadionijutud” | Erich Teigamägi: peame plaani, kuidas Eesti 10-võistlejatele kodupubliku ees meeldejääv võistlust korraldada

Kergejõustikuteemalise taskuhäälingusaate “Staadionijutud” 30. osas tutvustab Eesti kergejõustiku köögipoolt äsja uueks nelja-aastaseks perioodiks ametisse valitud alaliidu president Erich Teigamägi.

Saaremaalt pärit Teigamägi asus Eesti kergejõustikku juhtima 2006. aastal, 35-aastase mehena, mil oli enda sõnutsi ettevõtluses läbinud ühe etapi ning otsis elus uusi ja huvitavaid väljakutseid. Et tugev kergejõustikupisik oli temas maast-madalast sees ja huvi meelisalale midagi tagasi anda samuti, otsustas ta end proovile panna. Täna, 15 aastat hiljem, on Teigamägi üks kõige kauem suure alaliidu presidendina ametis püsinud inimesi.

Pea kahetunnises usutluses avalikustab Teigamägi muuhulgas mitmeid huvitavaid mõtteid ja plaane seoses eelseisvate aastatega Eesti kergejõustikus. “Hea oleks, kui me suudaksime oma praegused tippmehed kümnevõistluses koondada korra ühele staadionile ja võistlusele. Võib-olla teha umbes selline maavõistlus nagu 1975. aastal, kus osalesid Nõukogude liidu, Lääne-Saksamaa ja USA kümnevõistlejad. Toona muidugi oli võistlusi vähem ja iga taoline väljund võeti paremini vastu. Tänavu on aga igal aastal tiitlivõistlus, lisaks näiteks Götzis. Aga see on miski, mille nimel me praegu tööd teeme,” ütleb Teigamägi.

Saate lõpus võetakse ette aga taas kuulajate küsimusmäng, millele saab vastuseid saata aadressile ekjl@ekjl.ee. Saadet juhib Karl Rinaldo.

Saates tuleb muuhulgas jutuks:
*Kas Teigamägi soovinuks, et tal olnuks tänavustel valimistel ka vastaskandidaat?
*Milliseid vigu on alaliit viimastel aastatel teinud?
*Kuidas Teigamägi noorena Saaremaal spordiga tutvust tegi?
*Kuidas tulevane alaliidu president 1990ndatel aastatel ettevõtlusega tegelema hakkas ja mis tõi edu?
*Millised tiitlivõistlused on jätnud Teigamägile kõige sügavama jälje?
*Milliste Eesti sportlaste elulooraamatud väärivad esiletoomist?
*Kuidas kergejõustikuliidul täna toetajate otsimine edeneb ja mida potentsiaalsetele sponsoritele väljundina pakutakse?
*Tiitlivõistluste teleülekannetest minevikus, olevikus ja tulevikus.
*Millist täiskasvanute tiitlivõistlust Eesti korraldada sooviks?
*Kas Kalevi staadionil hakatakse pärast renoveerimistööde lõpule viimist korraldama ka suuri kergejõustikuvõistlusi?
*Alaliit peab plaani, kuidas Eesti paremad kümnevõistlejad mõne aasta pärast kodupubliku ette võistlema tuua.

Kehakultuur Erich Teigamäega

«Kehakultuur» Erich Teigamäega

Kuula:

Kirjeldus:
Postimehe podcasti «Kehakultuur» kümnenda saate külaline on Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi, kes räägib kergejõustiklaste seisust seoses Tokyo olümpiaga, spordi rahalisest poolest koroonakriisis, Eesti ja Sloveenia spordi võrdlemisest ning meenutab, kust tema spordihuvi kaugel 1983. aastal alguse sai.