Cleantech: iga aasta saadetakse välja 62 triljonit spämmimeili

29.09.20 Cleantech: iga aasta saadetakse välja 62 triljonit spämmimeili

Kuula:

Kirjeldus:
Äripäeva raadio rohetehnoloogia saates Cleantech tuleb vaatluse alla digiprügi.

Aastas saadetakse hinnanguliselt 62 triljonit spämmimeili, mille keskkonnajalajälg on meeletu: see on võrdväärne 2 miljoni keskmise majapidamise energiatarbimisega päevas.

Mis on digiprügi, kuidas sellest lahti saada ja miks üldse peab sellest rääkima? Kui suur on iga pildi ja e-kirja keskkonnajalajälg ja kui kaugele saaksime lennata kui ei vastaks “Aitäh” sissetulnud kirjale?

Kõigest sellest räägivad Maailmakoristuspäeva üks eestvedajaid Anneli Ohvril ja Telia andmekeskuste teenuste juht Erik Janson. Saatejuht on Mart Valner.

Saadet toetavad Sunly OÜ ja MTÜ Cleantech ForEst.

Foto: Shutterstock

Tehnoloogiakompass: tehnoloogia areng suudab andmete tarbimistempoga kaasas käia

04.06.20 Tehnoloogiakompass: tehnoloogia areng suudab andmete tarbimistempoga kaasas käia by Äripäeva raadio

Kuula:

Kirjeldus:
Kui laialt tarbitav andmete hulk kasvab meeletu tempoga, siis tehnoloogia suudab piisava kiirusega kaasas käia, et kulutatav energiahulk ei kasvaks kõrgustesse, rääkisid saate “Tehnoloogiakompass” külalised.

“Tarbijate poole pealt, nii serverid kui erinevad võrguseadmed, see tehnoloogia areneb väga kiiresti. Serverite poole pealt iga 18 kuu tagant piltlikult salvestusmaht ja arvutusvõimsus kahekordistub. Mõnes valdkonnas võib isegi öelda seda, et tarbimise kasv andmemahtude vaates ei kasva sellise tempoga kui teistpidi tehnoloogia suudab efektiivsemaks minna,” rääkis Telia andmekeskuste teenuste juht Erik Janson.

Telia tehniliste sõlmede osakonna juhataja Mihkel Kõiv lisas, et olulist energia kokkuhoidu võib juba saavutada vanade tehnoloogiate sulgemisega.

Saates “Tehnoloogiakompass” rääkisime energiajuhtimisest ja energiakasutuse jälgimisest: millest pihta hakata ning kui energiakulukas on andmeäri. Saadet juhtis Priit Pokk.

Saadet toetab Telia.