Ajupesu Poliitikagurult 5

Ajupesu Poliitikagurult 5

Kuula:
https://traffic.libsyn.com/secure/ajupesu-poliitikaguru/Poliitikaguru_Ajupesu_5_audio_final.mp3?dest-id=1936073

Kirjeldus:
Laseme auru välja USA presidendivalimistest! Kes olid valimistel võitjad ja kaotajad? Kes olid kangelased ja tõprad? Kuidas mõjutab Bideni võit Euroopat ja Eestit? Ja kas tulekul on kodusõda?  Veste on salvestatud 9. novembril ning osalevad Erik Moora, Juhan Lepassaar, Keit Kasemets, Tõnu Runnel ja Tõnis Leht. 

Trikitatakse kõigiga, EKRE peab venevastase retoorika matma

Koalitsioonitegu | Trikitatakse kõigiga, EKRE peab venevastase retoorika matma

Kuula:

Kirjeldus:
Esmaspäeval tegi Keskerakonna esimees Jüri Ratas EKRE-le ja Isamaale ettepaneku hakata valitsust moodustama, esimene läbirääkimiste nädal on läbi saamas – Tagatoa saate stuudios arutavad selle koalitsiooni sünni võimalusi Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora, Delfi ja Eesti Päevalehe poliitikaajakirjanik Vahur Koorits ja saatejuht Raimo Poom.

Isamaa ja poliitdoping. Kas e-hääled soosivad Reformi?

Isamaa ja poliitdoping. Kas e-hääled soosivad Reformi?

Kuula:

Kirjeldus:
Värskeid poliitikauudiseid analüüsib Eesti Ekspressi peatoimetaja Erik Moora. Riigikogu valimistel anti rekordiline hulk e-hääli. Keda ja kas võib suur elektroonilise hääletuse eelistamine aidata? Vaatame üle Delfi valimismootorit kasutanud inimeste eelistused ja küsime, kas Isamaa kandidaat Tarmo Kruusimägi võttis poliitdopingut.

Presidendiennustused Erik Mooraga ja nostalgiamuusika Hardi Volmeriga

17. saade: presidendiennustused Erik Mooraga ja nostalgiamuusika Hardi Volmeriga by Eesti Ekspress

Kuula:

Kirjeldus:
EKSPRESSI PODCAST, 17. saade: presidendiennustused Erik Mooraga ja nostalgiamuusika Hardi Volmeriga

Tänases saates otsime vastust kahele küsimusele. Esimesena anname sõna tuntud politoloogile ja lootustandvale ajakirjanikule Erik Moorale, kes räägib meile sellest, kellest võiks saada president ja kes on hetkel seal favoriidid. Ühe käiguna võib võitjaks tõusta Eiki Nestor, aga kindlasti on seal ees veel üllatusi. Moora ennustused lähevad lõpuks nii üksikasjalikuks, et erinevalt ümmarguse jutu Mangist, kelle juttudest võib mida iganes välja lugeda, siis Eriku ennustuste üle saab pärast naerda (kui need muidugi pihta ei lähe).

Teises saatepooles pidi meil olema Samantha Fox, kes tuleb kuhugi väikelinna esinema, aga kuna Samantha ei saanud, siis tõime saatesse Eesti enda Samantha ehk Hardi Volmeri. Volmeri bändil Singer Vingeril sai hiljaaegu selle nime all mängitud 30 aastat ja nüüd ongi aeg mõtiskleda, et millal sai hoogsast protestibändist pigem nostalgiaprojekt. Ja miks üleüldse inimesed nostalgiaartiste vaatamas käivad.

Saate lõpetab Samantha Fox enda ainsa tuntud lauluga.

Kust tuleb Ieva Ilves ja kuhu läheb Erik Moora?

1. saade: kust tuleb Ieva Ilves ja kuhu läheb Erik Moora?

Kuula:

Kirjeldus:
Sel nädalal alustab tegevust Eesti Ekspressi podcast, mis toob iga nädal kuulajateni lehe olulisemaid teemad.

Tänases saates arutame Ekspressi uue peatoimetaja Erik Mooraga tulevikuplaane ja räägime ajakirjanik Marian Männiga esileedi Ieva Ilvese kuulsusrikkast minevikust.

Ekspressi podcast hakkab ilmuma igal nädalal Ekspressi veebis. Saadet juhivad ajakirjanikud Kristjan Pihl ja Dannar Leitmaa.