Süüdi pole Anier, süüdi pole Voolaid, aga see kolmas

88. saade: Süüdi pole Anier, süüdi pole Voolaid, aga see kolmas … by Pikk ette (ja ise järele)

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” värske osa vaatab Henri Anieri koondisesse kaasamise kulisside taha. Kuidas praegune olukord tekkis?

Kogu saate esimese pool on pühendatud Eesti koondise tegemistele. Sel nädalal ootavad ees mängud Itaalia ja Põhja-Makedooniaga. Millised on selle nädala sihid, eesmärgid ja reaalsed võimalused? Räägime ka koondise koosseisust, muuhulgas Erik Sorgast, Sergei Zenjovist, Karol Metsast, Joonas Tammest, Mattias Käidist, aga ka Sergei Mošnikovist, kel jäi koondisesse kuulumisest puudu juuksekarv.

Premium liiga peateemaks on formaadimuutusest tingitud olukord, kus FC Flora kindlustas omale 13. meistritiili. Mis viis Flora tiitli kaitsmiseni? Kas see jääbki nüüd nii? Möödunudnädalane karikadraama vürtsitas medaliheitlust ja liigast väljalangemise osas ei saa end turvaliselt tunda enam isegi mitte Narva Trans.

Saate lõpus teeme põike ka naiste jalgpalli maailma, mis on viimastel päevadel erisorti mõtteainet pakkunud. Saate tegid Kasper Elissaar, Kristjan Jaak Kangur ja Ott Järvela.

Levadiale jäi tõesti penalti andmata, kuid nädal varem läks täpselt vastupidi

72. saade: Levadiale jäi tõesti penalti andmata, kuid nädal varem läks täpselt vastupidi by Pikk ette (ja ise järele)

Kuula:

Kirjeldus:
Soccernet.ee taskuhäälingu “Pikk ette (ja ise järele)” 72. episood võtab jutuks Levadia-Flora ja Paide-Kalju duellid Premium liigas, kus paraku ei saanud taas üle ega ümber ka kohtunike teemast.

Millised tegurid aitasid kaasa sellele, et Levadia endale ise augu kaevas? Kas kohtunikke saab süüdistada ja peab süüdistama, et nad ei fikseerinud karistusalas käega mängu eest penaltit? Kuidas andis Paide kodus Nõmme Kaljule käest võidetava mängu ja miks ei ole väravajoonetehnoloogia rakendamine Eestis võimalikust eksimusest hoolimata otstarbekas?

Eesti koondislased teevad tegusid ka välismaal: Georgi Tunjov säras Itaalia kõrgliigas, Ilja Antonov tuli Armeenias meistriks. Väljakule naasesid nii Erik Sorga kui ka Mattias Käit, Joonas Tammel libises aga Meistrite liiga pääse napilt peost.

Ajaloorubriigis “Olid ajad, olid mehed” vaatame tagasi 2016. aasta EM-finaalturniirile, mis kujunes nii Portugali kui ka ennekõike Cristiano Ronaldo lunastusretkeks. Saate tegid Kristjan Jaak Kangur, Ott Järvela ja Rasmus Voolaid.