Cleantech: kriis tõi idufirmadesse puhastuse ja verivärsked ideed

04.08.20 Cleantech: kriis tõi idufirmadesse puhastuse ja verivärsked ideed

Kuula:

Kirjeldus:
Äripäeva raadio rohetehnoloogia saates räägime seekord sellest, kuidas valdkonna iduettevõtted koroonakriisiga kohanesid ja milliseid lahendusi praegusel ajal kiirenditest üldse välja tuleb.

Kas konvrentsidel mitteosalemine on iduettevõtele halb või hoopiski hea, sest siis on võimalik keskenduda oma reaalsele tootele, sellest räägib Cleantech ForEst tegevjuht Erki Ani.

Saadet juhib Mart Valner.

Miks on Eesti maailma parim koht energeetika startuppide jaoks?

Miks on Eesti maailma parim koht energeetika startuppide jaoks? by Arvamusfestival

Kuula:

Kirjeldus:
On levinud arusaam, et Eesti on üks parimaid kohti maailmas, kus oma lennukate ideede elluviimist alustada. Kas see on tõesti nii ning miks? Märkimisväärne on seegi, et samal ajal kui mujal maailmas räägitakse alles energeetikasektori andmete kogumise ja digitaliseerimise olulisest, siis meil on see etapp juba praktikas läbitud. Miks pole aga Eestis toimunud läbimurret kogutud info rakendamises? Eestis on loodud muu hulgas hea platvorm keskkonnasõbralike iduettevõtete kasvamiseks. Kuidas see toimib ning kas seniste edulugude pinnalt on 2035. aastal Eestis ka mõni energeetikasektori ükssarvik? Arvamusfestivali arutelul analüüsime, milline on Eesti potentsiaal energeetikasektori iduettevõtete kasvatamiseks ning kuidas suudab riik sellele kaasa aidata.

Arutelu juht: Erki Ani
Osalejad: Marit Lyngbaek (Plug and Play energia ja jätkusuutlikkuse programmi suurettevõtete partnerluse juht Silicon Valleys ), Georg Rute (Elering digitaliseerimise arendusjuht ja tarkvõrgu üksuse juht), Martin Kruus (Sunly asutaja), Birgit Aru
Korraldaja: Cleantech ForEst

Arutelu leidis aset 10. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.