Miks ei toimu võrkpalli ümber nii palju arutelu nagu korvpallis?

“Kuldne geim”, 90. osa | Miks ei toimu võrkpalli ümber nii palju arutelu nagu korvpallis? by “Kuldne geim”

Kuula:

Kirjeldus:
Võrkpalliteemalise taskuhäälingusaate “Kuldne geim” juubelihõnguline 90. osa läheb eetrisse Tartust, kus luubi alla võetakse muuhulgas Eesti spordi toetamine, Credit24 Meistriliiga põnevamad seigad ja kuulajate küsimused.

Esmaspäeva õhtupoolikult salvestatud saates võtavad sõna Tartu Bigbanki peatreener ja Eesti koondise abitreener Alar Rikberg ning endine tipprannavõrkpallur Kristjan Kais. Saatejuht on Karl Rinaldo.

Seekord tuleb jutuks:

*Kuidas disc-golfi ketas paksust lumest üles leida?
*Milline hinnang anda suurettevõtja Toomas Annuse tülile “Pealtnägija” ja ERR-iga?
*Kui suur tulu jääb Eesti võrkpalliklubidel tänavu publikuta mängimise tõttu saamata?
*Mida näitavad Leedu esiklubi Gargždai kolm järjestikust 0:3 kaotust Eesti klubidele?
*Nädalavahetuse märksõnaks kujunes nurgaründajate esiletõus.
*Eesti ja Balti liiga lõppfaas tuleb seekord teistsugune kui varem.
*Itaalia karikafinaalis nähti imelist blokiseeriat. Millega taolist seeriat selgitada?
*Soome karikavõistluste kullamängus kerkis võtmerolli 42-aastane võrkpallilegend.
*4Sport esitleb: lugejate küsimusi tuli eelmisel korral nõnda palju, et tegeleme nendele vastamisele seegi kord.
*Kes pääseksid Eesti meeskonda juhul, kui ükski mees ei tohiks mängida oma põhipositsioonil?
*Kellel on Eesti meesvõrkpalluritest hetkel tugevaim serv; kes on parim blokeerija; kes parim kaitsemängija; kes on aastaga enim arenenud jms.
*Miks ei toimu Eesti võrkpalli ümber foorumites nii palju arutelu nagu korvpallis ja jalgpallis?
*Timo Tammemaa üllatas Poola esiklubi.
*Saaremaalt lahkunud Evandro Dias Souza tegi Kreekas silmapaistva debüüdi. Mida see näitab?
*Kas saarlased pääsevad rahamuredest suuremate kadudeta?

Kuidas muutuvates oludes paremini kohaneda? Saatejuht Joosep Värk, külaline Maris Vainre.

#12 Kuidas muutuvates oludes paremini kohaneda? Saatejuht Joosep Värk, külaline Maris Vainre.

Kuula:

Kirjeldus:
Ajakirjanik ja ERRi Euroopa korrespondent Joosep Värk ning vaimse tervise teadlane Maris Vainre arutlevad, kuidas toetada iseennast muutlikes oludes. Suuremaid ja väiksemaid muutuseid tuleb elus alatasa ette – vahel teeme need omal soovil ja vahel satume olukorda, kus muutus toimub meie soovidest hoolimata. Milliseid nippe saame kasutada selleks, et muutuvate oludega kergemini kohaneda ja sellega seotud stressiga paremini toime tulla?

“Sodoomiakriis Eesti moodi”

#9 Võhkarid: “Sodoomiakriis Eesti moodi”

Kuula:

Kirjeldus:
Kristjan Lüüs oli kuri ja saatis homofoobid rassistid nihhi. Reitelmann oli kuri ja kutsus ERR saatejuhte loomapilastajateks. Jüri Ratas sai jalaga tagumikku ja kinkis selle eest kiusajatele torti. Samuti tegelesime Sanna Kartau artikliga, kes istus neli kuud vandenõuteoreetiliste sugemetega fringe-katoliikluse pesas.
Saatejuhtideks Märt Koik ja Andreas Jääger
Lindistatud 27.10.2020

AF2020: Euroopa Liidu taaskäivitamine

AF2020: Euroopa Liidu taaskäivitamine

Kuula:

Kirjeldus:
Koroonašokist toibuv Euroopa püüab majandust elavdada seninägematu ühislaenuga, mis paneb liidu solidaarsuse taas proovile. Kas eelmise finantskriisi vigu suudetakse vältida? Kuidas sobitub 750 miljardi eurone plaaster EL-i majanduse haavadele ja kas taastumispaketi võrrandisse võiksid kuuluda ka uued Euroopa maksud, mille Eesti valitsus on välistanud? Ja kuna Suurbritannia kõnelused EL-iga triivivad taas karide suunas, püüame ennustada, mis juhtub 1. jaanuaril 2021.

Arutelu juht: Johannes Tralla (ERR)
Osalejad: Eestist valitud europarlamendi liikmed
Korraldaja: Euroopa Parlamendi Büroo Eestis

Arutelu toimus 15. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Netflix vs Jupiter – Eesti televisiooni ja filmi ellujäämisvõimalustest globaalses digiilmas

Netflix vs Jupiter – Eesti televisiooni ja filmi ellujäämisvõimalustest globaalses digiilmas

Kuula:

Kirjeldus:
Üha enam inimesi vaatab telesisu mitte lineaarselt, vaid voogedastuses. Oma sammu selles sunnas tegi ka ERR, kes avas eriolukorra ajal uue voogedastuskanali Jupiter. Kas Jupiter suudab konkureerida globaalsete hiidudega nagu Netflix? Kas televisioon, nagu me seda teame, kaob või lihtsalt teiseneb? Kas vaataja jaoks on üldse vahet?

Arutelu juht: Indrek Ibrus (TLÜ meediainnovatsiooni professor)
Osalejad: Toomas Luhats (ERRi voogedastuskanali Jupiter juht), Paul Kristjan Lilje (endine Elioni sisuteenuste juht).
Korraldaja: Martin Aadamsoo

Arutelu toimus 14. augustil Paides. Vabas õhus tehtud salvestusele lisavad värvi tuule puhumine, lehtede kahin ja vihma krabin.

Ajakirjandusest ja rahvusriiklusest

«Lobjakas vs Vooglaid» ajakirjandusest ja rahvusriiklusest

Kuula:

Kirjeldus:
Alustuseks tuleb juttu ERRi uue nõukogu valimisest.. Kas meie ajakirjanikud on ideoloogiliselt sõltumatud või esindavad kindlat maailmapilti? Teise teemana tuleb juttu rahvusriikide ja Euroopa liidu vastasseisust, mis joonistus taas välja Saksa konstitutsioonikohtu ning Euroopa keskpanga vahelises konfliktis.

Kehakultuur Rivo Saarnaga

«Kehakultuur» Rivo Saarnaga

Kuula:

Kirjeldus:
Postimehe taskuhäälingu «Kehakultuur» 11. saates oli külas ERRi spordiuudiste juht Rivo Saarna, kes rääkis rahvusringhäälingu töökorraldusest koroonakriisis, Tokyo olümpiamängude ülekannetest, populaarsematest telealadest ning uutest saadetest.

Erik Roose – tippjuht, kes vastutab kogu Eesti rahva ees

“Edu Valem”, osa 4 | Erik Roose – tippjuht, kes vastutab kogu Eesti rahva ees by Edu Valem

Kuula:

Kirjeldus:
Taskuhäälingusaates “Edu Valem” oli Manta Maja stuudios seekordseks külaliseks pikaaegse kogemusega tippjuht, kes varsti juba kolm aastat on tüürinud Eesti Rahvusringhäälingut.

Aastal 1996 Eesti Ekspressi peadirektorina meediavaldkonda sisenenud Roose töötas peaaegu kaks kümnendit Postimehes ehk hilisema nimega Eesti Meedias, täites ärijuhi, müügidirektori ja peadirektori ametit.

Väga suurte kogemustega Roose abil jõudsime seekordses osas taas edu valemile sammukese lähemale, kui saime teada, millised omadused ja oskused on heal juhil vajalikud, kuidas stressiga toime tulla ja mitte tööd koju kaasa viia ning miks pole temal üheski senises ametis igav hakanud.

Pikalt lahkasime ka Eesti Rahvusringhäälingu juhi ameti eripärasid, kus tihti tuleb vastutust kanda kogu Eesti rahva ees, kuna maksumaksjatena tunnevad kõik teatavat õigust ERR-i teemadel sõna võtta.

Saadet juhivad Maxim Tuul ja Siim Semiskar. “Edu Valem” sünnib koostöös Manta Maja ja Rahajutud.ee portaaliga.

Kõik ettepanekud ja tagasiside on oodatud meiliaadressil info@rahajutud.ee.

Head kuulamist!

Kanepi võit French Openi 3. ringis ja võimalused 16 parema seas + intervjuud kohapealt

“Matšpall” | Kanepi võit French Openi 3. ringis ja võimalused 16 parema seas + intervjuud kohapealt

Kuula:

Kirjeldus:
Tennisejutud Pariisi südamest: Kaia Kanepi pääses Pariisis French Openil neljandasse ringi ja näitab endiselt imelist tennist. Miks ta Veronika Kudermetova pärast kaotatud avasetti nii kindlalt murdis ja mida oodata neljanda ringi kohtumisest horvaatlanna Petra Marticiga? Pariisisis arutasid õhtusöögilaua ääres suure slämmi teemadel saatejuht Gunnar Leheste, ERR-i spordiportaali juhataja Maarja Värv ja Eesti tenniseliidu peasekretär Allar Hint.

Caspar Salo

Caspar Salo on muusik ja minu lapsepõlve sõber. Ta on trummar bändides Lexsoul Dancemachine, Holy Motors ja Stressipank. Räägin temaga kuidas me väiksena sõpradeks saime, meie lapsepõlvest, tema muusika karjäärist ja kuidas see algas, kreisist elust ja kogemustest Mehhikos, putukate teadvusest, arutame kas professionaalseks muusikuks saamiseks on vaja koolis käia, kuulame ühe tema bändi lugu mis keelati ERR’is ära, räägime kas Eestis on võimalik muusikuna head elu elada, Caspar räägib oma elu kõige rock-starilikumast momendist, küsin veel paar idiootset küsimust ja lõpus jagab ta mulle oma vingeid kogemusi New Yorkis.

Einari Jututuba #12 – Caspar Salo