Inga Lunge. Hingake sisse ja tehke, mis tahate!

#26 Inga Lunge. Hingake sisse ja tehke, mis tahate!

Kuula:

Kirjeldus:
Ingaga kohtume tegelikult juba kaks nädalat varem. Saame stuudio ees kokku, tutvume põgusalt ning seejärel istume mikrofonide taha ja hakkame rääkima. Vestlus tüürib põnevatel teemadel siia-sinna ning märkamatult möödub poolteist tundi.

Saate salvestamise ajal kõlab kõik mulle kristallselgelt – heli on puhas ja mitte miski ei anna põhjust tehnilises kvaliteedis kahelda. Kui aga pärastpoole saadet kuulama hakkan, selgub ootamatu tõsiasi: meie vestlust Ingaga saadab ei tea kustkohast tekkinud sahin ja särin. Hääled kostuvad justkui kuskilt kaugelt kivi alt. Ühesõnaga asi on täielikult rikutud ja sellisel kujul ma seda avaldada ei saa.

Jube piinlik on, aga helistan Ingale ja selgitan olukorra ära. Tema hakkab seepeale vaid naerma ja ütleb, et ei imesta absoluutselt. Ja on nõus tagasi tulema!

Urmas Eero Liiv: Eestis on ainult neli päris nõida. “Selgeltnägijate tuleproovi” köögipool

#17 Urmas Eero Liiv: Eestis on ainult neli päris nõida. “Selgeltnägijate tuleproovi” köögipool by Eesti eso

Kuula:

Kirjeldus:
Hiljuti plahvatas uudis, kus Venemaa “Selgeltnägijate tuleproovi” saatejuht Sergei Safronov võttis osalejatelt altkäemaksu. Väidetavalt aitas mees neil raha eest erinevaid katseid läbida. Mis toimub Eesti “Selgeltnägijate tuleproovis”? Vastab Urmas Eero Liiv.

Kodumaise “Selgeltnägijate tuleproovi” tuntuim saatejuht Urmas Eero Liiv käis “Eesti esos” ja selgitas, miks tema arvates on Eesti saade palju tõelisem kui Venemaal.

Tihtipeale peetakse sellist laadi saateid kokkumänguks või montaažitrikiks. Safronovi uudis lisas sellele lõkkele muidugi õli juurde. Urmas selgitas täpselt, kuidas katseid saates filmitakse ning kirjeldas ka juhtumisi, mis võtteplatsil kõige rohkem kõhedust on tekitanud. Kas mees on võtteplatsil ka kummitusi või hingi näinud?

Urmas rääkis ka Eesti “Selgeltnägijate tuleproovist” läbi käinud nõidadest ja šamaanidest. Kes on tema hinnangul šarlatan ja kes mitte? Mees mainib siiski, et kuigi on skeptik, siis nõidadesse ta usub. Täpsemalt on neli Eesti nõida Urmase sõnul tõesti nõiad, kellel on päriselt üleloomulikud võimed. Kes need on?

Nõiad saavad ju ülipopulaarses saates kuulsaks ja hakkavad isegi seeläbi elatist teenima. Panused on kõrged! Pole mõni ime, et saatejuhtidele lisainfo eest raha pakutakse.

Urmas avaldab saate lõpupoole ka selle, kas talle on samuti althõlma raha pakutud. Ja kui palju?

Mehis Heinsaar. 10 aastat kirjanikku vaevanud terviseprobleem leidis ime läbi lahenduse!

#14 Mehis Heinsaar. 10 aastat kirjanikku vaevanud terviseprobleem leidis ime läbi lahenduse!

Kuula:

Kirjeldus:
Arstid ei osanud terviseprobleemi kuidagi lahendada. Küll sõi kirjanik erinevaid tablette ja proovis kõikvõimalikke kuure. Gripitüsistusena tekkinud terviseprobleem ei lasknud 10 aastat rahulikult elada. Kuniks …

„Eesti eso” saates rääkis kirjanik Mehis Heinsaar oma uskumatust kogemusest. Selle kohta võiks öelda lausa ime. Juhuslikult õllesaalist leitud mehed – üks neist oli äsja avastanud endal võimed – aitasid Mehisel terviseprobleemist vabaneda. Üks neist pani 15 minutiks käed ette ja järgmisel päeval oli mure kadunud. Ja on siiani kadunud.

Kohtumine oli kusjuures niivõrd juhuslik, et Mehis pole siiani saanud baarišamaanile tänu avaldada. Kes saadet kuulates isiku ära tunneb, võib meile märku anda aadressil eso@delfi.ee

Milline probleem kirjanikku vaevas, kuula lähemalt saatest!

Lisaks rääkisime pikalt ja laialt ka Mehise kirjatööst ning seitse aastat väldanud romaanist, mis peaks ilmuma järgmisel aastal.

Asse Sauga. Müstikakool – kas üleloomulikke võimeid saab koolis õppida?

#13 Asse Sauga. Müstikakool – kas üleloomulikke võimeid saab koolis õppida?

Kuula:

Kirjeldus:
Draakonimaagia kõlab ju peaaegu muinasjutuliselt. Tuleb välja, et Eestis tegeleb kool nimega Moodne Müstikakool. Asse Sauga sõnul antakse seal edasi väga iidseid teadmisi ja praktikaid oma elujärje parandamiseks. Mediteerimise ja muu sellise kõrval jagatakse teisigi nipp-trikke, mida inimesed igapäevaselt kasutada võivad.

Assega juhtus nii, nagu juhtub paljudega – mees sai edukaks, majanduslikus mõttes isegi rikkaks, ent tundis, et midagi jääb ikkagi puudu. Ta polnud õnnelik. Seepärast pöördus ta spirituaalsemate teemade poole ning on tänaseks jõudnud müstikakooli.

Asse jagab saates ka konkreetseid nõuandeid, mida saab kasutada täiesti tavaline inimene – selle jaoks ei pea minema müstikakooli või draakonimaagiat õppima. Oluline on leida enda jaoks aega.

Kuula vestlust lähemalt saatest!

Kalju Paldis. Kuidas on võimalik neli ja pool aastat ainult veest elada?

#10 Kalju Paldis. Kuidas on võimalik neli ja pool aastat ainult veest elada?

Kuula:

Kirjeldus:
Kalju Paldis nimetab end energomaniks, kes on juba 20 aastat olnud taimetoitlane. Mingil hetkel toitus mees enda sõnul ainult veest. Kalju käis sellest „Eesti eso” kümnendas saates rääkimas.

Kalju Paldis suhtub väga skeptiliselt ka vitamiinidesse. Tema sõnul toimub tänapäeval vitamiinide ületarbimine. Paastumine pole muidugi mingi uus nähtus – juba Jeesus Kristus tegi väidetavalt läbi 40-päevase paastu. Inimvõimete piire saab muidugi nihutada, kuid neli ja pool aastat ilma tahke toiduta elamine tundub üsna ekstreemne. Kuidas mees seda täpsemalt tegi ja mis tema kehaga sel perioodil toimus?

Paldise sõnul suudab ta vee sisse kõik vajaliku ise sisse panna. Ta suudab veest isegi purju jääda. Kalju julgeb juba väiksest peale natuke “uhuu” olla ja kuulab enda keha. Ta ei allu tavareeglitele ning tema moto on järgmine: läbi kerguste tähtede poole.

Lisaks arutasime saates ka kadunud hingede elu. Kalju rääkis noormehest, kes oli seksuaalses vahekorras juba siit maailmast lahkunud inimhingega. Kalju tundis ka ise ükskord füüsilist rünnakut suitsiidi kaudu lahkunud inimese poolt – ta löödi kehast välja. Skeptikutele ei pööra Kalju tähelepanu – ta ei pea end kellelegi tõestama.

Kuula saatest lähemalt!

Tagasiside: eso@delfi.ee
Saatejuht: Taavet Kase

Jaan Aru. Kas kasutame oma aju täit potentsiaali ja kuhu areneb tehisintellekt?

#9 Jaan Aru. Kas kasutame oma aju täit potentsiaali ja kuhu areneb tehisintellekt?

Kuula:

Kirjeldus:
„Eesti eso” üheksandas saates käis küla Tartu Ülikooli ajuteadlane Jaan Aru. Jutuks tuli Elon Muski uus leiutis Neuralink, tehnoloogia areng üleüldisemalt kui ka tehisintellekt. Kas meist saavad vasti robotid?

Mõned nädalad tagasi esitles Elon Musk toodet Neuralink. See on euromündi suurune kiip, mis paigaldatakse inimese koljusse. Leiutise eesmärk on õilis – panna halvatud käima, teha pimedad nägijateks ja ravida muid praegu ravimatuid haigusi.

Selle kõige üle arutasime neuroteadlase Jaan Aruga. Kuhu selline tehnoloogia välja jõuab – kas tehnoloogia ja inimese kokkusulamine on paratamatus?

Elon Muski esitluses tulid jutuks ka ulmelisemad ideed. Näiteks supernägemine, mälestuste salvestamine ja taasesitamine. Isegi telepaatia. Jaan Aru selgitas, millised võivad olla selliste ulmeliste ideede kõrvalmõjud.

Kuula saatest lähemalt!

Saatejuht: Taavet Kase
Tagasiside: eso@delfi.ee

Veiko Lasting. Maailma kõige lõõgastavam kogemus – floating

EESTI ESO 7 | Veiko Lasting. Maailma kõige lõõgastavam kogemus – floating by Eesti eso

Kuula:

Kirjeldus:
„Eesti eso” seitsmendas osas käis külas Veiko Lasting, jututeemaks oli floating. Sensoorse deprivatsiooni kambri lõi 1954. aastal John C. Lilly, esialgu kasutati kambrit kosmonautide treenimiseks – neid harjutati kaaluta olekuga harjuma.

Täielik pimedus, surmvaikus, kaaluta olek – see võib esialgu kõlada pisut hirmutavalt. Sensoorse deprivatsiooni kamber (sensory deprivation tank) on suur kaanega vann, kus inimene sisse poeb. Vannis on kehatemperatuuril vesi, kuhu on valatud suures koguses magneesiumsoola, nii et keha hakkab vee peal justkui hõljuma (seepärast nimetatakse seda inglise keele järgi floatimiseks). Justkui Surnumeres. Asja mõte on kaotada ära kõik välised aistingud – heli, visuaal, tunnetus. Kuna vesi on täpselt kehatemperatuuril, ei saa inimene pärast mõnda aega enam aru, kust algab vesi, kust lõpeb õhk. Keha kaob justkui täielikult ära, ent ajutegevus jätkub ilma segavate faktoriteta.

Floatimist kasutatakse ravimeetodina väga palju Rootsis. Seal sai oma esimese kogemuse ka Veiko. Rootsis on viimaste aastate jooksul antud välja ka kaks doktoritööd – floativate inimeste ajutegevust on mõõdetud. Aju lülitub kaaluta olekus rahulikku režiimi, mis on võrreldav meditatsiooniga. Rootsis tehtud doktoritööd keskendusidki kahele aspektile – mentaalsele ja füüsilisele.

Mentaalse poole pealt leiti, et kambris saab edukalt ravida depressiooni ja ärevushäireid. Füüsiliselt võitleb meie kesknärvisüsteem pidevalt gravitatsiooniga, ent kaaluta olekus kaob see faktor täielikult ära, mistõttu töötab kamber ka taastusravis. Meetodit kasutavad paljud sportlased, samuti leiavad floatimisest abi inimesed, kes vaevlevad igapäevaselt valude käes.

Saatejuht käis enne saadet ka ise asja proovimas ning nimetab sensoorse deprivatsiooni kambrit üheks maailma kõige lõõgastavamaks kogemuseks. Kehaliselt võiks seda natuke võrrelda saunaga – luud on pehmed, meel rahulik, argipäevamüra kuskil kaugel-kaugel.

Kuula saatest lähemalt!

Saatejuht: Taavet Kase
Tagasiside: eso@delfi.ee

Hüpnotisöör Ants. Kuidas on töötada palgamõrvariga?

EESTI ESO 6 | Hüpnotisöör Ants. Kuidas on töötada palgamõrvariga? by Eesti eso

Kuula:

Kirjeldus:
Teatavasti hüpnotiseeriti noort Mike Tysonit, kelle sisendati, et ta peab oma vastased hävitama. Tulemused olid fenomenaalsed – 80ndate lõpus-90ndate alguses polnud talle poksiringis vastast.

Ka Ants on palju töötanud sportlastega. Tema sõnul on hüpnoosi abil tõepoolest võimalik sportlaste tulemusi tõsta. Lisaks saab saatest teada hüpnoosi teistestki võimalustest. Kindlasti on paljud kas või teleekraanil näinud, kuidas hüpnoosi viidud inimesed lambana määgima või kanana nokkima hakkavad. „See on šõuhüpnoos, mida tuleb teraapilisest hüpnoosist rangelt eraldada,” selgitab Hüpnotisöör Ants.

Antsul tuleb töös ette ka kurioossemaid juhtumisi. Nimelt juhtus ühe kliendiga nii, et tema seksuaalne orientatsioon muutus – geimehest sai hetero. Esialgu oli klient Antsu peale hirmus vihane – ta läks ju oma partnerist lahku –, ent kui pool aastat hiljem naise leidis, tänas ta hüpnotisööri kogu südamest.

Saates tuli jutuks ka, miks mõned inimesed hüpnoosile ei allu või kui kiirelt kogu protsess aset leiab. Lisaks selgitas Ants, kuidas ta massihüpnoosi läbi viib.

Loomulikult on hüpnoosiga võimalik ravida ka foobiaid – näiteks arahnefoobiat ehk ämblikukartust – ja isegi sõltuvusi, ent mida aeg edasi, seda rohkem Ants sellest hoidub.

„Probleemi puhul tuleb vaadata ikkagi juurpõhjust ning selle avastamiseks kasutan peale hüpnoosi muid võtteid.”

Ta viib läbi teraapiasessioone, mida nimetab perekonnapsühhoteraapiaks. Samuti võiks neid nimetada läbielamisteraapiaks. Enne saadet tegi Ants teraapiasessiooni ka saatejuhile, kes elas läbi oma lapsepõlvetraumasid, rääkis enda väikse mina ja surnud sugulastega ning ütles kõva häälega välja asju, millele igapäevaselt võib-olla ei mõtlegi.

Ants jõudis hüpnoosi juurde tegelikult läbi enda vajaduse. Varasemalt eduka müügimehena töötanud mees on aga nüüdseks keskendunud täielikult terapeudiametile ning järjekorrad tema vastuvõtule on veninud kuudepikkuseks. Ta on läbi viinud üle 3000 sessiooni ja seetõttu tunneb eestlase hingeelu rohkem kui keskmine inimene. Eestlase põhiprobleem pole midagi üllatavad – ikka suhted, suhted, suhted.

Ants selgitab, kuidas inimesed suhetesse oma vanemate traumasid kaasa võtavad. Ja mitte ainult vanemate – ka eelnevate põlvkondade.

Kuidas näiteks vanavanemate küüditamiskogemused meid tänapäeval mõjutavad? Või miks saab Ants tapmisähvardusi? Või kuidas on töötada koos palgamõrvariga?

Täpsemalt kuula juba saatest!

Saatejuht: Taavet Kase
Tagasiside: eso@delfi.ee

Maiad Ja Esoteerika. Külas Kairi Kivirähk

#15 DALÍ PODCAST Maiad Ja Esoteerika. Külas Kairi Kivirähk by dalikarat | Dali Karat

Kuula:

Kirjeldus:
🎧 DALÍ PODCAST episood nr15: filmitegija, maagia- ja religiooniuurija Kairi Kivirähk 🎧
.
Oi-oi, KUI huvitav tuli saade Kairiga! Ta on kahtlemata üks põnevamaid ja sügavamaid naisi, keda ma olen viimasel ajal kohanud! Nii sügav, nii palju lugenud ja õppinud, tohutu kogemustepagasi ja universaalse tarkusega naisterahvas. Kairi on filmitegija ning käinud põneval kuuajasel seiklusel Guatemalas, et dokumenteerida maiade elu, maagilisi rituaale ja mõttemaailma.
.
Kairiga rääkisimegi maagiast, rituaalidest ja esoteerikast, vaimsest teekonnast ja olulistest taipamistest, maiade kultuurist ja nende astroloogilisest sünnikaardist.
.
Saatest saad teada:
🧡 Kes on maiad ja mida neilt õppida?
💛 Kuidas sukelduda vaimsesse maailma?
💚 Kuidas uurida maagiat ja religiooni, aga mitte jääda nendesse lukku?
💙 Mis vahe on teadmis- ja kogemuspõhisel teadmisel?
.
Podcasti leiad 👇🏻
🎥 Youtube – https://youtu.be/xfxZvOA0D2E
🎙 Soundcloud – http://tiny.cc/maiadjakairi
📟 Spotify – http://tiny.cc/maiadekairi
.
Kairi koduleht on www.kalephi.com ning sealt saad tellida ka maiade astroloogilise sünnikaardi. Kui mainid tellimisel “Dalí podcast”, siis saad TASUTA suhtekaardi 🙂
.
Kairi soovitatud info sügavamaks uurimiseks:
1) Ravimtaime kool Eestis: Herbaatika kool – õpetaja Metsamoor ehk Irje Karjus
2) Tarost huvitujale raamatud: Paul Clark ja B.O.T.A – The Fraternity of Hidden Light
3) Naismaag: Dion Fortune
4) Elementmaagia lemmikraamatuid: http://tiny.cc/g51ksz
5) Tõsiselt teemasse minejale, tasuta loenguid ja raamatuid: https://gnosticteachings.org/
Soovitan alustada koolitusest: Meditation Essentials (isegi neile, kes palju mediteerinud)
6) Franz Bardoni raamatud- hermeetiline maagia
7) Akadeemilisem raamat maagilistest koolkondadest: “The Occult World” 2014
8) Maiade filmi link ja artikli lingid – http://tiny.cc/r51ksz , https://youtu.be/ExRgtNFcF_c , https://www.ajakiri.ut.ee/artikkel/3693
.
Ilusat kuulamist ja naudi endasse sukeldumist! ❤️
Dalí
.
.
#podcasts #dalipodcast #podcast #taskuhääling #täieliknauding #naudinmidateen #armastus #olenõnnelik #happiness #teenimisekunst #teenimiseilu #dalikarat #dali #teadlikloomine #manifestations

License: all-rights-reserved

Maiad Ja Esoteerika. Külas Kairi Kivirähk

#15 DALÍ PODCAST Maiad Ja Esoteerika. Külas Kairi Kivirähk by dalikarat | Dali Karat

Kuula:

Kirjeldus:
🎧 DALÍ PODCAST episood nr15: filmitegija, maagia- ja religiooniuurija Kairi Kivirähk 🎧
.
Oi-oi, KUI huvitav tuli saade Kairiga! Ta on kahtlemata üks põnevamaid ja sügavamaid naisi, keda ma olen viimasel ajal kohanud! Nii sügav, nii palju lugenud ja õppinud, tohutu kogemustepagasi ja universaalse tarkusega naisterahvas. Kairi on filmitegija ning käinud põneval kuuajasel seiklusel Guatemalas, et dokumenteerida maiade elu, maagilisi rituaale ja mõttemaailma.
.
Kairiga rääkisimegi maagiast, rituaalidest ja esoteerikast, vaimsest teekonnast ja olulistest taipamistest, maiade kultuurist ja nende astroloogilisest sünnikaardist.
.
Saatest saad teada:
🧡 Kes on maiad ja mida neilt õppida?
💛 Kuidas sukelduda vaimsesse maailma?
💚 Kuidas uurida maagiat ja religiooni, aga mitte jääda nendesse lukku?
💙 Mis vahe on teadmis- ja kogemuspõhisel teadmisel?
.
Podcasti leiad 👇🏻
🎥 Youtube – https://youtu.be/xfxZvOA0D2E
🎙 Soundcloud – http://tiny.cc/maiadjakairi
📟 Spotify – http://tiny.cc/maiadekairi
.
Kairi koduleht on www.kalephi.com ning sealt saad tellida ka maiade astroloogilise sünnikaardi. Kui mainid tellimisel “Dalí podcast”, siis saad TASUTA suhtekaardi 🙂
.
Kairi soovitatud info sügavamaks uurimiseks:
1) Ravimtaime kool Eestis: Herbaatika kool – õpetaja Metsamoor ehk Irje Karjus
2) Tarost huvitujale raamatud: Paul Clark ja B.O.T.A – The Fraternity of Hidden Light
3) Naismaag: Dion Fortune
4) Elementmaagia lemmikraamatuid: http://tiny.cc/g51ksz
5) Tõsiselt teemasse minejale, tasuta loenguid ja raamatuid: https://gnosticteachings.org/
Soovitan alustada koolitusest: Meditation Essentials (isegi neile, kes palju mediteerinud)
6) Franz Bardoni raamatud- hermeetiline maagia
7) Akadeemilisem raamat maagilistest koolkondadest: “The Occult World” 2014
8) Maiade filmi link ja artikli lingid – http://tiny.cc/r51ksz , https://youtu.be/ExRgtNFcF_c , https://www.ajakiri.ut.ee/artikkel/3693
.
Ilusat kuulamist ja naudi endasse sukeldumist! ❤️
Dalí