Indrek Laul – Juilliardi klaverivirtuoos, Estonia klaverivabriku omanik

#005: Indrek Laul – Juilliardi klaverivirtuoos, Estonia klaverivabriku omanik by Podcast: Globaalsed eestlased

Kuula:

Kirjeldus:
Meie viies saatekülaline on Indrek Laul, kelle elu keskmeks on alati olnud klaver. Ta valdab seda pilli täielikult nii mängijana, tootjana kui ka ettevõtjana. Ta on üks vähestest eestlastest, kui mite ainuke, kes on lõpetanud Julliardi konservatooriumi, ja kool ise on Indreku kandnud Julliardi saja nimekaima lõpetaja sekka läbi aegade. Estonia klaverivabriku omanikuna on Indreku eesmärk olla hea omanik, ja ta räägib sellest lähemalt, mida see tema jaoks tähendab. Tema elulugu on justkui otse filmist võetud, ja isegi kui see valdkond sind niivõrd ei paelu, siis pane tähele kuidas Indreku lugude vestmise oskust, millest on meil palju õppida.

Selle saate salvestamise päeval oli meil erakordne võimalus kuulata ka värskelt Arvo Pärdile valmistatud Estonia klaverit, mida Indrek lahkelt mängis, ning ma lihtsalt seisin seal kogu selle situatsiooni lummuses.

Lisaks räägime sellest:

– Kuidas ta Julliardis sisseastumiseksameid käis tegemas samas kui õppemaksuks raha ei olnud
– Mis tunne oli õppida maailma tippkonservatooriumis ning pöörata kriitika õppetundideks?
– Kuidas ta paralleelselt Julliardi õppetööga jõudis järeldusele, et temast võiks saada ka ettevõtja?
– Kuidas ta mõtleb klaveritootmisest ning jagab ka meeldejäävaid müügilugusid Forbesi, Jay Leno , Larry Ellisoni ja Morgani perekonnale

Kuulake kui pühendunud võib üks inimene olla ühele muusikainstrumendile. Ma arvan, et Eestil on väga vedanud, et meil on selline kultuuriaadik ning kvaliteedile pühendunud inimene nagu Indrek Laul. Head kuulamist.

Kõik saatetutvustused koos märkmete ja viidetega on leitavad veebis aadressil memokraat.ee/category/podcast.

Jälgige meid Twitteris @GlobaalneEesti

Podcasti taustamuusika: Pete Josef “Colours” (www.petejosef.com), plaadifirma Sonar Kollektiv (@sonar-kollektiv). Kõik õigused kaitstud.

Ekspordibränd Eesti – Indrek Laul / Estonia Klaverivabrik

Turundusraadio 147: Ekspordibränd Eesti

Kuula:

Kirjeldus:
Estonia Klaverivabrik juht Indrek Laul jagas oma kogemusi Eesti riigi nime kasutades eksportimisest. Palju USA turu kogemusi!

Indrek Laul on esineja ka Tallinn Marketing Week seminaril “Rahvuse brändimine”.