Triniti Eetris: Uus strateegia avab krüptodele Euroopa finantsmaailma ukse

20.01.21 Triniti Eetris: Uus strateegia avab krüptodele Euroopa finantsmaailma ukse

Kuula:

Kirjeldus:
Eelmise aasta 24. septembril võttis Euroopa Komisjon vastu digitaalse rahanduse paketi, millel on neli prioriteeti ning mis toovad Eestis kaasa kaks finantssektorit puudutavat regulatsiooni. Advokaadibüroo Triniti advokaat Maarja Lehemets ja vandeadvokaat Sten Veidebaum selgitavad, mis on selle paketi eesmärgid ning kuidas loodavad regulatsioonid hakkavad mõjutama krüptovarade teenusepakkujaid. Saade valmib koostöös advokaadibürooga Triniti.

Fookuses Euroopa majandus: triljoni euro jagamisel otsitakse tupikust väljapääsuteed

20.11.20 Fookuses Euroopa majandus: triljoni euro jagamisel otsitakse tupikust väljapääsuteed

Kuula:

Kirjeldus:
Uues saatesarjas “Fookuses Euroopa majandus” heidame pilgu peale sellele, mis toimub Brüsselis Euroopa Liidu koridorides.

Milliseks kujuneb Euroopa Liidu lähitulevik – kuidas jaguneb pikaajaline eelarve ja mis saab taastefondi rahadest? Millised tagajärjed on roheleppel ja digiarengut puudutavatel otsustel, põllumajanduse kokkulepetel ja migratsioonivaidlustel? Ning kuidas hakkab see kõik mõjutama Eestit ja Eesti ettevõtjaid? Nendest kõikidest teemadest räägime.

Avasaates tuleb juttu aga seitsmeaastasest eelarvekavast, mille maht on ligi 1,1 triljonit ehk umbes 1 074 000 000 000 eurot. Seda aitavad lahata Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juht Keit Kasemets ning europarlamendi liige Urmas Paet. Saadet juhib Priit Pokk.

Saadet toetab Euroopa Parlament.

Foto: Reuters/Scanpix

Meediakonkurentsist, kohtunike võimust ja abortide rahastamisest

Meediakonkurentsist, kohtunike võimust ja abortide rahastamisest

Kuula:

Kirjeldus:
Iganädalases saatesarjas “Lobjakas vs Vooglaid” analüüsivad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid erameedia ja riiklikult rahastatava rahvusringhäälingu konkurentsi, mille ajendiks on Meediaettevõtete Liidu kaebus Euroopa Komisjonile. Lisaks arutlevad Lobjakas ja Vooglaid riigikohtu ja kohtunike võimu ning nende demokraatliku mandaadi ning abortide riikliku rahastamise üle.

Võõrtöölistest

«Lobjakas vs. Vooglaid» võõrtöölistest

Kuula:

Kirjeldus:
Juttu tuleb EKRE plaanist sulgeda piirid võõrtööjõule – saatejuhid arutlevad ka selle üle, kas meil on avatud või autonoomne majandus ning võetakse ette ka välistudengite ning maasikakorjajatega seotud problemaatika. Teise suure teemana tuleb jutuks Euroopa Komisjoni välja pakutud Euroopa majanduse taaskäivituse pakett. Lõpetuseks vaatavad saatejuhid enne suvepuhkusele minekut tagasi möödunud hooajale.

Mis Eestist saab? Eesti Euroopas. Siim Kallas ja Marko Mihkelson

Mis Eestist saab? Eesti Euroopas. Siim Kallas ja Marko Mihkelson.

Kuula:

Kirjeldus:
Reformierakonna järjekordses “Mis Eestist saab?” saates arutlevad Siim Kallas ja Marko Mihkelson. Peateemaks on Eesti Euroopas. Poliitikud anaöüüsivad nii Euroopa komisjoni taastekava, kui Eesti olukorrast Euroopas.

Irma Kaljulaid – 7 keelt rääkiv polüglott, sild Euroopa rahvaste vahel

#006: Irma Kaljulaid – 7 keelt rääkiv polüglott, sild Euroopa rahvaste vahel by Podcast: Globaalsed eestlased

Kuula:

Kirjeldus:
Minu kuues saatekülaline on polüglot Irma Kaljulaid, kes täna töötab Euroopa Komisjoni pressiatašeena Pariisis, kuid kes on pidanud mitmeid huvitavaid ameteid ning kes alustas oma karjääri tõlgina. Siin saates ei esinda Irma aga oma tööandjat, vaid väljendab oma isiklikke arvamusi ning jagab oma isiklikke kogemusi.

Me kuuleme tema lugu, mis on lugu Euroopa rahvastest, ning see episood on hea õppetund meile kõigile kuulamise ja üksteise mõistmise olulisusest. Lisaks eesti keelele räägib ta inglise, prantsuse, leedu, hispaania, kreeka, vene ja veidi ka soome ning portugali keelt. Irma on töö tõttu elanud nii Luksembrugis, Soomes, Indias kui Prantsusmaal, ning töö tõttu reisinud ka Aafrikas, Kreekas ning mujalgi.

Lisaks räägime Irmaga:

– tema tööst Pariisis ning kuidas ta sinna jõudis;
– kuidas ta mõtleb keelte õppimisest, tõlikimisest ja erinevatest rahvastest aru saamisest?
– kuidas tekkis tal tugev side teiste Euroopa rahvastega hoopis Indias elades; ja ta kirjeldab eriti hästi seda milline oli tema India kogemus vs siis see mida me stereotüüpidest teame;
– Luksemburgi eestlastest ja Globaalsest Eestist ning mida see üldse tähendab;
– me räägime ka palju Eestist ning ning saate lõpupoole vastab Irma ka igipõlisele küsimusele – kes ikkagi on tõeline eestlane?

Irma on tõeline pärl. Ta esindab uut põlvkonda, kelle jaoks on maailm lahti mitte ainult piiride kontekstis, vaid ka keelte ja kultuuride kontekstis. Samas on ta piisavalt vana, et mäletada veel Nõukogude Liidu viimaseid aastaid, ning selles kõige juures jääb ta äärmiselt tagasihoidlikuks ja ma arvan, et tema näol on Eestil olemas sild Euroopa rahvaste vahel, kes aitab meil üksteist paremini mõista.

Siin on minu vestlus seitset keelt rääkiva Irma Kaljulaiuga. Head kuulamist!

Kõik saatetutvustused koos märkmete ja viidetega on leitavad veebis aadressil memokraat.ee/category/podcast

Jälgige meid Twitteris @GlobaalneEesti

Podcasti taustamuusika: Pete Josef “Colours” (www.petejosef.com), plaadifirma Sonar Kollektiv (@sonar-kollektiv). Kõik õigused kaitstud.