Vanad on popkultuuris läbi murdnud

Vanad on popkultuuris läbi murdnud

Kuula:

Kirjeldus:
Vanainimesed ja popkultuur? Kas need kaks tõesti käivad koos? Postimehe ja 60+ ajakirjanikud Aimar Altosaar ja Eve Rohtla võtsid teema luubi alla.

Kvaliteetminutid rahast

Kvaliteetminutid rahast

Kuula:

Kirjeldus:
Rahvastik vananeb ning eakatel on aina rohkem raha käes. Kes esimesena muutuse ära tabab, on võidumees. Aimar Altosaar ja Eve Rohtla arutlesid, millised on vanainimeste suhted rahaga, kas eakatele peaks rohkem reklaami suunama ning kuhu me üldse niimoodi välja jõuame.

Töö otsimisest

«Kvaliteetminutid» töö otsimisest

Kuula:

Kirjeldus:
Kuidas elukogenud inimene saaks leida endale töökoha? 60+ peatoimetaja Eve Rohtla ja Postimehe arvamustoimetaja Aimar Altosaar võtsid vaatluse alla, mida saab inimene ise teha ja millega peaksid tööandjad arvestama. Eve rõhutas, et töökuulutus peab olema lihtne, loogiline ja arusaadav, et pika tööajalooga inimesed üldse söandaksid end pakkuda.

Üksindusest karantiiniajal

Kvaliteetminutid üksindusest karantiiniajal

Kuula:

Kirjeldus:
Postimehe taskuhääling «Kvaliteetminutid» võttis koroonaajal uuesti vaatluse alla üksinduse, üksilduse ning kuidas nendega hakkama saada. Jutuks tuleb, et millised inimesed saavad kriisiga paremini hakkama ning kuidas tõsta enda turvatunnet.

Meedia pimetähnist

«Kvaliteetminutid» meedia pimetähnist

Kuula:

Kirjeldus:
Millegipärast valitseb ajakirjanduses kujutlus, et vanainimesed on ühiskonnale koormaks, justkui nad oleksid kõigil jalus ja ülepeakaela veidrikud. Lugusid illustreeritakse piltidega tuvisid toitvatest vanaprouadest või hädistest härrasmeestest, kuigi tegelikult on pilt kirjum. Eve Rohtla ja Aimar Altosaar annavad nõu, kuidas lahendada meedia kõverpeegli probleemi, kas seenioritele suunatud omaette väljaanded on halb toon ning kuidas saada võitu vanainimeste hädaldamisest ja noorte ükskõiksusest.

Üksindusest

«Kvaliteetminutid» üksindusest

Kuula:

Kirjeldus:
Inimesele on kõige raskem üksi olla. Isegi kui kaaslased on kõrval, võid tunda üksildust. Eve Rohtla ja Aimar Altosaar räägivad, mida peaksid tegema kogukonnad, et inimesi kokku tuua ning kas eestlastel ja venelastel on selles küsimuses vahet.

Miks me kardame vanaks jääda?

miks me kardame vanaks jääda?

Kuula:

Kirjeldus:
Ela hästi, sure püsti! Vanadust ei pea kartma, aga sellega kaasnevateks muutusteks tuleb valmis olla. Kuidas teha nii, et iga elatud eluaasta oleks õnn? Jutustavad Eve Rohtla ja Aimar Altosaar.

Kas vana inimene on ühiskonnale koormaks?

kas vana inimene on ühiskonnale koormaks?

Kuula:

Kirjeldus:
Noorena on vähestele surra antud. Kui me ühiskonnas anname signaale, et inimesed on väärtusetud, siis kuidas me saamegi luua tervet kogukonda? Eve Rohtla ja Aimar Altosaar peavad aru.

Väärikast vananemisest

«Kvaliteetminutid» väärikast vananemisest

Kuula:

Kirjeldus:
Kuula Postimehe uut saadet Eve Rohtla ja Aimar Altosaarega. Väärikas vananemine tähendab, et kõigile leitakse kogukonnas oma koht ja eakaid võetakse arvesse ka siis, kui nad ei jaksa noortega võidu joosta.