Rohelise 40 varjundit ehk Kas tõesti tuleks keskkonna nimel joosta ringi palja pepuga?

Episood 36: Rohelise 40 varjundit ehk Kas tõesti tuleks keskkonna nimel joosta ringi palja pepuga? by Ussikeeled

Kuula:

Kirjeldus:
Seekord on „Ussikeelte“ stuudios külaliseks kirjanik ja Õhtulehe ajakirjanik Evelin Kivimaa, kellega arutleme, kui roheliselt on tänapäeval võimalik elada ja milliseid ohverdusi see kaasa toob.

Puudutame ka levinumaid trollimisteemasid, nagu näiteks see, kas keskkonnasõbralikkuse huvides tuleks loobuda laste saamisest. Või kuidas üldse sellisesse väitesse suhtuda? Samuti, kas poleks eriti roheline lipata soojal suveajal ringi palja pepuga, et mitte riideid kulutada.

Mõtleme, kas tänapäeva Eestis on üldse võimalik sedasorti roheline eluviis, mis täidaks kõik nõutud lahtrid. Mida aga saab tavaline inimene teha selleks, et elada keskkonda säästvamalt ja samas omadega mitte päris hulluks minna?

Kuula!

Koroonaviiruse üks tagajärgedest Keenias: koolitüdrukute massiline rasestumine

236. osa: Koroonaviiruse üks tagajärgedest Keenias: koolitüdrukute massiline rasestumine by Järgmine peatus

Kuula:

Kirjeldus:
Tänase saate külaline Evelin Kivimaa naasis alles möödunud kuul Keenia reisilt.

Alustuseks räägib ta loomulikult sellest, kuidas õnnestus praegusel ajal Keeniasse minna – igal pool maailmas on ju korralikud piirangud. Sealjuures Keenias on need piirangud isegi ekstrasuured. Kui kevadel selgus, et riigis on üheksa koroonapositiivset, teatas president rangetest meetmetest, mis kestavad praeguse ajani. Kahjuks on inimesed nendest üsna väsinud ning püüavad üha rohkem viilida.

Evelin käis Keenias MTÜ Mondo kaudu, mis teeb sealmail arengukoostööd. Niisiis kohtus saatekülaline väga erinevate elusaatustega inimestega, kelle lood tegid ühelt poolt kurvaks, kuid teisalt avaldasid muljet.

Samuti jutustab Evelin temasugust abikaasat soovinud taksojuhist, Eesti majast ühes väikeses külakeses, 15aastaste koolitüdrukute rasestumisest, imelisest loodusest ja loomadest ning palju muud.