MULL 44: Mari-Liis Suvi “Täidetud missioon!”

MULL 44: Mari-Liis Suvi “Täidetud missioon!”

Kuula:

Kirjeldus:

August 4, 2021

Täna on külas üks tohutult siiras, ilusate mõtete ja positiivse ellusuhtumisega Mari-Liis Suvi. Räägime Mari-Liisiga elu keerdkäikudest ja sellest, miks vahel need isegi vajalikud on, sellest, kas tohutu tööalane edu ja karjääriredelil ronimine peaks olema kõigi eesmärk, räägime perest, raseduse katkemisest ja sellega seonduvatest emotsioonidest aga ka emaks olemisest. Sellest sai üks ilus ja hingestatud vestlus, head kuulamist!
Podcast MULLi toetavad: Nudist, Miterassa, Bioderma
podcastmull.ee

Ragne Värk “Maitseelamuste kaadri taga!”

Ragne Värk “Maitseelamuste kaadri taga!”

Kuula:

Kirjeldus:

July 21, 2021

Retseptiideedest toidufotograafiani, juhuslikust blogi avaldamisest kuni eesmärkideni – külas on tõeline kokandusinspiratsioon, Ragne Värk! Pane vaim valmis üheks maitseelamuste ja isutekitajate rohkeks saateks, sest Ragne mõtted, kogemused ja telgitagused kokanduse- ja blogimaailmast on täna Sinu ees! Muuhulgas räägime sellest, mida sel suvel kindlasti köögis veel katsetama pead, kuidas lapsi rohkem tegevustesse kaasata ja neile mitmekülgsemat toidulauda nauditavamaks teha!
Head kuulamist!
Podcast MULLi toetavad: Nudist, Miterassa, Bioderma
podcastmull.ee

Aljona Gorbatškova “Allaandmine ei tule kõne alla!”

Aljona Gorbatškova “Allaandmine ei tule kõne alla!”

Kuula:

Kirjeldus:

July 7, 2021

Ettevõtluse A&O, bränding, turundus, fookuse seadmine ja tahte olulisus – külas on Tassikookide ning Placent Active looja, Aljona Gorbatškova! Aljona jagatud mõtted ning kogemused ettevõtlusteekonnast on tõeliseks inspiratsiooniks ning annavad Sulle kindlasti mõne uue mõtte või vaate, kuidas edukamalt nii oma eesmärke seada kui nendeni jõuda. See kirg ja siiras soov luua väärtust, mis Aljonast ning tema tegemistest õhkub on imetlusväärne ja innustav. Et maailmas oleks rohkem särasilmseid ning nii tohutu suure tahtejõuga tegijaid!
Head kuulamist!
Podcast MULLi toetavad: Nudist, Miterassa, Bioderma
podcastmull.ee

Keili Sükijainen “Kõik on võimalik, kui näed vaeva!”

Keili Sükijainen “Kõik on võimalik, kui näed vaeva!”

Kuula:

Kirjeldus:

June 21, 2021

Esimene MULLi suvine erisaade on kohal ja kohe päris ausalt olen ma selle saate või õigemini selle saatekülalise osas olnud väga pikalt elevil ja ootusärev, mistõttu on mul super hea meel, et saad seda saadet lõpuks kuulata! Külas on minu silmis täielik power naine Keili Sükijainen, kellega räägime saates teletööst ja selle telgitagustest, oma suhtumise ja mõtteviisi mõjust ja muidugi jagab Keili ka oma mõtteid seoses ettevõtlusega!
Head kuulamist!
Podcast MULLi toetavad: Nudist, Miterassa, Bioderma
podcastmull.ee

Liisa-Maria Lillepea “Taaskasuta & taasarmasta!”

Liisa-Maria Lillepea “Taaskasuta & taasarmasta!”

Kuula:

Kirjeldus:

June 9, 2021

MULLi II hooaja viimane tuleb eriti suure pauguga ehk külas on positiivsusest, motiveerivatest mõtetest ja põnevatest vaadetest tulvil Liisa-Maria Lillepea! Räägime saatest sellest, kes või mis on Basaar ning kuidas see Sulle kasulik võiks olla. Liisa jagab saates mõtteid moest, trendidest ja taaskasutusest, aga seda kõike kombineeritult ettevõtluse ning start-upindusega. Liisa on üks selliseid inimesi, kelle mõtteid võikski kuulama jääda, sest ta suudab seda teha põnevalt ja kaasahaaravalt ning ma loodan, et see jõuab ka tänasest saatest Sinuni. Kui saadet kuulates avastad, et hirmsasti oleks vaja uusi suviseid outfite või märkad, et sul on kapis ägedaid esemeid, mis ehk kellelegi teisele rohkem rõõmu pakuks, siis Basaari super kihvti kontseptsiooniga saad tutvuda Basaari äpis, basaar.com või thebasaar Intsagrami kontol.
Head kuulamist!
Saade on valminud koostöös Basaariga.
https://basaar.com
https://www.instagram.com/thebasaar/
https://www.podcastmull.ee
 

Merle Liivak “Hoia suurt pilti, luba väikeseid asju!”

Merle Liivak “Hoia suurt pilti, luba väikeseid asju!”

Kuula:

Kirjeldus:

June 2, 2021

Tänases saates on külas ajakirja EMA peatoimetaja, väga ilusate, eluliste ning sügavate mõtetega, imetlusväärne Merle Liivak. Ma olen tundnud MULLi saateid tehes väga erilisi emotsioone, pidanud hästi hingestatud vestlusi, aga Merle võlus mind oma täieliku kohalolekuga. Vestleme saates mitmetel erinevatel teemadel alates ühe ajakirja sünniloost ning sellega kaasnevatest väljakutsetest, naiseks olemisest, emaks olemisest ja kuni laste koduõppeni välja. Minu südames on suur koht ilusatele, kahe jalaga maa peal olevatele ja samas natukene teist-moodi-tegutsevatele inimestele ja projektidele ning Merle koos ajakiri EMAga on kindlasti üheks neist. Ma soovin Sulle mõnusat kuulamist ning kui siin mõtetest veel väheks jääb või Sa oma hommikukohvi ja äkki ka väikese rabarberikoogi kõrvale mõnusat lugemist soovid, siis EMA uue numbri peaksid nüüd või siis kohe-kohe juba poe riiulitelt leidma.
Head kuulamist!
podcastmull.ee

Podcast MULL toob kuulajateni innustavad lood ägedatest naistest

Podcast MULL toob kuulajateni innustavad lood ägedatest naistest

Podcast MULL on ägedate, toetavate ja inspireerivate naiste kogukond, mida veab eest karismaatiline Evelin Veermets, kes igapäevatööna juhib oma loovagentuuri.

MULL sai alguse Evelini aastatepikkusest podcastide armastusest, kuulates nii valdkonna spetsiifilisemaid kui vabamas vormis saateid ja seda nii Eesti tegijatelt kui kaugemalt. MULLi mõte sündis möödunud, 2020. aasta suvel metsas mustikal käigul: “Kui siis kõik lemmiksaated kuulatud said, tuli mul uitmõte ise podcast teha. Esialgu küll naljaga, aga üsna kiirelt sai naljast tegelikkus,” kirjeldab Evelin MULLi sünnilugu. “Olen alati olnud arvamusel, et head asjad saavad alguse mõnest isiklikust probleemist või vajadusest, nii läks ka MULLiga. Tundsin puudust ühes mõnusast, voolavast ja inspireerivast kuulamisest, mis oleks ühtaegu nii meelelahutuslik kui hariv.”

Mõttest kuni esimese saate salvestuse, brändi loomise ja tegeliku alustamiseni kulus pelgalt kaks nädalat. Suurem osa sellest ajast läks tehniliste küsimuste lahendamisele – kuidas salvestada või kuidas podcast üldse kõigis kanalites kättesaadavaks teha, sest kokkupuude ja kogemus selles valdkonnas olid nullilähedased. Niipea kui ka need küsimused vastuse said, pani MULL suure hooga lendu!

Milline on Sinu podcasti kuulajaskond?

MULL on väga teadlikult algusest peale olnud suunatud naistele. Nii on ka läinud – puht statistiliselt 94% kuulajatest naised ja 6% mehed (ilmselt külaliste peikad, kaasad, isad ja vennad ning kuulajate tungival soovitusel meestele pähe määritud kuulamised)!

Naised kipuvad tihti tundma rohkem hirme, alahindama oma potentsiaali, rivaalitsema ja võistlema üksteisega ning hoidma oma muresid ja väljakutseid enda sees. MULL saigi loodud kõige selle ümber lükkamiseks – et toetada, innustada, tuua lähemale nende naiste lugusid, kellele paljud alt üles vaatavad, aga ka need, kellest paljud midagi veel kuulnudki pole.

Et läbi nende lugude, mõtete ja väljakutsete jagamise süstida üksteisesse tahet ning soovi luua endale elu, mida päriselt elada soovid. Koolitüdrukud, noored emad, ettevõtjad, juhid – MULLi kuulajate seas on neid kõiki ja kõik nad on maailma kõige ägedamad naised (ja need mõned mehed ka!).

Mis on ühe podcasti tegemise juures kõige raskem? Aga lihtsam ja rõõmuvalmistavam?

Ma arvan, et lihtsus ja raskus on väga suhtelised mõisted. Kogu aeg on hirmus põnev! Küll ootan põnevusega uute saadete salvestusi ja külalistega kohtumist, siis jälle ei jõua ära oodata, et neid vestlusi juba kuulajatele avalikuks teha. Kõige alguses oli ehk väljakutseks saadete planeerimine, et ei jääks liiga viimasele minutile ja samas ei salvestaks ka liialt palju ette. Hea tasakaalu olen leidnud alles nüüd, pea 40 saate järel. Hästi palju rõõmu pakub kuulajate tagasiside. Ja muidugi ka see, et MULLi tegemisi tunnustatakse ja soovitakse toetada. Viimane on eriti oluline arvestades, et podcastide kuulamine on kõigile tasuta (ja ma ei soovi seda mitte kunagi muuta). Samas kaasneb saadete tegemisega küllalt suuri kulusid. Kui keegi, kellega väärtused ja eesmärgid ühtivad, pakub toetavat õlga ja läbi MULLi saame jällegi neid tõsta ja toetada, siis see on kihvt!

Kas meenub mõni meeldejääv lugu mõne podcasti episoodiga – mõni eriti meeldejääv külaline, põnev/kirgi kütnud teema, miski, mis saanud kuulajatelt (ootamatult) palju tagasisidet?

Hirmus klišee, aga ise MULLi tehes olen ma ju ikka ka ise MULLi TOP 1 fänn. Kui mina seda kõike ise ei fännaks, siis miks peaksid teised seda tegema? Seega on minu jaoks kõik saatekülalised, kõik lood ja mõtted nii erakordselt põnevad. AGA! Eks need klassikalised tabuteemad, millest keegi rääkida ei julge, aga hirmsasti tahaks ju teada, kõige enam ka laineid on löönud. Olgu selleks siis kellegi rahakotti piilumine ja finantsteemadel arutlemine või mõnest muust tabust juttu tehes. Tagasiside on pea alati kõigi saadetega ülevoolavalt positiivne, ent osade saadete puhul on näha, kuidas see tekitab kuulajates rohkem äratundmisrõõmu. Eredamalt on meeles ka need saated, mis külaliste väljaütlemiste tõttu mõne meediaväljaande ridu on täiendanud. Õnneks senini maitsekalt ja mõningasest vastuseisust hoolimata siiski ka viisakalt.

Kuidas toimub Sinu podcasti teemade ja saatekülaliste valik – päevakajalisuse, enda sisetunde või mõne muu kriteeriumi järgi? Kust ammutad inspiratsiooni uute teemade jaoks?

Kuna mulle endale meeldib kuulata rahulike, voolavaid ja siiraid vestlusi ning sellist jutuajamist oleks väga keeruline, kui mitte võimatu, saavutada inimesega, kes mulle endale sümpaatne ei ole, siis olen usaldanud saatekülaliste valikul 101% oma sisetunnet. Mul peab olema isiklik austus ja huvi külalise vastu, et tuua kuulajateni meeldiv ja sisukas vestlus. Ma ei fänna draamat, ma ei ole huvitatud kellegi maha tegemisest ega klatšist ja kõmust – seda on iga nurga taga niigi palju. Olgu MULL aus, vahetu ja siiras ning seda kõigile osapooltele: nii külalistele, partneritele, mulle kui ka kuulajatele.

Saateteemad kujunevad täielikult külalisest. Ma ei loo saateid mitte teemade, vaid külaliste järgi.

Milline näeb välja Sinu podcasti ühe episoodi ettevalmistusprotsess? Kui kaua selleks tavaliselt aega kulub ja kas on mingi kindel rutiin, kuidas alati toimetad?

Minu suureks sooviks oli, et MULList saaks selline podcast, et kui kuulaja klapid kõrva paneb ja saade peale hakkab, siis ta tunneb, et ta oleks justkui meiega – saatekülalise ja minuga – koos kohvikus jutustamas. Ma ei ole kusagil seda soovi enda teada avalikult jaganud, aga oi kui suured rõõmupisarad on mul silmas, kui kuulajad tagasisidena just seda sama kirjutavad. Selleks, et seda tunnet luua, ei saa saadete formaat olla väga detailne, küsimused ja vastused täpi pealt paika pandud. Lähenen igale saatele intuitiivselt, ei otsi eelnevalt külalise kohta luukeresid kapist välja ning püüan teda võtta just sellisena nagu ta sel hetkel ehk salvestusel minu vastas on.

Muidugi valmistan enda jaoks ette mõned küsimused ja teemad, ent aktsepteerin alati külalise soove, kui on midagi, millest ta kindlasti rääkida ei soovi või vastupidi – midagi, millest kindlasti selles saates rääkima peaks. Ajaliselt nimetan naljatlevalt MULLi oma täiskohaga hobiks ja oma loovagentuuri täiskohaga tööks. Saadete ettevalmistus võtab ajaliselt mõned tunnid, aga suurem osa ajast kulub hoopis saate produktsioonile, turundusmaterjalide loomisele ja nii edasi. Saateid planeerin ette 2-4 nädalat – see annab reageerimisaega ootamatuste lahendamiseks ja samas ka vahepeal hingetõmbepausiks.

Milliseid podcaste te ise kuulad?

Armastan vabadel hetkedel kulgeda Armastusest podcasti seltsis, uute teadmiste kogumiseks fännan mitmete eesti rahatarkuse ja investeerimisega seotud podcastide kuulamist ning vahelduva eduga kuulan välismaiseid tegijad, ennekõike enesearengu eesmärgil. Ise podcasti tehes märkad kohe palju rohkem erinevaid detaile, nii häid kui mitte nii häid ka teiste saatetegijate juures. Kuulan saateid, kus nii saatejuhtidel kui külalistel on vastastikune austus ja seda ka kuulaja vastu. Üllatav, aga paljudes podcastides seda ei ole.

Millised on Sinu nõuanded oma podcastiga alustada soovijale?

Esmalt mõtle enda jaoks välja, miks sa seda teed, kelle jaoks seda teed ning millist väärtust sellega lood. Midagi teha lihtsalt tegemise pärast ei ole mõtet. Seda eriti veel tänases maailmas, kus asju, sisu, kanaleid ja kõike muud on nii palju!

Teiseks – ükskõik, mida teed, tee seda suure kire ja tähelepanuga ning unista suurelt. Nii on tulemused ka oluliselt paremad.

Kolmandaks – sea konkreetsed eesmärgid. MULLiga alustades oli minu esimeseks eesmärgiks teha vähemalt 40 saadet (täna julgen öelda, et tuleb vähemalt sama palju veel!). Kuigi MULL sai kohe alguses ülimalt suure hoo sisse, siis tihti see uute projektidega nii ei lähe ja hüppeline kasv võib tulla alles mõne aja pärast. Et allaandmise soov ei tuleks liiga vara, on hea panna endale mingi kindel eesmärk ning selleni jõudes otsustada, kas ja kuidas edasi.

Ja viimaks – uuri maad ja vii end valdkonnaga kurssi. Kui esialgu rentisin MULLi saadete tegemiseks stuudiot, siis edu kasvades otsustasin luua MULLile enda pesa. Vähese uurimistööga sai tehnika soetamisel ämbreid kolistatud p-a-l-j-u. Olen viimase 20 saate jooksul tehnikat ja sisustust välja vahetanud kolm korda ja ei ole jätkuvalt rahul – rahakotile see just maailma kõige parem lahendus ei ole. Vähemalt aga saab pidevalt oma vigadest õppida!

Lõppu üks filosoofiline küsimus: mis teeb ühe podcasti heaks?

Tahaks anda ka hästi filosoofilist vastust, aga ma vist ei oska. MULL on midagi oluliselt suuremat kui lihtsalt podcast. See on ägedate, toetavate ja inspireerivate naiste kogukond. Meil on oma grupp, kus kuulajad jagavad üksteisega oma tegemisi, mõtteid, väljakutseid ja innustust. Ma tunnen, et olen kuulajatele kuidagi hästi lähedal ja kuulajad jällegi jagavad tagasisidet, kuidas tunnevad nagu oleksin mina nende ammune sõbranna, kes igal nädalal korra nendega jalutuskäigul või kohvikus käib. See on teinud kogu MULLiga kaasneva õhustiku hästi personaalseks ja väga intiimseks. Mis sest, et saate salvestamisel istun külalisega kahekesi, siis regulaarseid kuulajaid on kümneid tuhandeid – MULLitajad nagu hellitavalt neid kutsume.

Pean taas tõdema, et oluline ei ole midagi teha tegemise pärast, vaid oluline on luua väärtust ning teha seda suure hingega – see vist teebki mistahes ettevõtmise, olgu see siis podcast või mõni muu projekt, mitte heaks, vaid VÄGA HEAKS!

Triin Kand, Tekstivõlur

Agne Vaher “Rõõm, mis ületab kõik!”

Agne Vaher “Rõõm, mis ületab kõik!”

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on külas oma modellinduskogemusest, iseseisvuse kasvatamisest ja ka emaks olemisest rääkimas Agne Vaher.  Millised tõekspidamised on Agnel lapse kasvatamisel, kas ta kunagi üldse sassis krunnis, dressides või hommikumantlis ka aega veedab või on ta alati nii särav, sätitud ja hoolitsetud, mis teda vahel elukaaslase ees piinlikkust tundma paneb – seda ja veel palju palju muud kuuled kohe algavast saatest!
Head kuulamist!
podcastmull.ee

Kelle öelda on Sinu edu?

EKSTRA! “Kelle öelda on Sinu edu?”

Kuula:

Kirjeldus:
Kes siis ikkagi saab öelda, kas Sina oled edukas või ei? Kogusin tänasesse saatesse kokku ühe hulga küsimusi, mis minuni oma tee on leidnud. Ennekõike ettevõtluse ja sellealaste väljakutsete valguses, aga mõtisklen ka turundustrendidest – minna nendega kaasa või mitte, kuidas leida endas julgus hakata pihta oma asjaga, kuidas konkurentsi vihast on saanud armastus ja kas suur hinnatõus tähendab automaatselt ettevõtte lõppu? Loodan, et mu mõtted süstivad Sinusse julgust võtta vastu otsuseid, mida pikalt edasi oled lükanud või tekitavad Sinus äratundmisrõõmu.
Head kuulamist!
Saates kõnealune loovagentuur BWS Studio:
balticweb.ee
instagram.com/bws.studio/
podcastmull.ee

Regina Oja “Vigasid ei tasu karta!”

Regina Oja “Vigasid ei tasu karta!”

Kuula:

Kirjeldus:
Täna on külas üks minu väga suur inspiratsioon, Regina Oja! Räägime saates eesmärkidest ja unistustest, spordist ja sellega kaasneva elustiili võlust, aga ka natukene valust, sellest kuidas ühte päeva mahutada mitu treeningut, ülikooliõpingud, hobid, sõbrad ja aeg iseendale ning kuidas rohkem tähelepanu pöörata endale ning enda arengule ja mitte nii palju teistele ja nende arvamusele. 

Regina on paljudele eeskujuks ja seda põhjusega – meis kõigis võiks olla natukene rohkem sihikindlust, positiivset ellusuhtumist ning kohalolekut – just need on mõned neist asjadest, mida Regina puhul väga imetlen!

Head kuulamist!

podcastmull.ee