Sisuturundussaade: miks kasutada hoone fassaadil uudset krohvimaterjali?

07.05.21 Sisuturundussaade: miks kasutada hoone fassaadil uudset krohvimaterjali?

Kuula:

Kirjeldus:
Saates tuleb juttu fassaadidest, millega puutuvad kokku kõik nii otseselt kui ka kaudselt, sest tegemist on ehitise n-ö näoga. Turule on jõudnud uudne nanotehnoloogiline krohv CT76, mis suudab molekuli tasandil ise end taastada ning säilitada niiviisi oma erksa välimuse aastakümneteks.

Saates kuuleb ka ühest tugevaimast fassaadisüsteemist, mis peab vastu isegi 5kilogrammisele raudkuulile.

Saatekülalisteks on ehitusmaterjalide müügiga tegelevast ettevõttest Karl Bilder tegevjuht Olle Saare ja turundusjuht Adrian Rannut ning Henkel Balti tehnilise klienditoe juht Andres Mikli. Saadet juhib Mark Kitajev.

Moodne fassaadilahendus StoneREX Air sobib igale hoonele

Ehitame maja #23: moodne fassaadilahendus StoneREX Air sobib igale hoonele by Ehitame Maja

Kuula:

Kirjeldus:
Majaehitus- või renoveerimismõtete algusjärgus on vaja läbi mõelda ka see, milline hakkab hoone välja nägema. Mitte kuju või ruutmeetrid, korrused või disain, vaid välja tuleb mõelda ja valida materjal, stiil, mis hakkab ehitama maja seinu. Üheks selliseks võimaluseks on kasutada StoneREXi tsementkiudplaate, mille on tootnud Eesti firma Centene Pro.

„StoneREXi ehitus- ja fassaadiplaatide kõige erilisemateks omadusteks on ohutus tervisele ja keskkonnale, samuti väga hea vastupidavus erinevatele ilmastikutingimustele, tugevus, tulekindlus, kvaliteet ning loomulikult ka suurepärane välimus,” ütleb Centene Pro juhataja Jana Volt ja lisab, et nende laiast valikust leiavad endale sobiva nii modernse stiili austajad kui ka need, kes maalähedast kodu rajavad.

Tsemendist fassaadiplaatide kasutusviis – ventileeritavad fassaadisüsteemid – tagavad kodudes ka hea sisekliima, aitavad kokku hoida energiakuludelt ja toetavad nii kliimaneutraalsuse poole püüdlemist. „Me väärtustame inimeste tervist, heaolu ja keskkonda ning toome turule vaid neid tooteid, mille pikaealisus, kvaliteet ja ohutus nii inimestele kui ka keskkonnale on kontrollitud,” mainib Volt.

Turule toodi veelgi parem lahendus – StoneREX Air

Uusim arendus, millega kohe turule tullakse, on aga valmis disainiga fassaadiplaatide terviklahendus, mis koosneb mõõtu lõigatud tsementkiudplaadi tükkidest, mida on lihtne hoone fassaadile mustriks sättida. Hetkel on valikus neli erinevat mustrit, mis moodustuvad kindlas suuruses, üksteisega ideaalselt kokku sobivatest plaatidest. Paigaldus on nii kergem, lihtsam ja kiirem.

„Meie kogemus on paraku selline, et objektil ei oska paljud ehitajad tsementkiudplaate õigesti kasutada. Sageli ei loeta läbi paigaldusjuhendit, mis iga materjaliga kaasa tuleb. Seal on kirjas, kuidas ja mis tingimustes meie suurest plaadist vajaliku suurusega tükke lõigata, kuidas neisse õigesti auke puurida, kuidas seina kinnitada. Kõik on väga lihtne, kuid ikkagi eksitakse õige kasutuse vastu. Selleks panimegi pead kokku ja tulime välja uudse lahendusega, kus ehitaja eest on suur osa tööd tehase tingimustes ära tehtud, mis muudab hea tulemuse saavutamise tunduvalt tõenäolisemaks. Väiksemate tükkide kasutamine muudab ehitaja töö ka tunduvalt lihtsamaks,” selgitab Volt.

Teiseks suureks uue lahenduse eeliseks on see, et plaadimosaiigi osi saab hakata mugavamalt müüma ka ehituspoodides. „Pakendame kõik plaadid kenasti ära ja need saab poest auto pagasnikusse tõsta ning objektil lasta juba probleemita seina,” räägib Centene Pro juhataja.

Selleks, et jutt ei jääks vaid jutuks, külastage kodulehte www.stonerex.ee/air. Uuel tootelehel on võimalik näha ettevõtte loodud mustreid, vaadata värvivalikut ning näha mustrite ja värvide sobivust konkreetse maja fassaadis. Hetkel on näidisvalikus neli majatüüpi, neli mustrit ja neli värvi. Volt ütleb aga, et kui huviline saadab neile pildi oma majast, saavad nende kujundajad tõsta õige mustriga fassaadi disaini juba otse reaalsele hoonele. Nii saab näha, kas ja mis konkreetsele majale sobiks.

Saates rääkis StoneREXi fassaadi-, sokli- ja ehitusplaatidest nende tootja Centene Pro juhataja Jana Volt. Saadet juhtis ajakirjanik Martin Hanson. Kõikide küsimuste, ettepanekute ja kommentaaridega palun pöörduda meie poole kirjalikult: ehitamemaja@ekspressmeedia.ee.

TaskuTarkus: energiaröövlid majas ja vastupidav fassaadikate

TaskuTarkus: energiaröövlid majas ja vastupidav fassaadikate

Kuula:

Kirjeldus:
Energiaaudiitor Aare Vabamägi toob välja renoveerimata maja suurimad energiaröövlid. Erek OÜ juht Rein Iila teab mida teha, et majasein inetult roheliseks ei tõmbuks – räägime fassaadikatetest.

Kõik ärikinnisvarast: tuulduv fassaad kestab kauem

22.04.21 Kõik ärikinnisvarast: tuulduv fassaad kestab kauem

Kuula:

Kirjeldus:
Seekordses saates räägime fassaadidest — millist valida, millised on erinevused ja millised peamised paigaldusvead. Pikemalt tuleb juttu tuulduvatest fassaadidest, mis mõjuvad hästi nii maja kui selle elanike tervisele.

Stuudios on Bestor Grupi Fassaadimaterjalide tootejuht Marju Noormets ja saatejuht Hando Sinisalu.

Taskutarkus: millest alustada renoveerimist ja milline on püsiv fassaadikate?

Taskutarkus: millest alustada renoveerimist ja milline on püsiv fassaadikate?

Kuula:

Kirjeldus:
EKÜL Taskutarkuse järjekordses saates on külas kogemustega korteriühistujuht Ants Valdmaa ning saate teises osas räägib AS Rake juhatuse liige Andrei Doronin raketermist – ühest vastupidavast fassaadikatte võimalusest.

Vead, mis rikuvad su krohvitud majafassaadi

Ehitame Maja #18: Vead, mis rikuvad su krohvitud majafassaadi

Kuula:

Kirjeldus:
„On kaks tooni, mis majafassaadidel vastu ei pea – täiesti valge ja must. Kuigi arhitektid kujundavad just neis toonides maja välisilmet,” sõnas Weberi fassaaditoodete tootejuht Marti Dengo.