Nele Laos Feministeeriumist & Solidaarne naistepäev 2021

YFU Eesti maailmakodanike podcast! – #6 Nele Laos Feministeeriumist & Solidaarne naistepäev 2021

Kuula:

Kirjeldus:
Nele Laos on veebiväljaande Feministeerium projektijuht ja kogukonnaspetsialist ning käis YFUga 2006/07 Hollandis vahetusaastal. Nele on kultuurikorraldaja taustaga, kuid keskendub praegu Tallinna Ülikooli sotsioloogia magistriõppes soosotsioloogiale ja jätkusuutlikule aktivismile. Ta on korraldanud Tallinna feministliku foorumit, naiste marssi ja feministlikku festivali “Ladyfest Tallinn”. Samuti on Nele Laos seksuaalharidusliku nõusolekuteemalise lavastuse ja sellest välja kasvanud koolituse “Kuidas öelda jah?” üks loojatest ja läbiviijatest.Naistepäevale pühendatud podcastis tuleb lisaks vahetusaasta kogemusele juttu ka Feministeeriumist, naisvalitsusest, seksuaalse enesemääramise ea piirist, naiste hooldekoormusest ja heategevusüritusest „Solidaarne naistepäev 2021“.

Nika Kalantar avas põhjuseid, millele peaksid inimesed mõtlema enne laste saamist

KUULA | Nika Kalantar avas põhjuseid, millele peaksid inimesed mõtlema enne laste saamist

Kuula:

Kirjeldus:
Eesti üks esifeministe Nika Kalantar on mitme aasta jooksul silma paistnud küllaltki vastuolulise mõttekäiguga, et tema lapsi saada ei soovi. Selle tõttu on ta ka suure kriitika alla langenud. Viimati rääkis ta sellest teemast “Duubli” saates, mille järel jäi paljudele inimestele ette ka tema riietus.

Ära Kaaguta! | Ära Kaaguta! 06.09.19

Ära Kaaguta! | Ära Kaaguta! 06.09.19

Kuula:

Kirjeldus:

Külas Hedvig Madisson. Saatejuhid Aet Kuusik & Kadi Viik.

Vabaühenduste rahastamine. Feministina defineerimine. Martin Hallik. Vaimne tervis.

Kas sinu elus on liiga vähe feminismi (või liiga palju šovinismi)? Leevendust pakub Viisik ehk Kadi Viik ja Aet Kuusik Feministeeriumist. Mõnikord on neil külaline ka.

All audio, artwork, episode descriptions and notes are property of IDA Raadio, for Ära Kaaguta!, and published with permission by Transistor, Inc.