Triniti Eetris: positiivne krediidiregister teeb laenud odavamaks

26.05.21 Triniti Eetris: positiivne krediidiregister teeb laenud odavamaks

Kuula:

Kirjeldus:
Positiivse krediidiregistri abil saaks tavainimene laenusid kergemini võrrelda ja kokkuvõttes võtta odavamat laenu. Maksejõuetud inimesed ei saaks laenu ja tarbija jaoks oleks ka lihtsam pettusi ennetada. Miks meil siis sellist registrit juba olemas ei ole? Kas siis parem oleks riiklik register või erasektori hallatav register?

Selles kõigest räägivad saates Triniti advokaadibüroo vandeadvokaadid Katri Tomson ja Maarja Pild ning Bigbank AS juhatuse esimees ning FinanceEstonia krediidiandjate töögrupi juht Martin Länts.

Anname ülevaate sellest, kuidas Eesti praegused seadused ja turuosalised selliseks registriks valmis on ja arutame, millist kasu kogu ühiskond registrist saada võiks. Samuti räägime uue krediiditeabe seaduse väljatöötamiskavatsusest ning sellest, kas register peaks olema avaliku- või erasektori hallatav. Saadet juhib Gregor Alaküla.

Balti Turu Areng Ja Tulevik – Kaarel Ots

Balti Turu Areng Ja Tulevik – Kaarel Ots by Investeerimisklubi | Investeerimisklubi

Kuula:

Kirjeldus:

Läinud suve 6.-8. juulil toimus väikeinvestorite suursündmus InvesteerimisFestival2018, kus astusid üles 27 valdkonna eksperti üheskoos üle 340 investeerimishuvilisega.

LHV Invesrteerimislaval jagasid investorid ja ettevõtjad oma mõtteid, kogemusi sellest, mille nad on aastatega investeerimisteekonnal kogunud.

Teiste hulgas jagas oma teadmisi ka Kaarel Ots.

Kaarel Ots on Nasdaq Tallinna börsi juhatuse esimees, FinanceEstonia juhatuse liige, nõukogu liige Teenusmajanduse Kojas ja Baltic Institute of Corporate Governance’s.

Kuula Kaarel Otsa esimenist:
Salvestatud: Juuli 2018

LINDISTUSES MAINITUD RESSURSID:

http://www.nasdaqbaltic.com/market – Nasdaq Baltic

investeerimisklubi.ee/investeerimisfestival – InvesteerimisFestival2018

Leia meid:

Kodulehelt: www.investeerimisklubi.ee
Facebookis: www.facebook.com/Investeerimisklubi
Podcastis: https://soundcloud.com/investeerimisklubi
Instagramis: www.instagram.com/investeerimisklubi
Youtube’s: http://www.youtube.com/c/InvesteerimisklubiEesti
Lisaks:

Ühine ka investorite Facebooki grupiga: https://www.facebook.com/groups/1591687221066735/ , et osaleda aruteludes ja saada põnevat infot
Kiika, milliseid keskkondi Investeerimisklubi eestvedajad soovitavad: https://investeerimisklubi.ee/investeeri/